33

Netflix'ten Türkiye Açıklaması

DÜNYAHabere git

Netflix: Türkiye’deki faaliyetlerimize devam edeceğiz!

Haber Tarihi :

2019-09-04 00:34:48

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    • | Katılım : 0

Uzun zamandır tartışma konusu olan, “Netflix, Türkiye'den çekiliyor mu?” iddialarına ilişkin Netflix’ten açıklama geldi. Netflix, Türkiye'deki faaliyetlerine devam edeceklerini ve yatırımlarının sürdüğünü duyurdu.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'na (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin sosyal medya hesabı Twitter hesabından yaptığı açıklama ile aralarında Puhutv, BluTV, Netflix, Turkcell, Digiturk, Tivibu ve Vodafone'un da bulunduğu 600'den fazla kuruluşun lisans ve izin başvurusunda bulunduğunu belirterek şunları söyledi; “Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınların internet ortamından sunumuna ilişkin NETFLIX, BLU TV, PUHU TV, TURKCELL, VODAFONE, DIGITURK, TİVİBU gibi sektörde etkili yayıncıların da aralarında bulunduğu 600’ün üzerinde kuruluştan lisans ve izin başvurusu aldık. Hayırlı olsun."

RTÜK tarafından Netflix ile ilgili ise Türkiye yatırımlarının sürdüğü vurgulandı.

Konuya ilişkin bir açıklamada Netflix tarafından yapıldı. Netflix’in açıklamasında Türkiye pazarına yatırım yapmaya devam ettikleri vurgulanarak şöyle denildi; “İnternet yayınlarına yönelik getirilen yeni düzenlemenin gerektirdiği üzere lisans başvuru sürecimizi başlattık. Türkiye’de sayıları gittikçe artan 1,5 milyon üyeye sahibiz. Üyelerimizin dünyanın dört bir yanından sunduğumuz zengin içerik çeşitliliğine ve Türkiye’den dünyaya taşıdığımız yerel hikayelere değer verdiğine inanıyoruz. Bu nedenle bir yandan Türkiye’deki yatırımlarımızı artırmaya devam ediyor, diğer yandan da sunduğumuz ebeveyn kontrollerini daha da güçlendirecek adımlar atmak üzere yetkililerle görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Hedefimiz, üyelerimizin tercih ettikleri içeriklere keyifle ulaşmalarını sağlarken çocuklarımızı yaşlarına uygun olmayan içeriklerden etkin bir şekilde koruyabilmek”

Netflix hizmete girdiği 2015 yılında 60’a yakın ülkede yayın yapmaktaydı. 2016 yılında ise yayın yaptığı ülke sayısını aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 190’a çıkartarak neredeyse her eve girmeyi başarmaya çalışmaktadır.

Dogan Presse

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri