HABER DETAYI | Dogan Presse - doganpresse.org Halk Cephesi – Uluslararası İlişkiler Komitesi; ‘Musa Aşoğlu Nerede?’

Almanya’nın Hamburg kentinde 2 Aralık gecesi kaldığı eve Alman özel hareket timleri tarafından yapılan baskın ile gözaltına alınan Musa Aşoğlu’nun akıbetine ilişkin yazılı açıklama yapan Anti-Emperyalist Cephe, Musa Aşoğlu Nerede? diye sordu.

Halk Cephesi – Uluslararası İlişkiler Komitesi 3 Aralık günü “Musa Aşoğlu’nun Başına Gelebilecek Her Şeyin Sorumlusu Emperyalistlerdir!” başlıklı yazılı açıklama yayınladı.

Halk Cephesi – Uluslararası İlişkiler Komitesi, 2 Aralık gecesi Hamburg kentinde gözaltına alınan ve kendisinden haber alınamayan Musa Aşoğlu’nun nerede tutulduğunu sorduğu açıklamada şöyle denildi;

“Emperyalizm devrimcileri hedef göstererek, yakalayanlara ödül vaatlerinde bulunarak devrimcileri katletmeye, tutsak etmeye, halkları umutsuz bırakmaya çalışıyor. Ve bu amaçta birleşen bütün emperyalist ülkeler ve onların işbirlikçileri yaptıkları operasyonla 2 Aralık günü gece saatlerinde Musa Aşoğlu’nu gözaltına aldılar.

ABD emperyalizmi 2014 yılında DHKP-C lideri olduğunu ileri sürerek Musa Aşoğlu ve 2 devrimciyi yakalayanlara 3 Milyon Dolar ödül verileceğini “Adalet için Ödül” diye duyurmuştu. ABD emperyalizmi tüm dünyada kafa avcılığına başlamış ve terörle mücadele adı altında devrimcileri Ortaçağ yöntemleriyle “köşeye sıkıştırmaya” çalıştı. Ancak IŞİD, El-Nusra gibi çetelere her türlü desteği sağlayarak dünya halklarını ölüme, açlığa mahkum edenler bu ilanlarında halktan yana destek görmemiştir.

Emperyalistler türlü yalan ve demogojilerle halkların devrimci örgütlere olan güvenini yıkmaya, devrimcileri halk nezdinde suçlu göstermeye çalışmışlardır. Başlarına ödül koyulan devrimcileri halkın içinde gezemez hale getirmek için vermeyecekleri para, ödül yoktur. Ancak devrimcileri tüm çabalarına rağmen halktan koparamazlar, ödül vaatleriyle devrimcileri katlettiremezler.

Ancak biz biliyoruz ki emperyalistler halkı sömürmek için önlerinde tek engel olan devrimcileri katletmekten, işkenceden vazgeçmediler, vazgeçmeyecekler! Musa Aşoğlu Almanya devleti tarafından gözaltına alınmıştır ve 3 Aralık saat 13.00dan beri kendisinden haber alınamıyor!

Emperyalizmin yoldaşımızı, dünya halklarının özgürlüğü için yıllarını Marxist-Leninist mücadeleye adamış Musa Aşoğlu’nu kaçırmasına ya da işkence yapmasına izin vermeyelim!

Emperyalistlerin devrimcileri katletme, kaçırma politikalarına karşı birleşelim.

Emperyalizm liderleri tecrit ederek, teslim almaya çalışarak örgütleri bitirmeye, halktaki moral ve motivasyonu yok etmeye çalışıyor. Ancak hesapları tutmayacak, hiçbir devrimciyi teslim alamayacaklar!

Tüm halklara ve örgütlere çağrımızdır, Alman Konsolosluklarını arayalım, defalarca soralım, “Musa Aşoğlu nerede?” diye.

Ödül ve kaçırma politikalarıyla devrimcileri teslim almaya çalışanlardan hesap soracağız.

Musa Aşoğlu Nerede?

Emperyalizmin Koyduğu Para Ödüllerini Tanımıyoruz!

Emperyalizm Yenilecek Direnen Halklar Kazanacak!

Emperyalizmin Kurbanı Değil, Celladı Olacağız!”

Dogan PresseEn son ve en güncel bilgilerle...En son ve en güncel bilgilerle...En son gelismeler ve bilgiler...


En son gelismeler ve bilgiler...


En son ve en güncel bilgilerle...
Kalemin dili...

 • Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!
  Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!

  Fransa’da günlerdir Sosyalist geçinen ve sağcıların uygulamadığı kanunları yürürlüğe koymak için her tür olanağı kullanan François Hollande hükümeti emekçilerin geleceğini karartacak Çalışma Yasası konusunda kararlı.

   Hükümet geçmişte Fransa’da direnişle, verile
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’nın direnişini devrimciler devraldı ve bu geleneği büyüterek sürdürüyorlar.

  Engeller, zorluklarla dolu bir yolda, umudun türküsünü dağlarda büyütmek için silah elde yollara düştü Kaypakkaya. Mahirler Kızıldere’de katledilmişti. İhanet yanı başındaydı. Denizler’in
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • 2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  9 Mayıs'ta, İkinci Dünya Savaşı'nda Hitler faşizmine karşı kazanılan zaferin 71'cu yıldönümüdür. 71 yıl önce Hitler faşizmine karşı savaşarak zaferi elde eden ve bu uğurdu yaşamını yitiren binlerce direnişçiyi saygı ile anıyorum.

  Aynı şekilde şuanda Türkiye ve Güney Doğu’da faşist zihniyet katliamlarına dev
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür
  Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür

  Deniz, Yusuf, Hüseyin, Şafak, Bahtiyar, Elif, Çiğdem ile Berna gibi.. bağımsızlık isteyenlerin mücadelesi sürüyor.

  Anadolu toprakları bereketlidir. Bu bereket ise 6 Mayıs 1972’te toprağa düşen üç fidanın tohumudur. Bu tohumu ise sulayan Mahir Çayan ve yoldaşlarının kanıdır. Üç fidanımız gibi &ou
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP iktidarı, onun bakanları, milletvekilleri, bürokratları yalan söyleme, herkesi aptal yerine koyma konusunda tüm dünyaya rezil olmuş durumda. Kimse inanmıyor. Yemin billâh etseler de kimse güvenmiyor.

  Yalanları halka verecek hiçbir şeyleri olmamasındandır,
  Yalanları suçlarını gizlemek i&cc
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • "Savcıların Üzerine Düşen Görevi Yerine Getirmesi Gerekir"
  Güney Doğa, Gazi, Armutlu, Okmeydanı… devletin güvenlik güçlerine kim bu öldürme hakkını vermektedir?

  “Bir terör örgütüne çağrı yapmak parlamento içindeki bir milletvekilinin görevi olamaz. Burada atılması gereken adım şudur: Zaten ben Güneydoğu’daki benim bölge halkımın K&uu
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Acımasız, planlı-programlı, etnik kimlik ve dini argümanlar kullanılarak yürütülen, para babalarının, saltanat düşkünü koltuk budalalarının halkı kendi hegomonyası altında ezmeye, sesini-nefesini kesmeye çalıştığı bu madrabaz zaman diliminde kendini solcu, demokrat, barışsever, vatansever, bilmem ne sever diye tanımlayanlar haksızlık yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  ".../Şimdi sarılıp soğuk tenine silahın, / o kutsal ateşin sıcaklığını hissetmeliyiz tüm benliğimizle/..." demişti halkın ve haklılığın kavgasının öncüleri.

  Sözün artık hiçbir acıyı betimleyemediği, bıçağın kemikten de öteye geçtiği bu zulüm günlerinde söyleyecek söz bulmaktan öte di
  yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Günaydın AB!
  Günaydın AB!
  Avrupa Birliği (AB) Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Kürt kentlerinde yaşanan çatışmalarla ilgili endişeleri Türk bakanlarla paylaştıklarını belirterek, "Ateşkes ilan edilip Kürt barış sürecine geri dönülmeli" dedi.

  Günlerdir yaşanan katliam, işkence, talan, yağmalama, infaz, yıkım ve göçe zo
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Persona Non Grata
  Persona Non Grata

  "İki dizi yaptım, birisi 17 Aralık'ta ne yaşandığını anlatan bir diziydi. Onun savcısıyla konuştum, onunla ilgili soruşturma başlattılar, savcıyla konuştuğum için. Orada ifade vereceğim. Öbürü de 25 Aralık yolsuzluk operasyonuyla ilgili; polis fezlekelerini yayınlamıştım. Orada da hakaret ve gizliliği ihlalden dolayı dava açıldı. 9 yıla k yazının devamı...

  Yazar : Kızgın, Soydan

Editörün seçtiği video :

Küçükarmutlu'da Polis Saldırısına İlişkin Açıklama
Para Birimi Dolar : (USD) Alış3.7941 Satış3.7789 Para Birimi Euro (EUR) Alış 4.6681 Satış 4.6495

© 2015 doganpresse.org | Her hakkı saklıdır.