HABER VİDEOSU | Dogan Presse - doganpresse.org 


Fransız TF1 kanalının 20 Aralık günü, öğlen haber bülteninde yer alan bir haberde Suriye’den DEACH işbirliğiyle Türkiye’nin TIR’larla petrol kaçakçlığı yapılmadığı iddia edildi.

Aynı akşamda Paris TC Büyükelçiliği tarafından sosyal sayfasında yapılan haberde şöyle denildi; “Terör örgütü “Daech” tarafından Türkiye-Suriye sınırında petrol kaçakçılığı yapılmasına göz yumulduğuna dair iddiaların asılsızlığı, TF1 kanalının 20 Aralık tarihli ana haber bülteninde yayınlanan röportajda da teyit edilmiştir.”

Söz konusu TF1 kanalının haber bülteninde, sınırda çekilen TIR’ların ve TIR’ların kasaları açılarak görüntüler çekilerek iki ayrı şoförle röportaj yapılarak petrol kaçakçılığının yapılmadığı vurgulanmaya çalışılıyor.

Ancak gerek Sayın Paris Büyükelçisi ve gerek ise TF1 kanalının yayın yönetmenine şunu belirtmek isteriz ki, söz konusu petrolün TIR kasalarında değil tankerlerle taşındığını vurgulamak isteriz. Gerek Suriye’den gerek ise Zaho yani Kuzey Irak’tan Barzani’nin işbirliğiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın kurduğu şirket aracılığıyla bölgeden petrol alındığı ve bu ticareti ise DEACH işbirliği ile yapmakta olduğunu Irak halkı belirtmektedir.

Aşağıda izleyeceğiniz video görüntü Kuzey Irak’ta petrol taşıyan Türk tankerlerine aittir.

Her şeyden önce Fransa devleti veya TF1 kanalından bu türden haber yapılması dışında başka bir şey beklenemezdi. Ancak bizde şunu vurgulamak isteriz ki; Fransa devletinin Suriye’deki işgal, katliam ve DAECH çetelerinin gönderilmesinde büyük bir payının olduğunu ve bu bilgilerin Fransız devletinin elinde olduğudur.

Bunun için Fransız devletinin elinde verilerin mevcut olduğunu ve özellikle Suriye ile Irak topraklarını işgal için gönderilen büyük bir sayıda Fransız çete üyesi olduğunu veya Fransa’daki banliyölerden 2003 yılından bu yana yüzlerce gencin gittiğini ve halende gitmeye devam ettiğini belirtebiliriz. Bu gençlerin ise Türkiye üzerinden Suriye’ye girdiğini de tüm dünya bilmektedir.

Bunun için yaşananları tekrarlamaya gerek duymadan sizleri aşağıdaki görüntüleri izlemeye davet ediyoruz.

Gerek Türkiye, gerek ise AB ülkelerinin Suriye toprakları üzerinde uyguladığı işgal, katliam ve bu ülkenin yeraltı zenginliklerini sömürdükleri yaşanan kaostan bilinmektedir. Bu kaosun ise 13 Kasım günü Paris’te mahsum insanlarımızın yaşamını yitirmesine mal olduğunu da vurgulamak isteriz. Suriye’de yaşanan vahşetin faturasının Fransa’da 13 Kasım akşamı halka yönelik terör estirilerek çıkarılmasını ne kadar doğru bulmuyorsak, aynı şekilde yalan yanlış haberlerle Suriye’de yaşatılan ve yaşanan gerçeklerin üzerine örterek bu suça ortak olunmasını istemiyoruz.

DEACH işbirliğiyle Türkiye’ye Kuzey Irak’tan petrol taşıyan tankerlerin görüntülerini izlemek için tıklayın

Dogan Presse
VİDEO YORUMLARIEn son ve en güncel bilgilerle...En son ve en güncel bilgilerle...En son gelismeler ve bilgiler...


En son gelismeler ve bilgiler...


En son ve en güncel bilgilerle...
Kalemin dili...

 • Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!
  Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!

  Fransa’da günlerdir Sosyalist geçinen ve sağcıların uygulamadığı kanunları yürürlüğe koymak için her tür olanağı kullanan François Hollande hükümeti emekçilerin geleceğini karartacak Çalışma Yasası konusunda kararlı.

