HABER DETAYI | Dogan Presse - doganpresse.org ilan fotolari

DHKC: “Biz Bu Dünyanın Hesabını Öbür Dünyaya Bırakmayanlarız”

Devrimci Halk Kurtuluş Cephesi (DHKC) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadının Gazi Mahallesi’ne yönelik saldırı planına ilişkin 4 Ekim günü açıklamada bulundu. DHKC’nin açıklamasında devletin neden Gazi Mahallesi’nden korktuğu ve yaşanan her hangi saldırıya karşılık verileceğini belirtti.
 
Devrimci Halk Kurtuluş Cephesi’nin 462 nolu açıklamasını yayınlıyoruz:

Duydunuz mu?

Tayyip Erdoğan’ın Damadı Gazi’yi Bitirin Talimatı Vermiş

Haydi oradan sümüklü damat!

Sen kim Gazi’yi bitirmek kim! Sen Git Dronlarınla Oyna!

HİÇ BOŞUNA ÇIRPINMAYIN!

O YIKMAYA ÇALIŞTIĞINIZ GAZİ GİBİ YOKSUL HALKLAR YIKACAK ÇÜRÜMÜŞ DÜZENİNİZİ

SÜMÜKLÜ DAMAT BERAT

Sen Tayyip’in damadı olmadan kim tanır bilirdi seni, hiç kimse. Bu nedenle senin artistliğin bize işlemez. Sen CNN’nin NTV’nin stüdyolarında rol kesersin ancak. Yoksul mahallelerde değil.

Burası Gazi, mahallemizde çok damatlar başbakanlar patronlar gördük biz. Sahipleriyle beraber buldular belalarını. Yine bulacaklar!

Gazi mahallesinde;

– Halkın uyuşturucuyla savaş merkezini gaspedip karakol haline getiriyorlar.

– Spor Kulübünün yerine Çevik Kuvvet binası yapmayı planlıyorlar.

– Sokaklarda halkı kurşunluyor, akreplerle, TOMA’larla halka zulmediyorlar.

– Evleri basıyor, sokak ortalarından devrimcileri kaçırıp gözaltına alıyor, kurşunluyor, işkence yapıyorlar.

Tüm bunların hepsi çürümüş düzenlerinin ömrünü uzatabilmek için, ama boşuna;

KAVGANIN KANUNUDUR:

SÖMÜRÜ ADALETSİZLİK VE YOKSULLUK DOĞURUR.

YOKSULLARI, ADALETSİZ KALANLARI YÖNETMEK İÇİN İKTİDARLARIN ZULÜMDEN BAŞKA ARAÇLARI YOKTUR

HAYATIN ŞAŞMAZ KANUNUDUR, BU ZULÜM ZALİMLERİN KENDİ SONLARINI GETİRİR

Tayyip Erdoğanlar, Albayraklar, 80 milyonun açlığı ve yoksulluğu pahasına emperyalizmin uşaklığını yapıyorlar. Sömürü düzeninin sürmesi için, Amerikan, Avrupa tekellerinin ülkemizi daha onyıllarca yağmalayabilmesi, sömürebilmesi için halka saldırıyorlar. Yoksul mahallelere saldırılarının nedeni budur.

AMERİKAN UŞAĞI TAYYİP ERDOĞAN’I DA, ONUN TAYYİP’İN KIZINA KOCA OLMAKTAN BAŞKA BİR ÖZELLİĞİ OLMAYAN SÜMÜKLÜ DAMADINI DA UYARIYORUZ:

O yıkmaya çalıştığınız Yoksul Mahalleler bu çürümüş, köhnemiş düzeninizin sonu olacak.

ÖNCE NEREYE SALDIRDIĞINIZI BİLECEKSİNİZ!

Burası Gazi mahallesidir. Gazi mahallesi CEPHE’dir. Yani, baş eğmeyenlerin mahallesidir Gazi. Faşist cuntalarla yıldıramadığınız, üslerinde son mermisine kadar çatışıp, örgütlerinin adlarını duvarlara kanlarıyla yazanların mahallesidir Gazi. Karakollarda, hapishanelerde her türlü işkence yöntemini kullanıp teslim alamadıklarınız, diri diri yakıp da ağızlarından bir “ah” sesi duymayı başaramadıklarınızın mahallesidir Gazi.

Örgütlediğiniz katliam saldırıları karşısında, binlerle ayaklananların mahallesidir Gazi. Hatırlayın, o halkın karşısında generallerinizle, polis şeflerinizle yalvarmak zorunda kaldınız. Gazi adı bile size kâbuslar gördürmeye yetti. Katlettiniz, provokasyonlar örgütlediniz, ne oldu? Teslim alabildiniz mi Gazi halkını? Teslim alamadınız, teslim alamazsınız. Nedeni basittir, çünkü, halklar teslim olmazlar. Açlar, yoksullar adaletsiz kalanlar teslim olmazlar.

Bizim savaşmak için nedenlerimiz sayısızdır, teslim olmak için tek bir geçerli nedenimiz yoktur.

SÜMÜKLÜ DAMAT ÖĞREN; HALK KORKMAZ, HALKI KORKUTAMAZSIN

Korkaklardan korkulmaz.

Halk senin gibilere benzemez. Biz çok öldük. Bizim yaşamımızda ölüm sıradanlaşmıştır. Korkuyu alnından vurmuşuz biz. Biz, fabrikalarda, inşaatlarda, madenlerde her gün ölüyoruz. Bizim, en basit hakkımız için sokaklara çıkışımız bile ölüme meydan okumaktır. Evlerimizi korumak için, ekmeğimizi korumak için, onurumuzu korumak için, halkımız, vatanımız için öldük, ölürüz. Onun için, kurşunlarınız, bombalarınız bize işlemez.

Ama biz öldüğümüz gibi öldürmesini de biliriz.

Kimler adalet kurşunlarımızı tatmadı ki?

Cuntanın başbakanı Nihat Erim’den kimin hesap sorduğunu git öğren.

Faşist Şef Gün Sazak’ın kurşunlarımıza hesap verişini öğren.

Polis şefi Mahmut Dikler’i, MİT müsteşarınız Hiram Abas’ı, halka yönelik katliamlarından dolayı kasap ünvanı almış generalleriniz Hulusi Sayın’lar, Temel Cingöz’ler, İsmail Selen’leri… cehenneme gönderen Halkın Adaleti’nin kurşunlarıdır.

Biz bu dünyanın hesabını öbür dünyaya bırakmayanlarız.

Berkin Elvan’ın katili olan polisleri korudunuz. Ne oldu? Mehmet Emin Kiraz’ı, onları zulmederken erişilmez kılmak için kurduğunuz Adalet Sarayı’nda, kendi odasında cezalandırdık.

İşkencecilerinizi, katillerinizi, generallerinizi, polis şeflerinizi… hepsini Halkın Adaletinin karşısına çıkardık. Siz de çıkarsınız.

Bakın, bu ülkenin patronu Sabancılar bile kurtulamadılar Halkın Adaleti’nin karşısına çıkmaktan.

BİLMİYORSANIZ ÖĞRENİN!

Şiddet Halkın Ellerinde Sadece Şiddet Değil, ADALETTİR!

Halkın Örgütlü Gücü İle Birleşmiş Devrimci Şiddet Meşrudur

Tepeden tırnağa silahlanmış, halkın en meşru taleplerinin kanla, şiddetle boğulmak istendiği bir ülkede faşizmi yıkmak için devrimci şiddet meşrudur.

Sömürü ve zulüm varsa, devrim de var olacak, devrimciler de var olacak.

Gazi mahallesinde devrimcilerin gücünü kırma hayali mi görüyorsun DAMAT BERAT. HAYDİ ORDAN!

Gazi mahallesi sana fazla gelir. Sen kimsin, Gazi mahallesinde devrimcileri bitirmek kim? Sen kimsin, Cephe’yi halkın içinden koparmak kim?

SEN GİT DRONLARINLA OYNA!

Senin gibi züppeler ne anlarlar halkın gücünden? Anlayamazsınız siz. Halkın en büyük gücü, sizin zulmünüz, aşağılamanız, canı çıkana kadar çalıştırıp, yoksul, aç bırakmanızdır. Bu nedenle büyük bir sınıf kinine sahiptir halk. Sizin anlayamayacağınız ölçüde büyüktür sınıf kini. Anlayamayacağınız ölçüde öfkesi büyüktür. Çırpınışınız boşunadır, bu öfkeyi, kini büyütmekten başka bir şey yapamazsınız.

