HABER DETAYI | Dogan Presse - doganpresse.org Silivri’de İsmail Akkol’a Yönelik İşkence Sürüyor!

Sabancı eylemi davasından Silivri Hapishanesi’nde tutuklu bulunan İsmail Akkol’a yönelik sistematik işkence sürüyor. İsmail Akkol’a bir yıldır ağır tecrit koşullarına karşı tepkisini dile getirmek için hücresine yaktığı ve elverişli olmayan sağlık sorunlarına rağmen sürekli tecrit hücresinde tutulmasına ve fiziki işkenceye tabi tutulduğu aktarıldı.

İsmail Akkol’a yönelik sistematik işkence ve tecrit dayatması sürüyor. Geçtiğimiz Çarşamba günü Akkol’un ziyaretine giden ailesi İsmail’in ailesiyle görüştük. Ailesi İsmail Akkol’un durumunun ağır olduğunu buna rağmen işkence gördüğünü ve tecrit hücresinde tek başına tutulduğunu belirtti. Silivri’de bir yıldır tu

tsak bulunan İsmail Akkol’un ziyaretine giden ailesiyle görüşün ardından görüştük. İsmail’in ailesi Silivri’de yaşanan işkence ve tecriti ilişkin şunları söyledi; “İsmail, 1 yıldır Türkiye’de tutuklu henüz mahkeme sonuçlanmadı, ceza almadı. Ama ismail’e 1 yıldır tecrit uygulanıyor. Tek başına bir hücrede tutuluyor. Ülke genelinde devam OHAL’den dolayı Silivre yönetimi kitap, dergi ve hiçbir şey vermiyor İsmail’e. Ve aile ile avukatlar dışında kimseyle görüştürülmüyor.

Cezaevinin yönetimi söz vermesine rağmen yanına halen kimseyi vermediler. İsmail’de pazartesi günü eylem amaçlı hücresini yakmış. Gardiyanlar hücrede çıkan yangının ardından İsmail’i yarı baygın hücreden çıkarıp revire götürmüşler. Yarı baygın olduğu için doktor oksijen maskesi takmış, infaz memurları gelmiş doktoru dışarı çıkarmışlar. Oksijen maskesini çıkarıp orda döverek işkence yapmışlar. Buradan alarak, çırılçıplak ters kelepçe takarak hücreye atmışlar. 5 saat ters kelepçeli hücrede bekletmişler kelepçeyi çok sıkı takıldığı için sanırım parmaklara kan gitmediği için elleri parmak uçlarından bileklere kadar uyuşmuş Çarşamba günü gittiğimizde bileklerde ve parmak uçlarında hafif morluklar vardı. İsmail bize parmaklarını hissetmediğini söyledi.

Hücresinde hiçbirşey bırakmamışlar özellikle daha önceden aldığı kitaplarını ve hazırladığı savunmaları yırtarak ıslatmışlar. Halen yatak vermemişler,  demir ranzanın üzerinde yatıyor.
İsmaile işkence yaparken iz kalmasın diye kafanın arka kısmına vuruşlar. Yapılan saldırıya ilişkin ailesi olarak suç duyurusunda bulunacağız. Evlatlarımız üzerinde tecrit ve işkence son verilmelidir.”

İsmail Akkol’un ailesinin anlatığımda olduğu gibi OHAL uygulamasının hemen ardından hükümetin ilk saldırısı içerdeki devrimci tutsaklara yönelik tecrit politikasını daha da katmerleştirmek ve işkenceye başvurmak oldu. Aylardır ülke genelindeki hapishanelerinde tecrit, işkence, sürgün ile verilen cezalardan dolayı devrimci tutsaklar seslerini dışarıya duyurmak için eylemler yapmaktadır.

Dogan PresseEn son ve en güncel bilgilerle...En son ve en güncel bilgilerle...En son gelismeler ve bilgiler...


En son gelismeler ve bilgiler...


En son ve en güncel bilgilerle...


Kalemin dili...

 • Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!
  Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!

  Fransa’da günlerdir Sosyalist geçinen ve sağcıların uygulamadığı kanunları yürürlüğe koymak için her tür olanağı kullanan François Hollande hükümeti emekçilerin geleceğini karartacak Çalışma Yasası konusunda kararlı.

   Hükümet geçmişte Fransa’da direnişle, verile
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’nın direnişini devrimciler devraldı ve bu geleneği büyüterek sürdürüyorlar.

  Engeller, zorluklarla dolu bir yolda, umudun türküsünü dağlarda büyütmek için silah elde yollara düştü Kaypakkaya. Mahirler Kızıldere’de katledilmişti. İhanet yanı başındaydı. Denizler’in
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • 2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  9 Mayıs'ta, İkinci Dünya Savaşı'nda Hitler faşizmine karşı kazanılan zaferin 71'cu yıldönümüdür. 71 yıl önce Hitler faşizmine karşı savaşarak zaferi elde eden ve bu uğurdu yaşamını yitiren binlerce direnişçiyi saygı ile anıyorum.

  Aynı şekilde şuanda Türkiye ve Güney Doğu’da faşist zihniyet katliamlarına dev
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür
  Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür

  Deniz, Yusuf, Hüseyin, Şafak, Bahtiyar, Elif, Çiğdem ile Berna gibi.. bağımsızlık isteyenlerin mücadelesi sürüyor.

  Anadolu toprakları bereketlidir. Bu bereket ise 6 Mayıs 1972’te toprağa düşen üç fidanın tohumudur. Bu tohumu ise sulayan Mahir Çayan ve yoldaşlarının kanıdır. Üç fidanımız gibi &ou
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP iktidarı, onun bakanları, milletvekilleri, bürokratları yalan söyleme, herkesi aptal yerine koyma konusunda tüm dünyaya rezil olmuş durumda. Kimse inanmıyor. Yemin billâh etseler de kimse güvenmiyor.

  Yalanları halka verecek hiçbir şeyleri olmamasındandır,
  Yalanları suçlarını gizlemek i&cc
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • "Savcıların Üzerine Düşen Görevi Yerine Getirmesi Gerekir"
  Güney Doğa, Gazi, Armutlu, Okmeydanı… devletin güvenlik güçlerine kim bu öldürme hakkını vermektedir?

  “Bir terör örgütüne çağrı yapmak parlamento içindeki bir milletvekilinin görevi olamaz. Burada atılması gereken adım şudur: Zaten ben Güneydoğu’daki benim bölge halkımın K&uu
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Acımasız, planlı-programlı, etnik kimlik ve dini argümanlar kullanılarak yürütülen, para babalarının, saltanat düşkünü koltuk budalalarının halkı kendi hegomonyası altında ezmeye, sesini-nefesini kesmeye çalıştığı bu madrabaz zaman diliminde kendini solcu, demokrat, barışsever, vatansever, bilmem ne sever diye tanımlayanlar haksızlık yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  ".../Şimdi sarılıp soğuk tenine silahın, / o kutsal ateşin sıcaklığını hissetmeliyiz tüm benliğimizle/..." demişti halkın ve haklılığın kavgasının öncüleri.

  Sözün artık hiçbir acıyı betimleyemediği, bıçağın kemikten de öteye geçtiği bu zulüm günlerinde söyleyecek söz bulmaktan öte di
  yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Günaydın AB!
  Günaydın AB!
  Avrupa Birliği (AB) Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Kürt kentlerinde yaşanan çatışmalarla ilgili endişeleri Türk bakanlarla paylaştıklarını belirterek, "Ateşkes ilan edilip Kürt barış sürecine geri dönülmeli" dedi.

  Günlerdir yaşanan katliam, işkence, talan, yağmalama, infaz, yıkım ve göçe zo
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Persona Non Grata
  Persona Non Grata

  "İki dizi yaptım, birisi 17 Aralık'ta ne yaşandığını anlatan bir diziydi. Onun savcısıyla konuştum, onunla ilgili soruşturma başlattılar, savcıyla konuştuğum için. Orada ifade vereceğim. Öbürü de 25 Aralık yolsuzluk operasyonuyla ilgili; polis fezlekelerini yayınlamıştım. Orada da hakaret ve gizliliği ihlalden dolayı dava açıldı. 9 yıla k yazının devamı...

  Yazar : Kızgın, Soydan

Editörün seçtiği video :

Küçükarmutlu'da Polis Saldırısına İlişkin Açıklama
Para Birimi Dolar : (USD) Alış3.7999 Satış3.7847 Para Birimi Euro (EUR) Alış 4.6522 Satış 4.6337

© 2015 doganpresse.org | Her hakkı saklıdır.