33

Zorla Müdahale İşkencedir

TÜRKİYEHabere git

Zorla Müdahale İşkencedir

Haber Tarihi :

2019-11-09 14:59:43

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    1
    • | Katılım : 1

Adalet için 130 gündür ölüm orucunda olan devrimci tutsak Mustafa Koçak’a yönelik zorla müdahale tehditlerine izin verememek için eylem devam ediyor. Eski ölüm orucu direnişçisi ve ölüm orucu gazisi Zehra Kurtay ile görüştük. Zorla müdahalenin “mezarı olmayan ölüler” yaratmak olduğunu vurgulayan Kurtay, devletin tehditler savurmasının yerine haklı olan Mustafa’nın taleplerini kabul etmesi gerektiğini aktararak, herkesin bu zorbalığa, adaletsizliğe ve hukuksuzluğa tepkisini yükseltmesi gerektiğini vurguladı.

Türkiye hapishaneler tarihine baktığımızda, devletin katliamları, işkenceleri, zorla müdahale ve operasyonları aklımıza gelmekte. Tabiî ki devrimci tutsakların ise direnişleri ve yaratıcılıkları ile örgütlü yaşamını görmekteyiz. En son 2000 yılında, “Hayat kurtarıyoruz” diyen devlet, 28 tutsağı katletti. “Kimse ölmeyecek” diyen devlet, 6 bayanı diri diri yaktı!
“Tedavi ediyoruz” deyip hafızasız yamayan ölüler yarattılar. Bu yaşayan ölülere yenisinin eklenmesini istemiyoruz. İnsanlık onuruna müdahalededir, zorla müdahale!


Hafızaları silinen devrimci tutsaklara yenilerini eklemek için zorla müdahale işkencesine devam etmek istiyor iktidar.
Dünyanın neresinde olursak olalım bu zorbalığa, zorla müdahale işkencesine karşı herkesin yapabileceği bir şeylerin olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Yaşayan yeni bir ölüm istemiyoruz. İşte Zehra Kurtay ile yaptığımız söyleyişiyi izleyebilirsiniz:

Dogan Presse Agence
www.doganpresseagence.com

 

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri