HABER DETAYI | Dogan Presse - doganpresse.org ilan fotolariilan fotolariilan fotolariilan fotolari

Dev-Genç’den UETD Gelsenkırchen Şubesine Yönelik Eylem

Türkiye hapishanelerinde tutsaklara yönelik devam eden baskı, tecrid, işkence ve keyfi uygulamalara misilleme olara Avrupa Dev-Genç tarafından 25 Ekim gecesi AKP’nin Almanya’daki temsili kurum olan UETD Gelsenkirchen şubesine yönelik eylem yapıldı.

Dev-Gençliler 25 Ekim Pazartesi günü gece saatlerinde AKP’nin Almanya’daki temsilcileri olan UETD Gelsenkırchen şubesine yönelik boyalı eylem ve yazılama yapıldı.

Dev-Gençliler UETD’nin camlarına kanı simgeleyen kırmızı boya atarak, binanın duvarlarına “Devrimci Tutsaklar Onurumuzdur”, “AKP’nin Baskıları Bizi Yıldıramaz”, “Katil AKP”, camına ise “DEV-GENÇ” yazıldı. Gençlik yaptıkları eyleme ilişkin birde basın açıklaması bıraktığı öğrenildi.

Eyleme ilişkin Dev-Genç tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi; “AKP OHAL bahanesiyle Anadolu’nun her yerinde devrimcileri kaçırarak, günlerce gözaltında tutarak, işkence yaparak halkı teslim alıp sindirmeye çalışıyor.

Devrimci mahalleleri, kurumları işgal ederek bizi bitireceğini zannediyor. Tutsaklarımıza ahlaksızca saldırıyor, onları taciz ediyor, kafalarını duvarlara vuruyor, hasta tutsaklarımıza azgınca işkence yaparak onları teslim almak istiyor. Maltepe Çocuk Hapishanesinde bulunan 17 yasındaki Liseli Dev-Gençli Hakan İnci’yi sayım vermediği için tek kişilik hücreye atıyor. Dev-Genç’in 47. yıl şenliğine saldırıyor, oraya gelen gençleri gözaltına alıyor. Çiçeklerden bile korkan AKP’nin polisi Okmeydanı’nda bulunan Gençlik federasyonunu ve idil kültür merkezini basıyor çiçekleri enstrümanları kırıyor her yeri talan ediyor yoldaşlarımızı günlerce gözaltında tutuyor.

Ama boşuna!

Teslim olmuyoruz!

Yoldaşlarımızı kaçırarak korkutamazsınız!

Mahallelerimizde örgütlü gücümüzü yıkamazsınız, bitiremezsiniz halka dayanan güç yıkılmaz!

Devrimci tutsakları teslim alamıyorsunuz ve alamayacaksınız!

Siz işkence yaparsanız, 7 yıl direnerek 122 şehitle kazandığımız hakları gasp ederseniz, “bizde hücrelerimizi tutuştururuz” diye haykırır devrimci tutsaklarımız!

Dev-Gençlileri teslim alamıyor AKP; 17 sinde açlık grevinde direniyor Hakan İnci!

AKP’nin masası UETD açıklama yapmış diyor ki: “bunlar bu cesareti nerden buluyorlar?” Size söyleyelim, biz bu cesareti haklılığımızdan meşruluğumuzdan alıyoruz.

Sabah gazetesinde bugün “UETD ŞUBESİNE 2. SALDIRI” başlıklı bir haber yayınlanmış; “6 ay içinde 2. saldırı” diye… eğer ülkemizde halkımıza ve devrimcilere yönelik baskılar, işkenceler, tutuklamalar katliamlar devam ederse ve siz UETD olarak AKP’nin temsilciliğini yapmaya devam edersiniz emin olun, bu kesinlikle sonuncu olmayacaktır.”

Dogan PresseEn son ve en güncel bilgilerle...En son ve en güncel bilgilerle...En son gelismeler ve bilgiler...


En son gelismeler ve bilgiler...Kalemin dili...

 • Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!
  Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!

  Fransa’da günlerdir Sosyalist geçinen ve sağcıların uygulamadığı kanunları yürürlüğe koymak için her tür olanağı kullanan François Hollande hükümeti emekçilerin geleceğini karartacak Çalışma Yasası konusunda kararlı.

   Hükümet geçmişte Fransa’da direnişle, verile
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’nın direnişini devrimciler devraldı ve bu geleneği büyüterek sürdürüyorlar.

  Engeller, zorluklarla dolu bir yolda, umudun türküsünü dağlarda büyütmek için silah elde yollara düştü Kaypakkaya. Mahirler Kızıldere’de katledilmişti. İhanet yanı başındaydı. Denizler’in
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • 2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  9 Mayıs'ta, İkinci Dünya Savaşı'nda Hitler faşizmine karşı kazanılan zaferin 71'cu yıldönümüdür. 71 yıl önce Hitler faşizmine karşı savaşarak zaferi elde eden ve bu uğurdu yaşamını yitiren binlerce direnişçiyi saygı ile anıyorum.

  Aynı şekilde şuanda Türkiye ve Güney Doğu’da faşist zihniyet katliamlarına dev
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür
  Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür

  Deniz, Yusuf, Hüseyin, Şafak, Bahtiyar, Elif, Çiğdem ile Berna gibi.. bağımsızlık isteyenlerin mücadelesi sürüyor.

  Anadolu toprakları bereketlidir. Bu bereket ise 6 Mayıs 1972’te toprağa düşen üç fidanın tohumudur. Bu tohumu ise sulayan Mahir Çayan ve yoldaşlarının kanıdır. Üç fidanımız gibi &ou
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP iktidarı, onun bakanları, milletvekilleri, bürokratları yalan söyleme, herkesi aptal yerine koyma konusunda tüm dünyaya rezil olmuş durumda. Kimse inanmıyor. Yemin billâh etseler de kimse güvenmiyor.

  Yalanları halka verecek hiçbir şeyleri olmamasındandır,
  Yalanları suçlarını gizlemek i&cc
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • "Savcıların Üzerine Düşen Görevi Yerine Getirmesi Gerekir"
  Güney Doğa, Gazi, Armutlu, Okmeydanı… devletin güvenlik güçlerine kim bu öldürme hakkını vermektedir?

  “Bir terör örgütüne çağrı yapmak parlamento içindeki bir milletvekilinin görevi olamaz. Burada atılması gereken adım şudur: Zaten ben Güneydoğu’daki benim bölge halkımın K&uu
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Acımasız, planlı-programlı, etnik kimlik ve dini argümanlar kullanılarak yürütülen, para babalarının, saltanat düşkünü koltuk budalalarının halkı kendi hegomonyası altında ezmeye, sesini-nefesini kesmeye çalıştığı bu madrabaz zaman diliminde kendini solcu, demokrat, barışsever, vatansever, bilmem ne sever diye tanımlayanlar haksızlık yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  ".../Şimdi sarılıp soğuk tenine silahın, / o kutsal ateşin sıcaklığını hissetmeliyiz tüm benliğimizle/..." demişti halkın ve haklılığın kavgasının öncüleri.

  Sözün artık hiçbir acıyı betimleyemediği, bıçağın kemikten de öteye geçtiği bu zulüm günlerinde söyleyecek söz bulmaktan öte di
  yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Günaydın AB!
  Günaydın AB!
  Avrupa Birliği (AB) Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Kürt kentlerinde yaşanan çatışmalarla ilgili endişeleri Türk bakanlarla paylaştıklarını belirterek, "Ateşkes ilan edilip Kürt barış sürecine geri dönülmeli" dedi.

  Günlerdir yaşanan katliam, işkence, talan, yağmalama, infaz, yıkım ve göçe zo
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Persona Non Grata
  Persona Non Grata

  "İki dizi yaptım, birisi 17 Aralık'ta ne yaşandığını anlatan bir diziydi. Onun savcısıyla konuştum, onunla ilgili soruşturma başlattılar, savcıyla konuştuğum için. Orada ifade vereceğim. Öbürü de 25 Aralık yolsuzluk operasyonuyla ilgili; polis fezlekelerini yayınlamıştım. Orada da hakaret ve gizliliği ihlalden dolayı dava açıldı. 9 yıla k yazının devamı...

  Yazar : Kızgın, Soydan

Editörün seçtiği video :

Küçükarmutlu'da Polis Saldırısına İlişkin Açıklama
Para Birimi Dolar : (USD) Alış3.9738 Satış3.9580 Para Birimi Euro (EUR) Alış 4.9014 Satış 4.8818

© 2015 doganpresse.org | Her hakkı saklıdır.