33

Paris Direnişçileri; Hatime Azak’a Özgürlük

AVRUPAHabere git

Paris Direnişçileri; Hatime Azak’a Özgürlük

Haber Tarihi :

2019-10-06 08:25:07

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    • | Katılım : 0

Almanya’da tutuklu bulunan Avusturya Direnişçiler Meclisi üyesi Hatime Azak ile dayanışma açıklamasında bulunan Paris Direnişler Meclis üyeleri, Azak’a özgürlük talebinde bulundu. Hatime Azak 21 Ağustos tarihinden bu yana açlık grevi eyleminde bulanarak serbest bırakılmasını istiyor.

Avusturya Direnişçiler Meclisi üyesi Hatime Azak geçtiğimiz 21 Ağustos günü Almanya’da yaptığı tren yolculuğu esnasında kimlik kontrolu esnasında gözaltına alınarak gözaltına alındı Hatime Azak 22 Ağustos günü ise tutuklandı. Azak’ın tutuklanmasını neden olarak, “Hakkınızda Interpol tarafından kırmızı bülten ile arama kararı bulunmaktadır” gösterildiği bildirildi. Paris Direnişçileri tarafından ise 5 Ekim günü yapılan yazılı açıklama ile “Hatime Azak’a Özgürlük” talebinde bulunuldu.

Paris Direnişçileri tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi; “Avrupa Direnişler Meclisinden Avusturya direnişçisi arkadaşımız Hatime Azak, 21 Ağustos tarihinden bu yana tutsak...

Alman Emperyalizmi tarafından tutsak edilen arkadaşımız İnterpol tarafından araması olduğu gerekçesiyle halen serbest bırakılmadı. 21 Ağustostan beridir de açlık grevinde.
Arkadaşımız Hatime, devrimcilik yaptığı için Türkiye faşizmince çıkarılan kırmızı bülten gerekçe gösterilerek tutuklanmıştı...
Arkadaşımız derhal serbest bırakılmalıdır.
Devrimcilik yapmak suç değildir, bizler suçlu değiliz.

Emperyalizm ve işbirlikçileri devrimciliğimizi kriminalize edip bizlerden suçlu yaratma hayalindeler buna izin vermeyeceğiz.
Devrimciliğimizi her ne pahasına olursa olsun savunmaya devam edeceğiz.

Suçlu olan Hatime Azak değil Alman Emperyalizmi ve Türkiye Faşizmidir.”

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri