33

Paris Direnişçilerinin eylemleri sürüyor

AVRUPAHabere git

Paris Direnişçilerinin eylemleri sürüyor

Haber Tarihi :

2019-11-03 04:14:26

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    4
    • | Katılım : 1

Oturum hakkı için geçtiğimiz 30 Mart günü direnişe başlayan Paris Direnişçileri'nin eylemleri sürüyor. Paris Direnişçileri Zehra Kurtay ve Veli Yatı oturum hakları için direnişini 2 Kasım günü başkentteki Strasbourg Saint-Denis'deki kemerin önünde devam etti. Direnişe ilişkin Zehra Kurtay ve Veli Yatı tarafından yayınlanan günlükte şöyle denildi;

“Oturma hakkımızı geri almak için 30 Mart 2019 tarihinde başlattığımız direnişimiz devam ediyor. İlk günkü gibi kararlıyız. Oturum hakkımızı alana kadar direnişimiz sürecektir.
Direniş masamızı 2 Kasım Cumartesi günü de alanda açarak, elimizden alınan hakkımızın geri verilmesi için mücadeleye devam edeceğimizi vurguladı. Tabiî ki her zamanki gibi bu cumartesi günü de kalbimiz ölüm orucu direnişçimiz Mustafa Koçak, Açlık Grevi’ndeki Grup Yorum üyeleri, işlerine geri dönmek için direnen Yüksel Direnişçileri, Alevi Şahin, Mahir Kılıç, Türkan Albayrak ve tüm direnenler için atmaktaydı. Zulme karşı ülkemizde direnler bizlere umut oluyor. O’nların burada sesi olmak bizleri onurlandırıyor. Haklarımızı alana kadar direnmeye devam edeceğiz.

Mustafa Koçak onurumuzdur!
Grup Yorum’un haklı talepleri kabul edilsin!
Zorla müdahale işkencesiyle direnişi bitiremeyeceksiniz!
Zorla müdahale işkencedir!
Türküler susmaz halaylar sürer!
Direnişimiz kazanacak!
2 Kasım 2019 – Cumartesi”

Dogan Presse Agence
www.doganpresse.org

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri