HABER DETAYI | Dogan Presse - doganpresse.org ilan fotolari

“Muharrem Cengiz, Veysel Şahin, Gürkan Yalçınkaya Serbest Bırakılsın!”

Halk Cephesi 1 Ekim günü yaptığı açıklama ile “Muharrem Cengiz, Veysel Şahin, Gürkan Yalçınkaya Serbest Bırakılsın!” dedi. Halk Cephesi, gözaltıların baskıların kendilerini yıldıramayacağını vurguladı.

“Yoldan kaçırmalarla haklı mücadelemizi engelleyemez, uzun gözaltı süreleriyle irademizi kıramazsınız!” diyen Halk Cephesi, devletin OHAL uygulaması ile mücadeleyi engellemeyeceğini vurguladı.

“Muharrem Cengiz, Veysel Şahin, Gürkan Yalçınkaya Serbest Bırakılsın!” başlıklı Halk Cephesi’nin açıklamasında şöyle denildi;

“Halk Cepheli Gökhan YILDIRIM gözaltına alınalı 17 gün oldu. 17 gündür Vatan Emniyet Müdürlüğü’nde işkencecilere direniyor, zulmü açlık greviyle protesto ediyor. Yoldaş Bingöl 12 gündür aynı işkenceye direniyor, yılmıyor. Ve bir kaç gün önce gözaltına alınan diğer Halk Cepheliler; İlker Altundal, Gökhan Kesgin, Sadık Eroğlu, Çağrı Avcı, Cafer Koç, Alişan Taburoğlu… Hepsi AKP’nin emriyle genç-yaşlı, kadın-erkek demeden halkımızı katleden katil polislere direniyor.

En son 31 Eylül Cuma günü Alibeyköy’de bir alışveriş mağazasında işkenceyle gözaltına alınan Muharrem Cengiz, Veysel Şahin, Gürkan Yalçınkaya. Direniyor ve onurlarını teslim etmiyorlar. Bu onuru, bu direnişi selamlıyoruz.

Tarih Cephelilerin tutuklamakla bitmeyecek ve yılmayacağını defalarca kez yazmıştır. Gerekirse bu tarihi emperyalizme ve faşizme karşı direnişimizde örgütlediğimiz halkımızla tekrar yazarız. Tek bir Cepheli bile kalsa mücadeleden vazgeçmeyeceğimizi, doğru bildiğimiz yoldan dönmeyeceğimizi bütün herkes bilir. Bunu AKP’nin kafasına da yazacağız.

Tayyip Erdoğan diyor ki (OHAL için) ‘ belki 12 ay da yetmeyecek’! Yani diyor ki bu zulüm ben iktidarda oldukça sürüp gidecek! İşçisi, memuru, öğrencisi, öğretmeni, radyosu, televizyonu, gazetesi,  esnafı, avukatı… kim varsa AKP’ye karşı herkes adaletsizlikten payına düşenin fazlasını alacak!

Yok, öyle değil Tayyip Erdoğan! Her şey senin idealinde ki gibi olmayacak! Bu ülkede Cephe var, Şanlı Alişanlar,  Şafaklar, Bahtiyarlar var. Senin düzenini yerle bir edecek nice direnişi yaratan Anadolu halkları var.

AKP iktidarı tümden bir halka karşı savaş açmış durumdadır. Reformist-oportünist ve Kürt Milliyetçileri direnişten kaçmakta, halka öncülük yapmaktan korkmaktadır. Direnmeyen çürür dedik. Çürüyorlar. Tıpkı 2. emperyalist paylaşım savaşı zamanında yazılmış olan şiirdeki gibi;

‘Önce Yahudiler için geldiler
Sesimi çıkarmadım –
Çünkü ben Yahudi değildim
Sonra komünistler için geldiler
Sesimi çıkarmadım –
Çünkü ben komünist değildim
Sonra sendikacılar için geldiler
Sesimi çıkarmadım –
Çünkü ben sendikacı değildim
Sonra benim için geldiler
Ve artık ses çıkaracak kimse kalmamıştı…’

Sol bugün direnmezse yarın onlar için ses çıkaran kalmayacak. Bu savaştan kaçış yok, ‘bana dokunmayan yılan bin yaşasın’ devri çoktan bitti. Ekmek gibi su gibi adalet gibi olmazsa olmazdır bugün AKP’ye karşı direnmek.

Biz Anadolu haklarına söz veriyoruz: DİRENECEĞİZ VE KAZANACAĞIZ!

Gözaltına almakla bizi bitiremeyecekler.  Uzun gözaltı süreleriyle bizi yıldıramayacaklar. Her gün bir yoldaşımızı yoldan kaçırarak bizde bir tedirginlik yaratamayacaklar. Tüm Halk Cepheliler olarak diyoruz ki; Sonuna, sonuncumuza, sonsuza kadar direneceğiz! Bu zulme biz son vereceğiz!”

Dogan PresseEn son ve en güncel bilgilerle...En son ve en güncel bilgilerle...En son gelismeler ve bilgiler...


En son gelismeler ve bilgiler...Kalemin dili...

 • Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!
  Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!

  Fransa’da günlerdir Sosyalist geçinen ve sağcıların uygulamadığı kanunları yürürlüğe koymak için her tür olanağı kullanan François Hollande hükümeti emekçilerin geleceğini karartacak Çalışma Yasası konusunda kararlı.

   Hükümet geçmişte Fransa’da direnişle, verile
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’nın direnişini devrimciler devraldı ve bu geleneği büyüterek sürdürüyorlar.

  Engeller, zorluklarla dolu bir yolda, umudun türküsünü dağlarda büyütmek için silah elde yollara düştü Kaypakkaya. Mahirler Kızıldere’de katledilmişti. İhanet yanı başındaydı. Denizler’in
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • 2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  9 Mayıs'ta, İkinci Dünya Savaşı'nda Hitler faşizmine karşı kazanılan zaferin 71'cu yıldönümüdür. 71 yıl önce Hitler faşizmine karşı savaşarak zaferi elde eden ve bu uğurdu yaşamını yitiren binlerce direnişçiyi saygı ile anıyorum.

  Aynı şekilde şuanda Türkiye ve Güney Doğu’da faşist zihniyet katliamlarına dev
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür
  Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür

  Deniz, Yusuf, Hüseyin, Şafak, Bahtiyar, Elif, Çiğdem ile Berna gibi.. bağımsızlık isteyenlerin mücadelesi sürüyor.

  Anadolu toprakları bereketlidir. Bu bereket ise 6 Mayıs 1972’te toprağa düşen üç fidanın tohumudur. Bu tohumu ise sulayan Mahir Çayan ve yoldaşlarının kanıdır. Üç fidanımız gibi &ou
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP iktidarı, onun bakanları, milletvekilleri, bürokratları yalan söyleme, herkesi aptal yerine koyma konusunda tüm dünyaya rezil olmuş durumda. Kimse inanmıyor. Yemin billâh etseler de kimse güvenmiyor.

  Yalanları halka verecek hiçbir şeyleri olmamasındandır,
  Yalanları suçlarını gizlemek i&cc
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • "Savcıların Üzerine Düşen Görevi Yerine Getirmesi Gerekir"
  Güney Doğa, Gazi, Armutlu, Okmeydanı… devletin güvenlik güçlerine kim bu öldürme hakkını vermektedir?

  “Bir terör örgütüne çağrı yapmak parlamento içindeki bir milletvekilinin görevi olamaz. Burada atılması gereken adım şudur: Zaten ben Güneydoğu’daki benim bölge halkımın K&uu
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Acımasız, planlı-programlı, etnik kimlik ve dini argümanlar kullanılarak yürütülen, para babalarının, saltanat düşkünü koltuk budalalarının halkı kendi hegomonyası altında ezmeye, sesini-nefesini kesmeye çalıştığı bu madrabaz zaman diliminde kendini solcu, demokrat, barışsever, vatansever, bilmem ne sever diye tanımlayanlar haksızlık yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  ".../Şimdi sarılıp soğuk tenine silahın, / o kutsal ateşin sıcaklığını hissetmeliyiz tüm benliğimizle/..." demişti halkın ve haklılığın kavgasının öncüleri.

  Sözün artık hiçbir acıyı betimleyemediği, bıçağın kemikten de öteye geçtiği bu zulüm günlerinde söyleyecek söz bulmaktan öte di
  yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Günaydın AB!
  Günaydın AB!
  Avrupa Birliği (AB) Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Kürt kentlerinde yaşanan çatışmalarla ilgili endişeleri Türk bakanlarla paylaştıklarını belirterek, "Ateşkes ilan edilip Kürt barış sürecine geri dönülmeli" dedi.

  Günlerdir yaşanan katliam, işkence, talan, yağmalama, infaz, yıkım ve göçe zo
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Persona Non Grata
  Persona Non Grata

  "İki dizi yaptım, birisi 17 Aralık'ta ne yaşandığını anlatan bir diziydi. Onun savcısıyla konuştum, onunla ilgili soruşturma başlattılar, savcıyla konuştuğum için. Orada ifade vereceğim. Öbürü de 25 Aralık yolsuzluk operasyonuyla ilgili; polis fezlekelerini yayınlamıştım. Orada da hakaret ve gizliliği ihlalden dolayı dava açıldı. 9 yıla k yazının devamı...

  Yazar : Kızgın, Soydan

Editörün seçtiği video :

Küçükarmutlu'da Polis Saldırısına İlişkin Açıklama
Para Birimi Dolar : (USD) Alış3.9738 Satış3.9580 Para Birimi Euro (EUR) Alış 4.9014 Satış 4.8818

© 2015 doganpresse.org | Her hakkı saklıdır.