HABER DETAYI | Dogan Presse - doganpresse.org ‘Ne OHAL Yasalarınız Ne De Baskılarınız Bizi Teslim Alabilir!'

OHAL uygulaması kapsamında, AKP hükümetinin yüzlerce demokratik kurumun kapısına mühür vurup, halkın avukatlarını işkence ile gözaltına almasına ilişkin Fransa Halk Cephesi yazılı açıklama yaptı.

Fransa Halk Cephesi’nin yaptığı yazılı açıklama ile İçişleri Bakanlığı’nın aldığı karar ile demokratik kurumların OHAL kapsamında üç ay faaliyetlerinin durdurulması ve kapılarının mühürlenmesinin kabul edilemez olduğu vurgulandı. Baskılarla, işkenceyle, gözaltı ile demokratik kurumların mühürlenmesiyle hükümetin 80 milyon halkı teslim alamayacağını vurgulayan Fransa Halk Cephesi’nin açıklamasını yayınlıyoruz:

“HALKIN ADALETİNİ SAĞLAYAN VE HALKIN DEVRİMCİ KURUMLARINA KİLİT VURMAK AKP FAŞİZMİN ACİZLİĞİDİR.

 Biz hiç teslim olmadık ki, Bu söz tarihimizden ve şehitlerimizden bize mirastır. Çünkü Kızıldere’de, Mahirlerden aldığımız güç her daim bize güç verdi. Vermeye de devam ediyor.

 Halkın avukatları faşizmin mahkemelerinde sokaklarda daima halkın adaletini savundular ve savunmaya devam ediyorlar. Halkın avukatların bürolarını kapattınız. Düşüncelerine kilit vurabilirmisiniz. Asla.

 Baskının ve katliamların kol gezdiği Anadolu topraklarında, Yaşlı bedenlerini barikat ederek içeride ve dışarıda seslerine ses olan TAYAD’lı Ailelerimiz ve diğer devrimci kurumlara kilit vurmak, Bedel ödeyerek sürdürdüğümüz Mücadelemizi engel olmadı.  Olamayacak da. AKP nin bu saldırıları çaresizliğinin ilanıdır.

 Kapılara kilit vurarak halkın hak alma mücadelesini engelleyemesiniz. Tüm sokaklar, tüm halkın evleri bizim mücadelemize birer devrimci kurumlardır.
 Anadolu’da 80 milyon halkı teslim alamazsınız. Ne OHAL yasalarınız, Nede baskılarımız. Biz halkız.
 Kürdistan’da on binlerce Kürt halkı katlettiniz. Yine teslim alamadınız.

 Metropollerde yüzlerce halkı İSİD caniler ile organize tedip katlettiniz. Yine Anadolu halkı sinmedi ve teslim olmadı. Hevesiniz kursağınızda kaldı, kalmaya da devam edecektir.
 Çünkü biz Faşizmin katliamına ve baskılarına hiç bir zaman teslim olmadık olmayacağız da. Bedel ödemekten ve ödetmekten dünde bu günde ve yarında, Taşıdığımız inançtan asla vaz geçmeyeceğiz.

 ...Teslim olmadık. Birçokları gibi emperyalizmin gücüne tapmadık.
  Düşüncelerimizi değiştirmedik. Bedel ödemekten kaçmadık ve bu güne geldik. Dünyada benzeri görülmemiş bir direniş yarattık... Dayı...
 Evet, ustalarımızın öğrettiği gibi kurumlarımıza kilit vursanız da. Düşüncelerimize ve faşizme karşı yürüttüğümüz mücadeleye asla kilit vuramazsınız.

AKP faşizmi 11 Kasım gecesi içlerinde Halkın hukuk bürosu. ÇHD, TAYAD’ın da aralarında bulunduğu yüzlerce kurumlara baskınlar yaparak kapatmıştır.
Bizler yine haykırıyoruz. AKP faşizmin OHAL yasalarıyla bizleri teslim alamaz.
 
 Devrimci Avukatlar onurumuzdur.

 TAYAD’ lı Ailelerimiz ONURUMUZDUR.

 FAŞİST AKP DEVRİMCİ KURUMLARIMIZDAN KANLI ELLERİNİ ÇEK
 Baskılar bizleri yıldıramaz.”

Dogan PresseEn son ve en güncel bilgilerle...En son ve en güncel bilgilerle...En son ve en güncel bilgilerle...


Kalemin dili...

 • Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!
  Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!