Sen hangi özelliğinle Cephe’ye karşı savaşmaya kalkışacaksın? Sen hangi özelliğinle halka karşı savaşmaya kalkışacaksın? Tayyip’e damat olmadan önce kim biliyordu senin ismini? Kayınpederin tüm uşak ruhlu medyayı seferber etti, sana damat olman dışında bir yetenek bulabildiler mi?

Sen git, CNN Türk’te, NTV’de boy göster. Senden olsa olsa CNN, NTV artisti olur. Onların gösterdiği ilgi bile Tayyip’in damadı sıfatın içindir.

Senin etin ne budun ne Berat Albayrak! Karşındakilerin kim olduğunu bil önce? Sen bilmezsin, büyüklerine sor, anlatsınlar.

Halkların güçlüleri nasıl yendiğini yazar bu tarih. Öğreneceksin.

Biz öldükçe çoğalanlarız. Biz acılarından güç çıkaranlarız. Siz cehennem ateşinin korkusuyla tutuşursunuz, biz halk ve vatan sevgisiyle kendi bedenimizi ateşe veririz, ağzımızdan inleme bile çıkmaz. Siz bizi acılarla, ölümlerle mi tehdit ediyorsunuz? Bizim en büyük gücümüz çektiğimiz acılar ve ölümlerimizdir.

Güç, biat etmeyen yürek ve beyindir. Ne alevlerde yanmanın acısı, ne arka arkaya ölümlerimiz zalimin karşısında dizimizi bükmenizi sağlayamadı. Biat etmedik. Onun için bu kadar güçlüyüz, onun için tek bir tanemiz bile senin zulüm düzenini de, efendin Amerika’yı da titretmeye yetiyor.

HAKSIZLIK, ADALETSİZLİK YAPANLAR KARŞILARINDA SİLAHLANMIŞ HALK BULURLAR!

KENDİ HALKINA SAVAŞ AÇMIŞ BİR DEVLETE KARŞI DEVRİMCİ ŞİDDET MEŞRUDUR!

Zulmün Olduğu, Adaletin Olmadığı Yerde Devrimci Şiddet Meşrudur!

Tüm Kurumları İle Yozlaşmış, Kendi Halkına Savaş Açmış Bir Devlete Karşı Devrimci Şiddet Meşrudur. İşkencecilere Öldürme Özgürlüğü Verenler Bizim de Devrimci Adaleti Uygulama Özgürlüğüne Sahip Olduğumuzu Unutmasınlar!

Sizin Gibi Yeni Yetme Veletler Haksızlığa Uğramanın Ne Olduğunu Bilmezler. Siz Hiç Zulme Uğramadınız, Hep Zulüm Uygulayanlar Oldunuz. Bilmezsiniz.

Adaletsizlik insanların içine öfke yerleştirir.

Haksızlık öfke yaratır.

O sokaklarda çocuklarımızı katlettiniz siz. Kanımızı döktünüz. Belki daha beteri, katillerimiz ellerini kollarını sallayarak gezdiler. Katlettiniz, yetmedi, bir de katlettiğiniz çocuklarımızın, gençlerimizin anne babalarını suçladınız, mahkemelere taşıdınız. ZULMÜN ACISINDAN DAHA BETERİ ADALETSİZLİĞİN ACISINI TATTIRDINIZ.

ADALETSİZLİĞİN ACISINI, HAKSIZLIĞA UĞRAMANIN ACISINI BİLİR MİSİNİZ? Siz çocuğunuz gözlerinizin önünde katledilmişken, polise gösterilen tepkiyi suç sayan yargının karşısına çıkarılmanın acısını bilir misiniz? Bilmezsiniz. İnsanın fiziken yaşayabileceği herhangi bir acıyla tanımlanamayacak ölçüde bir acı yaşarsınız. Suratınızın ortasına kocaman bir kaya yemiş gibi yığılıp kalırsınız.

Onurlu hiçbir insan, haksızlık karşısında susamaz, haksızlığı sineye çekemez.

Haksızlık karşısında susanlar, sineye çekenler onurlarını yitirirler.

Halkın silaha sarılması aynı zamanda onurunu korumak içindir.

Haksızlık şiddeti doğurur. Çünkü haksızlık şiddetin ta kendisidir. Devrimci şiddetin meşruluğu kaynağını buradan alır. Dünyanın emperyalist tekellerini ülkemize doldurup, emeğimizi sömürür ve bizi açlığa mahkûm ederseniz, bu rezil düzeni sürdürmek için baskı, zulüm, katliam uygularsanız, karşınızda SİLAHLANMIŞ HALK BULURSUNUZ. Bundan kaçışınız, kurtuluşunuz yoktur.

