33

Cargill işçilerinin direnişi 500’üncü gününde!

TÜRKİYEHabere git

Cargill işçilerinin direnişi 500’üncü gününde!

Haber Tarihi :

2019-09-01 04:21:10

Haber Beğenisi

  • Bu haber için değerlendirmede bulunan ziyaretçilere göre ortalama puan şu şekilde

    • | Katılım : 0

Bursa Orhangazi’de bulunan Cargill Gıda’da, Tek-Gıda İş Sendikası’na üye oldukları nedeniyle işten atılan14 emekçi, 30 Ağustos günü direnişlerinin 500’üncü günündeydi. Cargill emekçileri direnişlerinin 500. gününde yaptıkları eylemle direnmeye devem edeceklerini vurguladılar.

Direnişin 500. gününde basın açıklaması yapan Cargill emekçileri haklarını alana kadar direnmeye devam edeceklerini duyurdular. İşçilerin eylemine yoğun bir destek vardı.
Emekçilerin adına basın açıklamasını işçi Yücel Özkan yaparak şunları söyledi; belirterek “Biz Cargill Orhangazi fabrikasında tekrar işbaşı yapmak, emeğimiz ile çalışmak istiyoruz. İşçilerin anayasal haklarına saygı duyulmasını istiyoruz. 11 gündür bu alanda gece gündüz demeden direnişimize devam ediyoruz. Haksız yere işten atılan Cargill işçilerinin taleplerinin haklılığı mahkemelerde kanıtlanmıştır. Bir direniş hikâyesi olarak başlayıp bugün 500. gününe ulaşan Cargill mücadelesi, ilk günkü heyecanla devam ediyor ve kazanılana kadar da devam edecektir” Özkan’ın ardından söz alan belirten Suat Karlıkaya ise “Sizleri yanımızda görmek bizi ve ailelerimizi sevindirdi. Burada soğuk betonda uyuyoruz geceleri. Cargill yönetimine tekrar çağrıda bulunuyoruz, biz kararlıyız, geri dönüşümüz yok” vurgusunda bulundu.

Eyleme sendika, siyası parti ve emekçilerin aileleri katılarak destek verdi.

Dogan Presse

Bu içeriğe ait anahtar kelime bunamadı...

Doğan Presse Ajansı

İlkeli ve objektif haberlerin merkezi.

Beni haberdar et

Popüler Kategoriler

Foto Galeri