  Fransa’da günlerdir Sosyalist geçinen ve sağcıların uygulamadığı kanunları yürürlüğe koymak için her tür olanağı kullanan François Hollande hükümeti emekçilerin geleceğini karartacak Çalışma Yasası konusunda kararlı.

   Hükümet geçmişte Fransa’da direnişle, verile
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’nın direnişini devrimciler devraldı ve bu geleneği büyüterek sürdürüyorlar.

  Engeller, zorluklarla dolu bir yolda, umudun türküsünü dağlarda büyütmek için silah elde yollara düştü Kaypakkaya. Mahirler Kızıldere’de katledilmişti. İhanet yanı başındaydı. Denizler’in
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • 2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  9 Mayıs'ta, İkinci Dünya Savaşı'nda Hitler faşizmine karşı kazanılan zaferin 71'cu yıldönümüdür. 71 yıl önce Hitler faşizmine karşı savaşarak zaferi elde eden ve bu uğurdu yaşamını yitiren binlerce direnişçiyi saygı ile anıyorum.

  Aynı şekilde şuanda Türkiye ve Güney Doğu’da faşist zihniyet katliamlarına dev
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür
  Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür

  Deniz, Yusuf, Hüseyin, Şafak, Bahtiyar, Elif, Çiğdem ile Berna gibi.. bağımsızlık isteyenlerin mücadelesi sürüyor.

  Anadolu toprakları bereketlidir. Bu bereket ise 6 Mayıs 1972’te toprağa düşen üç fidanın tohumudur. Bu tohumu ise sulayan Mahir Çayan ve yoldaşlarının kanıdır. Üç fidanımız gibi &ou
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP iktidarı, onun bakanları, milletvekilleri, bürokratları yalan söyleme, herkesi aptal yerine koyma konusunda tüm dünyaya rezil olmuş durumda. Kimse inanmıyor. Yemin billâh etseler de kimse güvenmiyor.

  Yalanları halka verecek hiçbir şeyleri olmamasındandır,
  Yalanları suçlarını gizlemek i&cc
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • "Savcıların Üzerine Düşen Görevi Yerine Getirmesi Gerekir"
  Güney Doğa, Gazi, Armutlu, Okmeydanı… devletin güvenlik güçlerine kim bu öldürme hakkını vermektedir?

  “Bir terör örgütüne çağrı yapmak parlamento içindeki bir milletvekilinin görevi olamaz. Burada atılması gereken adım şudur: Zaten ben Güneydoğu’daki benim bölge halkımın K&uu
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Acımasız, planlı-programlı, etnik kimlik ve dini argümanlar kullanılarak yürütülen, para babalarının, saltanat düşkünü koltuk budalalarının halkı kendi hegomonyası altında ezmeye, sesini-nefesini kesmeye çalıştığı bu madrabaz zaman diliminde kendini solcu, demokrat, barışsever, vatansever, bilmem ne sever diye tanımlayanlar haksızlık yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  ".../Şimdi sarılıp soğuk tenine silahın, / o kutsal ateşin sıcaklığını hissetmeliyiz tüm benliğimizle/..." demişti halkın ve haklılığın kavgasının öncüleri.

  Sözün artık hiçbir acıyı betimleyemediği, bıçağın kemikten de öteye geçtiği bu zulüm günlerinde söyleyecek söz bulmaktan öte di
  yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Günaydın AB!
  Günaydın AB!
  Avrupa Birliği (AB) Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Kürt kentlerinde yaşanan çatışmalarla ilgili endişeleri Türk bakanlarla paylaştıklarını belirterek, "Ateşkes ilan edilip Kürt barış sürecine geri dönülmeli" dedi.

  Günlerdir yaşanan katliam, işkence, talan, yağmalama, infaz, yıkım ve göçe zo
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Persona Non Grata
  Persona Non Grata

  "İki dizi yaptım, birisi 17 Aralık'ta ne yaşandığını anlatan bir diziydi. Onun savcısıyla konuştum, onunla ilgili soruşturma başlattılar, savcıyla konuştuğum için. Orada ifade vereceğim. Öbürü de 25 Aralık yolsuzluk operasyonuyla ilgili; polis fezlekelerini yayınlamıştım. Orada da hakaret ve gizliliği ihlalden dolayı dava açıldı. 9 yıla k yazının devamı...

  Yazar : Kızgın, Soydan

Editörün seçtiği video :

Küçükarmutlu'da Polis Saldırısına İlişkin Açıklama
Para Birimi Dolar : (USD) Alış3.7647 Satış3.7497 Para Birimi Euro (EUR) Alış 4.7123 Satış 4.6935

© 2015 doganpresse.org | Her hakkı saklıdır.