NE OHAL’İ, OLAĞANÜSTÜ OLAN SİZSİNİZ

Faşizmin adını Olağünüstü Hal koyduğunuzda, faşizm gerçeğini değiştirmiş olmuyorsunuz. Sömürü ve zulüm karşısında, halkın silahlanması, devrim için örgütlenmesi, devrim için savaşması, ayaklanması en olağan şeydir. Bundan daha doğal, bundan daha doğa kanunlarına uygun şey yoktur.

Aykırı olan sizin zulüm ve sömürü düzeninizdir. Halkı yönetemiyorsunuz. Yönetemezsiniz. Halkın zulmünüze, sömürünüze boyun eğmesini, sinmesini mi bekliyordunuz? Yok öyle şey.

Bu düzen ayakta duramaz haldedir. Emperyalizmin halkı, yeraltı, yerüstü kaynaklarımızı iliklerine kadar sömürdüğü bir sistemin ayakta kalması mümkün değildir. Temellerinden çatırdamış bir düzeni ayakta tutmak için katliamları, zulmü her ana yaymanın, halkın günlük yaşamının parçası haline getirmenin adı Olağanüstü Hal olmuştur. Faşizmin hiç bir boyutu yetmiyor bu düzeni ayakta tutmaya. Yasa üstüne yasa çıkardınız, polislerinize önüne geleni kurşunla öldürme yetkisi verdiniz. Yetti mi? Yetmedi. Sokağa çıkmayı “terör eylemi” saydınız. Tutukladınız, hapsettiniz, işkence ettiniz, kurşunladınız. Yetti mi? Yetmedi. Faşizmi sınırsız uygulamanın adı Olağanüstü Hal konulmuştur. Katliamlarınızı, zulmünüzü, ne kadar “olağanüstü” boyutlara çıkarırsanız çıkarın, yetmeyecek. Yine de bu düzeni ayakta tutmayı başaramayacaksınız.

UYARIYORUZ!

YOKSUL MAHALLERİMİZDE POLİS TERÖRÜNE SON VERİN!

TOMALARINIZI AKREPLERİNİZİ ÇEKİN MAHALLELERİMİZDEN!

KAÇIRIP İŞKENCE YAPTIĞINIZ DEVRİMCİLERİ SERBEST BIRAKIN!

İŞKENCEYE DEVAM EDERSENİZ, MAHALLELERİMİZDE TERÖR ESTİRMEYE DEVAM EDERSENİZ, DEVRİMCİLERİ TUTUKLAMAYA DEVAM EDERSENİZ, BİZZAT SİZDEN BUNUN HESABINI SORACAĞIZ!

BİZ AÇIK KONUŞURUZ. SÖYLEDİĞİMİZİ YAPAR, YAPTIĞIMIZI SAVUNURUZ!

TAYYİP ERDOĞAN VE SÜMÜKLÜSÜ BERAT ALBAYRAK!

DERHAL ZULME SON VERİN, YOKSA KARŞILIĞINI BİZZAT ÖDEYECEKSİNİZ.

BİZ ÖLMEYE VE ÖLDÜRMEYE HAZIRIZ.

BİZ CANIMIZDAN GEÇERİZ AMA SİZ TIRNAĞINIZDAN VAZGEÇEMEZSİNİZ, GEÇEBİLİYORSANIZ ZULMETMEYE DEVAM EDİN!

Sümüklü damat!

Sana Gaziyi öğreteceğiz.

28 şehidimiz gömülü o mahallede.

Sen kim Gaziyi bitirmek kim.

Sen git insansız uçaklarınla oyna haydi…

DEVRİMCİ HALK KURTULUŞ CEPHESİ"

Dogan PresseEn son ve en güncel bilgilerle...En son ve en güncel bilgilerle...En son gelismeler ve bilgiler...


En son gelismeler ve bilgiler...


En son ve en güncel bilgilerle...
Kalemin dili...

 • Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!
  Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!

  Fransa’da günlerdir Sosyalist geçinen ve sağcıların uygulamadığı kanunları yürürlüğe koymak için her tür olanağı kullanan François Hollande hükümeti emekçilerin geleceğini karartacak Çalışma Yasası konusunda kararlı.

   Hükümet geçmişte Fransa’da direnişle, verile
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’nın direnişini devrimciler devraldı ve bu geleneği büyüterek sürdürüyorlar.

  Engeller, zorluklarla dolu bir yolda, umudun türküsünü dağlarda büyütmek için silah elde yollara düştü Kaypakkaya. Mahirler Kızıldere’de katledilmişti. İhanet yanı başındaydı. Denizler’in
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • 2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  9 Mayıs'ta, İkinci Dünya Savaşı'nda Hitler faşizmine karşı kazanılan zaferin 71'cu yıldönümüdür. 71 yıl önce Hitler faşizmine karşı savaşarak zaferi elde eden ve bu uğurdu yaşamını yitiren binlerce direnişçiyi saygı ile anıyorum.

  Aynı şekilde şuanda Türkiye ve Güney Doğu’da faşist zihniyet katliamlarına dev
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür
  Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür

  Deniz, Yusuf, Hüseyin, Şafak, Bahtiyar, Elif, Çiğdem ile Berna gibi.. bağımsızlık isteyenlerin mücadelesi sürüyor.

  Anadolu toprakları bereketlidir. Bu bereket ise 6 Mayıs 1972’te toprağa düşen üç fidanın tohumudur. Bu tohumu ise sulayan Mahir Çayan ve yoldaşlarının kanıdır. Üç fidanımız gibi &ou
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP iktidarı, onun bakanları, milletvekilleri, bürokratları yalan söyleme, herkesi aptal yerine koyma konusunda tüm dünyaya rezil olmuş durumda. Kimse inanmıyor. Yemin billâh etseler de kimse güvenmiyor.

  Yalanları halka verecek hiçbir şeyleri olmamasındandır,
  Yalanları suçlarını gizlemek i&cc
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • "Savcıların Üzerine Düşen Görevi Yerine Getirmesi Gerekir"
  Güney Doğa, Gazi, Armutlu, Okmeydanı… devletin güvenlik güçlerine kim bu öldürme hakkını vermektedir?

  “Bir terör örgütüne çağrı yapmak parlamento içindeki bir milletvekilinin görevi olamaz. Burada atılması gereken adım şudur: Zaten ben Güneydoğu’daki benim bölge halkımın K&uu
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Acımasız, planlı-programlı, etnik kimlik ve dini argümanlar kullanılarak yürütülen, para babalarının, saltanat düşkünü koltuk budalalarının halkı kendi hegomonyası altında ezmeye, sesini-nefesini kesmeye çalıştığı bu madrabaz zaman diliminde kendini solcu, demokrat, barışsever, vatansever, bilmem ne sever diye tanımlayanlar haksızlık yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  ".../Şimdi sarılıp soğuk tenine silahın, / o kutsal ateşin sıcaklığını hissetmeliyiz tüm benliğimizle/..." demişti halkın ve haklılığın kavgasının öncüleri.

  Sözün artık hiçbir acıyı betimleyemediği, bıçağın kemikten de öteye geçtiği bu zulüm günlerinde söyleyecek söz bulmaktan öte di
  yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Günaydın AB!
  Günaydın AB!
  Avrupa Birliği (AB) Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Kürt kentlerinde yaşanan çatışmalarla ilgili endişeleri Türk bakanlarla paylaştıklarını belirterek, "Ateşkes ilan edilip Kürt barış sürecine geri dönülmeli" dedi.

  Günlerdir yaşanan katliam, işkence, talan, yağmalama, infaz, yıkım ve göçe zo
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Persona Non Grata
  Persona Non Grata

  "İki dizi yaptım, birisi 17 Aralık'ta ne yaşandığını anlatan bir diziydi. Onun savcısıyla konuştum, onunla ilgili soruşturma başlattılar, savcıyla konuştuğum için. Orada ifade vereceğim. Öbürü de 25 Aralık yolsuzluk operasyonuyla ilgili; polis fezlekelerini yayınlamıştım. Orada da hakaret ve gizliliği ihlalden dolayı dava açıldı. 9 yıla k yazının devamı...

  Yazar : Kızgın, Soydan

Editörün seçtiği video :

Küçükarmutlu'da Polis Saldırısına İlişkin Açıklama
Para Birimi Dolar : (USD) Alış3.9486 Satış3.9329 Para Birimi Euro (EUR) Alış 4.8677 Satış 4.8482

© 2015 doganpresse.org | Her hakkı saklıdır.