33

Paris'te saldırı 4 polis ölü, çok sayıda yaralı

AVRUPAHabere git

Paris'te saldırı 4 polis ölü, çok sayıda yaralı

Haber Tarihi :

2019-10-03 17:27:12

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    5
    • | Katılım : 1

Fransa'nın başkenti Paris'teki valiliğe bağlı polis karakolu (Cite)'de bir il istihbarat müdürlüğü idari memuru tarafından bıçaklı saldırı düzenlendi. Yaşanan bıçaklı saldırıda 4 polis memuru yaşamını yitirirken, çok sayıda polisin ise yaralandığı aktarıldı. Saldırganın ise bir polis memuru tarafından vurularak öldürüldüğü bildirildi.

Yaşanan olaya ilişkin le Parisien gazetesinin güvenlik güçlerine dayandırarak verdiği haberde, saldırının yaşanan bir tartışmanın ardından meydana geldiği aktarıldı.

Polis sendikasının kuzey sorumlusu olan Loïc Travers saldırgana ilişkin verdiği bilgide, il istihbarat müdürlüğü idari (DRPP) çalışanı olan, sağır ve dilsiz olan memurun 20 yıldır bu bölümde çalıştığı ve bugüne kadar sorunsuz olduğu belirtti.

Saldırının ardından valilik binası önünde saldırgan bir polis tarafından vurularak öldürülürken, valilik çalışanları ise binadan tahliye edildi. Bölge kordon altına alınırken, olayın kontrol altına aldığı bildirildi. Saldırıya ilişkin soruşturma başlatıldı.

Dogan Presse Agence
www.doganpresse.org

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri