HABER DETAYI | Dogan Presse - doganpresse.org İstanbul’daki Saldırıda 38 Ölü 155 Yaralı!

İstanbul Beşiktaş'ta Vodafone Arena stadının yanındaki Çevik Kuvvet ekiplerine yönelik  meydana gelen bombalı saldırıya ilişkin hükümet yetkilileri tarafından verilen bilgilere göre ikisinin sivil olmak üzere 38 polisin yaşamını yitirdiği ve 155 kişinin ise yaralandığı bildirildi.

İstanbul’da dün akşam Beleştepe mevkiinde ardından da Maçka parkında bir kişinin kendisini patlatması sonucu Beşiktaş semtinde tam bir kaos ortamı yaşandı. Yaşanan saldırıların ardından peş peşe hükümet yetkilileri tarafından çelişkili açıklamalar yapılmakta sürekli.Yayın yasağının bulunmasından dolayı hükümet yetkilileri bir birleriyle çelişen açıklamalar yapmaktadırlar.

Dün akşam yaşanan saldırıya ilişkin bu sabah Vatan Caddesi'nde bulunan Emniyet Genel Müdürlüğü'nde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamada bulundu.
Süleyman Soylu, 38 kişinin yaşamını yitirdiğini ve bunlardan 30'unun polis memuru, 7'sinin sivil olduğunu belirtti. Soylu, 14 kişinin yoğun bakımda olmak üzere 155 kişinin hastanelerde tedavi altında bulunduğunu söyledi. Soylu olayla ilgili 13 kişinin de gözaltına alındığını belirtti.

Dün gece yaşanan saldırının ardından saatlerce bir birleriyle çelişen açıklamalarda bulunan hükümet yetkilileri ise bazı konularda net bilgi verebildi. Hükümet hemen halkın yaşanan saldırıya ilişkin bilgi alma hakkı olan yayın yasağı koydu, sürekli sosyal medyada yer alan veya verilen bilgilere inanılmaması gerektiğini vurguladı! Ve kendisi ise sürekli çelişkili açıklamada bulunan bakanların açıklamaları veya “terör” uzmanlarının analizleri ile TV kanallarında yanlış halkı bilgilendiren açıklamalar yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise saldırılarda ölülerin olduğunu yaptığı açıklama ile dile getirdi. Saldırıdan yaklaşık 6 saat sonra TV kanallarının karşısına çıkan hükümet yetkililerinden Numan Kurtuluş, iki saldırının yaşandığını ve saldırıların arasında 45 saniyenin olduğunu belirtirken, Sağlık bakanlığı ise saldırıdan sonra ilk ambulansın olay yerine 4 dakika sonra ulaştığını pişkin bir şekilde dile getirebildiler.

Dün gece yaşanan saldırı bir yana, saldırının ardından getirilen yayın yasağı ile peş peşe devlet yetkilileri tarafından yapılan açıklamalar ile İstanbul’un birçok semtinden his edilen saldırıya ilişkin hükümetin sorumluğu nedir sorusu akıllara gelmektedir?

Dogan PresseEn son ve en güncel bilgilerle...En son ve en güncel bilgilerle...En son gelismeler ve bilgiler...


En son gelismeler ve bilgiler...


En son ve en güncel bilgilerle...


Kalemin dili...

 • Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!
  Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!

  Fransa’da günlerdir Sosyalist geçinen ve sağcıların uygulamadığı kanunları yürürlüğe koymak için her tür olanağı kullanan François Hollande hükümeti emekçilerin geleceğini karartacak Çalışma Yasası konusunda kararlı.

   Hükümet geçmişte Fransa’da direnişle, verile
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’nın direnişini devrimciler devraldı ve bu geleneği büyüterek sürdürüyorlar.

  Engeller, zorluklarla dolu bir yolda, umudun türküsünü dağlarda büyütmek için silah elde yollara düştü Kaypakkaya. Mahirler Kızıldere’de katledilmişti. İhanet yanı başındaydı. Denizler’in
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • 2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  9 Mayıs'ta, İkinci Dünya Savaşı'nda Hitler faşizmine karşı kazanılan zaferin 71'cu yıldönümüdür. 71 yıl önce Hitler faşizmine karşı savaşarak zaferi elde eden ve bu uğurdu yaşamını yitiren binlerce direnişçiyi saygı ile anıyorum.

  Aynı şekilde şuanda Türkiye ve Güney Doğu’da faşist zihniyet katliamlarına dev
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür
  Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür

  Deniz, Yusuf, Hüseyin, Şafak, Bahtiyar, Elif, Çiğdem ile Berna gibi.. bağımsızlık isteyenlerin mücadelesi sürüyor.

  Anadolu toprakları bereketlidir. Bu bereket ise 6 Mayıs 1972’te toprağa düşen üç fidanın tohumudur. Bu tohumu ise sulayan Mahir Çayan ve yoldaşlarının kanıdır. Üç fidanımız gibi &ou
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP iktidarı, onun bakanları, milletvekilleri, bürokratları yalan söyleme, herkesi aptal yerine koyma konusunda tüm dünyaya rezil olmuş durumda. Kimse inanmıyor. Yemin billâh etseler de kimse güvenmiyor.

  Yalanları halka verecek hiçbir şeyleri olmamasındandır,
  Yalanları suçlarını gizlemek i&cc
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • "Savcıların Üzerine Düşen Görevi Yerine Getirmesi Gerekir"
  Güney Doğa, Gazi, Armutlu, Okmeydanı… devletin güvenlik güçlerine kim bu öldürme hakkını vermektedir?

  “Bir terör örgütüne çağrı yapmak parlamento içindeki bir milletvekilinin görevi olamaz. Burada atılması gereken adım şudur: Zaten ben Güneydoğu’daki benim bölge halkımın K&uu
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Acımasız, planlı-programlı, etnik kimlik ve dini argümanlar kullanılarak yürütülen, para babalarının, saltanat düşkünü koltuk budalalarının halkı kendi hegomonyası altında ezmeye, sesini-nefesini kesmeye çalıştığı bu madrabaz zaman diliminde kendini solcu, demokrat, barışsever, vatansever, bilmem ne sever diye tanımlayanlar haksızlık yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  ".../Şimdi sarılıp soğuk tenine silahın, / o kutsal ateşin sıcaklığını hissetmeliyiz tüm benliğimizle/..." demişti halkın ve haklılığın kavgasının öncüleri.

  Sözün artık hiçbir acıyı betimleyemediği, bıçağın kemikten de öteye geçtiği bu zulüm günlerinde söyleyecek söz bulmaktan öte di
  yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Günaydın AB!
  Günaydın AB!
  Avrupa Birliği (AB) Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Kürt kentlerinde yaşanan çatışmalarla ilgili endişeleri Türk bakanlarla paylaştıklarını belirterek, "Ateşkes ilan edilip Kürt barış sürecine geri dönülmeli" dedi.

  Günlerdir yaşanan katliam, işkence, talan, yağmalama, infaz, yıkım ve göçe zo
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Persona Non Grata
  Persona Non Grata

  "İki dizi yaptım, birisi 17 Aralık'ta ne yaşandığını anlatan bir diziydi. Onun savcısıyla konuştum, onunla ilgili soruşturma başlattılar, savcıyla konuştuğum için. Orada ifade vereceğim. Öbürü de 25 Aralık yolsuzluk operasyonuyla ilgili; polis fezlekelerini yayınlamıştım. Orada da hakaret ve gizliliği ihlalden dolayı dava açıldı. 9 yıla k yazının devamı...

  Yazar : Kızgın, Soydan

Editörün seçtiği video :

Küçükarmutlu'da Polis Saldırısına İlişkin Açıklama
Para Birimi Dolar : (USD) Alış3.7999 Satış3.7847 Para Birimi Euro (EUR) Alış 4.6522 Satış 4.6337

© 2015 doganpresse.org | Her hakkı saklıdır.