   Hükümet geçmişte Fransa’da direnişle, verile
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’nın direnişini devrimciler devraldı ve bu geleneği büyüterek sürdürüyorlar.

  Engeller, zorluklarla dolu bir yolda, umudun türküsünü dağlarda büyütmek için silah elde yollara düştü Kaypakkaya. Mahirler Kızıldere’de katledilmişti. İhanet yanı başındaydı. Denizler’in
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • 2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  9 Mayıs'ta, İkinci Dünya Savaşı'nda Hitler faşizmine karşı kazanılan zaferin 71'cu yıldönümüdür. 71 yıl önce Hitler faşizmine karşı savaşarak zaferi elde eden ve bu uğurdu yaşamını yitiren binlerce direnişçiyi saygı ile anıyorum.

  Aynı şekilde şuanda Türkiye ve Güney Doğu’da faşist zihniyet katliamlarına dev
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür
  Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür

  Deniz, Yusuf, Hüseyin, Şafak, Bahtiyar, Elif, Çiğdem ile Berna gibi.. bağımsızlık isteyenlerin mücadelesi sürüyor.

  Anadolu toprakları bereketlidir. Bu bereket ise 6 Mayıs 1972’te toprağa düşen üç fidanın tohumudur. Bu tohumu ise sulayan Mahir Çayan ve yoldaşlarının kanıdır. Üç fidanımız gibi &ou
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP iktidarı, onun bakanları, milletvekilleri, bürokratları yalan söyleme, herkesi aptal yerine koyma konusunda tüm dünyaya rezil olmuş durumda. Kimse inanmıyor. Yemin billâh etseler de kimse güvenmiyor.

  Yalanları halka verecek hiçbir şeyleri olmamasındandır,
  Yalanları suçlarını gizlemek i&cc
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • "Savcıların Üzerine Düşen Görevi Yerine Getirmesi Gerekir"
  Güney Doğa, Gazi, Armutlu, Okmeydanı… devletin güvenlik güçlerine kim bu öldürme hakkını vermektedir?

  “Bir terör örgütüne çağrı yapmak parlamento içindeki bir milletvekilinin görevi olamaz. Burada atılması gereken adım şudur: Zaten ben Güneydoğu’daki benim bölge halkımın K&uu
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Acımasız, planlı-programlı, etnik kimlik ve dini argümanlar kullanılarak yürütülen, para babalarının, saltanat düşkünü koltuk budalalarının halkı kendi hegomonyası altında ezmeye, sesini-nefesini kesmeye çalıştığı bu madrabaz zaman diliminde kendini solcu, demokrat, barışsever, vatansever, bilmem ne sever diye tanımlayanlar haksızlık yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  ".../Şimdi sarılıp soğuk tenine silahın, / o kutsal ateşin sıcaklığını hissetmeliyiz tüm benliğimizle/..." demişti halkın ve haklılığın kavgasının öncüleri.

  Sözün artık hiçbir acıyı betimleyemediği, bıçağın kemikten de öteye geçtiği bu zulüm günlerinde söyleyecek söz bulmaktan öte di
  yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Günaydın AB!
  Günaydın AB!
  Avrupa Birliği (AB) Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Kürt kentlerinde yaşanan çatışmalarla ilgili endişeleri Türk bakanlarla paylaştıklarını belirterek, "Ateşkes ilan edilip Kürt barış sürecine geri dönülmeli" dedi.

  Günlerdir yaşanan katliam, işkence, talan, yağmalama, infaz, yıkım ve göçe zo
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Persona Non Grata
  Persona Non Grata

  "İki dizi yaptım, birisi 17 Aralık'ta ne yaşandığını anlatan bir diziydi. Onun savcısıyla konuştum, onunla ilgili soruşturma başlattılar, savcıyla konuştuğum için. Orada ifade vereceğim. Öbürü de 25 Aralık yolsuzluk operasyonuyla ilgili; polis fezlekelerini yayınlamıştım. Orada da hakaret ve gizliliği ihlalden dolayı dava açıldı. 9 yıla k yazının devamı...

  Yazar : Kızgın, Soydan

Editörün seçtiği video :

Küçükarmutlu'da Polis Saldırısına İlişkin Açıklama
Para Birimi Dolar : (USD) Alış3.7941 Satış3.7789 Para Birimi Euro (EUR) Alış 4.6681 Satış 4.6495

© 2015 doganpresse.org | Her hakkı saklıdır.