33

Afganistan'da saldırı:

DÜNYAHabere git

Afganistan'da saldırı: 16 Ölü, 119 Yaralı

Haber Tarihi :

2019-09-03 23:56:11

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    • | Katılım : 0

Afganistan'ın başkenti Kabil'de 2 Eylül günü ABD elçisinin ziyareti esnasında yaşanan saldırıda 16 kişi yaşamını yitirdi.

Taliban tarafından 3 Eylül günü üstlenilen saldırıda 16 kişi yaşamını yitirirken, 119 civarında kişi ise yaralandığı bildirildi. Saldırının bir traktöre yüklenen patlayıcının infilak etmesi sonucu meydana geldiği aktarıldı.

Taliban’ın üstlendiği eylemin haber ajanslarının, uluslararası yardım örgütlerinin bulunduğu Yeşil Köy kompleksi yakınında gerçekleşti.

Saldırının zamanlamasının ise ABD elçisi Zalmay Khalilzad, Afgan yetkililerle Amerikalılar ve Taliban arasındaki "barış" anlaşması taslağını görüşmek üzere gerçekleştiği belirtildi.

Yeşil Köy'ün bulunduğu Qabil Bai semtinin halkı ise 3 Eylül düzenlenen eylemi kutlamak için lastik yakarak işgal güçlerini tepkilerini dile getirdi. Yapılan eylem ile yabancı güçlerin bu bölgede istenilmediği vurgulanarak, "Biz mahallemizde bu yabancıları istemiyoruz. Bunların yüzünden saldırılar düzenliyor. Bu ilk saldırı değildir. Yabancılara yönelik düzenlenen her eylemde bizim insanlarımız, çocuklarımız ve halkımızı ölüyor. Bundan dolayı yabancı güçleri bölgemizde istemiyoruz.

Dogan Presse

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri