HABER DETAYI | Dogan Presse - doganpresse.org ilan fotolariilan fotolari

Sosyal Medyadaki Muhalifleri Fişlemek İçin Bir Yapı Kurmuşlar

Bakan Berat Albayrak'a ait hacklenen mailler arasında, Albayrak'a yakın olduğu anlaşılan Uğur Temir isimli bir şahsın, eski bir istihbaratçı ile sosyal medyadaki muhalifleri fişlemek için bir yapı kurduğu yönünde çarpıcı bir bilgi de yer aldı. Temir isimli şahıs, Albayrak'a attığı mailde "Bilgileri süzerek paylaşacağız. Emniyet, Jandarma İstihbarat. MİT'te yapıyordur bunları elbette ama fişlemek için bizim de elimizde olsun istedik" diyor

RedHack'ın ele geçirdikten sonra kamuoyunu yakından ilgilendirmesi nedeniyle basınla paylaştığı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'a ait mailler arasında bazıları oldukça dikkat çekici. Albayrak'a oldukça yakın olduğu gönderdiği maillerin içeriğinden anlaşılan "ugurtemir@gmail.com" isimli mail adresini kullanan "Uğur Temir" isimli bir şahıs tarafından gönderilen maillerde, Kürt, sol-sosyalist ve devrimci sosyal medya kullanıcılarına yönelik fişleme yapılmak üzere gizli bir yapı kurulduğu bilgileri açıkça yer aldı.

Kurulan yapıda eski istihbaratçı da var

Uğur Temir isimli şahsın, gönderdiği mail ile bu konuda bilgilendirdiği Albayrak'a bu işi birlikte kafa kafaya vererek yaptıklarını söylediği kişi ise, "abi" olarak hitap ettiği eski bir "istihbaratçı".

Temir, 22 Şubat 2016 tarihinde saat 13.26'da "Üstad" diye hitap ettiği Albayrak'a attığı mailinde şunları yazdı:

"Son günlerde yaşananlar için eski istihbaratçı bir abimizle beyin fırtınası yaptık ve birkaç madde ile seninle paylaşmak isterim. İnşallah okuma fırsatın olur.

1. Ben hep söylüyorum ya bu memleket için ne yaptın uğur diye kendime sürekli sorarım. Eski istihbaratçı abiyle bir karar aldık uygulamaya da geçtik. Facebook twitter gibi sosyal medyada pkk başta olmak üzere tüm terör ile ilgili paylaşım yapanları isimleri ve bağlandıkları ip ile kaydedecek bir yapı kuruyorum. Bu bilgileri de süzerek paylaşacağız emniyet jandarma istihbarat. Mit'de yapıyordur bunları elbette ama fişlemek için bizim de elimizde olsun istedik."

2. Bu çok önemli, işinize karışmak haddimize değil tabi zaten bu konuda anlayışlı olacağını bildiğimden seninle paylaşıyorum. Belki bizim bilmediğimiz yanları da vardır belki siz de bu konular üzerinde defalarca düşündünüz yine de hatırlatmak babında dile getirmek istedik.

Mevcut hükümet istifasını verip yeni bir milli hükümet kurup cumhurbaşkanı ve genelkurmay başkanı garantisinde. İncirlik üssünü kapatıp rusya'nın düşen uçağını tazmin edip. Kırmızı çizgimizi belirlesek incirlik üssüne kendi ordumuzu konuşlandırıp herkesi oradan göndersek. Rusya ile de konuşup kürt oluşumunun önüne geçmiş olmaz mıyız diye düşündük.(Rusyanın patlamaların arkasında olduğunu da düşünüyoruz.) Asırlardır hep böyle bizim kendimizden başka dostumuz olmadı olmayacak da. Bu şekilde dillendirince dua yerine de geçer inşallah. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Biz sizlerin hep yanınızdayız ve bu hep böyle olacak son nefesimizi verene kadar. Rabbim son nefesimizde şehadeti yineleyen kullarından eylesin hepimizi. Herkese selamlar. Dua ve muhabbet ile. Allaha emanet. (Not: Haddimizi bilmeden aştıysak affola.)"

Gönderdiği bu mail ile Emniyet, Jandarma İstihbarat ve MİT'in yanı sıra kendi ellerinde de fişleme listelerinin olması gerektiğini vurgulayan Uğur Temir isimli kim olduğu ve ne iş yaptığı konusunda herhangi bir bilgi yada iz de yok.

Ancak Albayrak ile son derece yakın oldukları anlaşılan Uğur Temir, öyle ki hem kendi kimi yakınları hem de kefil olduğu kimi kişiler için Albayrak'tan iş ricalarında da bulunuyor.

Yeğeni TRT'de işe alındı

Bu yönlü attığı maillerinden biri ise, TRT'de iş başvurusunda bulunan yeğeninin işe alınması sonrası Albayrak'a attığı teşekkür maili. Temir, 10 Ekim 2015 saat 13:45'te gönderdiği e-postada şunları yazdı: "Üstad s.a., Cvsini gönderdiğim kuzenim aradı trt 16kasım son başvuru olarak personel alımına başlamış. Buraya başvuracak benim için hayat memat meselesi yazmış :) Bir yardımın dokunur mu bilmiyorum ama varsa öyle bir durum referans bile olsan yeter herhalde. Bu tip mevzulardan pek anlamam bugüne kadar hep kazıya kazıya önce çalışarak sonra tevekkül ile ilerledim ve rabbim yüzümü hiç kara çıkarmadı şükürler olsun. Yine de empati yaparak meslek seçiminden kaynaklı ya da onların imtihanı da olabilir ama bir parça yardım edebilirsek ne mutlu bize. Az önce twitterda a haber progamını izledim twitterda bu tip programları daha çok bildirebilirsen bizim gibi fırsat bulamayanları bilgilendirme fırsatı olur. Allaha emanet."

'Tamam hocam, haber ederim'

Aynı gün saat 19:50'de Temir'in e-postasına cevap veren Berat Albayrak, "Tamam hocam, Haber ederim ben." diyerek bu kişi ile tanıştığını ve iş yaptığını kabul ediyor.

Temir, ayın 22'sinde de Albayrak'a attığı "Üstad s.a., Allah razı olsun. Yarın allah nasib ederse istanbul'a geliyorum. 1 hafta İstanbulda olacağım malum seçim de var. Müsait olduğun bir ara haberleşip görüşelim isterim hatta İstanbuldayken bir faydamız olacaksa haberleşelim elimizden geleni yaparız evelallah. Allaha emanet" maili ile hal hatır sorup görüşme teklifinde bulunuyor.

Temir, 3 Kasım'da attığı mailinde ise TRT'ye yerleştirmeye çalıştığı kuzenin açık adres ve başvuru numarasını yine Albayrak'a gönderdi. Gönderdiği e-postada, "Üstad s.a.,Kuzen trt'ye başvuruyu yapmış adayno:19887 Aydın Yurtseven (TRT hukuk müşavirliğinden avukat/ DİHA) ile iletişime geçip ona bilgileri vermiş yardımcı da olmuş sağolsun. Bilgin olsun. Bu arada yarın sabah Antalya'ya geçiyorum bir süre antalya'da olacağım. G20 zirvesine gelirsen eğer alandan karşılarım misafir ederim müsait olursan olmazsa da bir yemek yeriz fırsat olursa. Haber bekliyorum Allaha emanet" diye yazdı.

Eşe dosta iş

Maillere göre Uğur Temir, 15 Ocak 2016 tarihinde ise bu kez Albayrak'tan başka bir yakını için iş talebinde bulunuyor. Temir, attığı o e-postada da Albayarak'a; "Üstad s.a., Yoğun ve yorucu gündemde bir türlü konuşamadık. Çok sevdiğim biri insanlara da burada çok yardımı dokunan bir arkadaşın cv'sini gönderiyorum ekte. (Arif TAN) Antalyada belediye olur başka bir şey olur hem akıllı hem zeki cv'den de görebilirsin. Ticaret yapıyordu rus bir ortağı vardı battım diye malların parasını göndermemiş. Neyse çok uzatmayayım hep bir şeyler istiyorum ama affına sığınıyorum bu konuda. Zaten hep dua ediyorum ama başka türlü desteğim olursa zaten hep söylüyorum ne zaman istersen ne olursa olsun yapmaya hazırım. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Saygı ve sevgilerimle" diye yazmış.

Kaynak: Dicle Haber AjansıEn son ve en güncel bilgilerle...En son ve en güncel bilgilerle...En son gelismeler ve bilgiler...


En son gelismeler ve bilgiler...


En son ve en güncel bilgilerle...
Kalemin dili...

 • Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!
  Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!

  Fransa’da günlerdir Sosyalist geçinen ve sağcıların uygulamadığı kanunları yürürlüğe koymak için her tür olanağı kullanan François Hollande hükümeti emekçilerin geleceğini karartacak Çalışma Yasası konusunda kararlı.

   Hükümet geçmişte Fransa’da direnişle, verile
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’nın direnişini devrimciler devraldı ve bu geleneği büyüterek sürdürüyorlar.

  Engeller, zorluklarla dolu bir yolda, umudun türküsünü dağlarda büyütmek için silah elde yollara düştü Kaypakkaya. Mahirler Kızıldere’de katledilmişti. İhanet yanı başındaydı. Denizler’in
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • 2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  9 Mayıs'ta, İkinci Dünya Savaşı'nda Hitler faşizmine karşı kazanılan zaferin 71'cu yıldönümüdür. 71 yıl önce Hitler faşizmine karşı savaşarak zaferi elde eden ve bu uğurdu yaşamını yitiren binlerce direnişçiyi saygı ile anıyorum.

  Aynı şekilde şuanda Türkiye ve Güney Doğu’da faşist zihniyet katliamlarına dev
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür
  Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür

  Deniz, Yusuf, Hüseyin, Şafak, Bahtiyar, Elif, Çiğdem ile Berna gibi.. bağımsızlık isteyenlerin mücadelesi sürüyor.

  Anadolu toprakları bereketlidir. Bu bereket ise 6 Mayıs 1972’te toprağa düşen üç fidanın tohumudur. Bu tohumu ise sulayan Mahir Çayan ve yoldaşlarının kanıdır. Üç fidanımız gibi &ou
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP iktidarı, onun bakanları, milletvekilleri, bürokratları yalan söyleme, herkesi aptal yerine koyma konusunda tüm dünyaya rezil olmuş durumda. Kimse inanmıyor. Yemin billâh etseler de kimse güvenmiyor.

  Yalanları halka verecek hiçbir şeyleri olmamasındandır,
  Yalanları suçlarını gizlemek i&cc
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • "Savcıların Üzerine Düşen Görevi Yerine Getirmesi Gerekir"
  Güney Doğa, Gazi, Armutlu, Okmeydanı… devletin güvenlik güçlerine kim bu öldürme hakkını vermektedir?

  “Bir terör örgütüne çağrı yapmak parlamento içindeki bir milletvekilinin görevi olamaz. Burada atılması gereken adım şudur: Zaten ben Güneydoğu’daki benim bölge halkımın K&uu
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Acımasız, planlı-programlı, etnik kimlik ve dini argümanlar kullanılarak yürütülen, para babalarının, saltanat düşkünü koltuk budalalarının halkı kendi hegomonyası altında ezmeye, sesini-nefesini kesmeye çalıştığı bu madrabaz zaman diliminde kendini solcu, demokrat, barışsever, vatansever, bilmem ne sever diye tanımlayanlar haksızlık yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  ".../Şimdi sarılıp soğuk tenine silahın, / o kutsal ateşin sıcaklığını hissetmeliyiz tüm benliğimizle/..." demişti halkın ve haklılığın kavgasının öncüleri.

  Sözün artık hiçbir acıyı betimleyemediği, bıçağın kemikten de öteye geçtiği bu zulüm günlerinde söyleyecek söz bulmaktan öte di
  yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Günaydın AB!
  Günaydın AB!
  Avrupa Birliği (AB) Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Kürt kentlerinde yaşanan çatışmalarla ilgili endişeleri Türk bakanlarla paylaştıklarını belirterek, "Ateşkes ilan edilip Kürt barış sürecine geri dönülmeli" dedi.

  Günlerdir yaşanan katliam, işkence, talan, yağmalama, infaz, yıkım ve göçe zo
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Persona Non Grata
  Persona Non Grata

  "İki dizi yaptım, birisi 17 Aralık'ta ne yaşandığını anlatan bir diziydi. Onun savcısıyla konuştum, onunla ilgili soruşturma başlattılar, savcıyla konuştuğum için. Orada ifade vereceğim. Öbürü de 25 Aralık yolsuzluk operasyonuyla ilgili; polis fezlekelerini yayınlamıştım. Orada da hakaret ve gizliliği ihlalden dolayı dava açıldı. 9 yıla k yazının devamı...

  Yazar : Kızgın, Soydan

Editörün seçtiği video :

Küçükarmutlu'da Polis Saldırısına İlişkin Açıklama
Para Birimi Dolar : (USD) Alış3.7941 Satış3.7789 Para Birimi Euro (EUR) Alış 4.6681 Satış 4.6495

© 2015 doganpresse.org | Her hakkı saklıdır.