HABER DETAYI | Dogan Presse - doganpresse.org ilan fotolari

“Adalet İçin Ankara’ya Yürüyoruz!”

Güney Doğu’da Kürd halkının katledilmesine karşı, darbe bahanesiyle yaşatılan zulm, uygulamaya konulan OHAL baskısı ve hükümet tarafından estirilen teröre karşı Halk Cephesi İstanbul’dan Ankara’ya başlattığı “Adalet İçin Ankara’ya Yürüyoruz!” yürüyüşü devam ediyor. Halk Cephesi adaletsizliğe karşı Cuma günü Ankara’daki Adalet Bakanlığı önünde yapacağı basın açıklaması ile baskılara zulme son verilmesi istenecek. Halk Cephesi yaptığı yazılı açıklama ile gerçekleştirmekte oldukları yürüyüşe ilişkin bilgi verirken, Adalet Bakanlığı önünde yarın yapacakları basın açıklamasına destek çağrısında bulundu.

Halkın Cephesi’nin adalet arayışı için yapmakta olduğu adalet yürüyüşe yönelik gerçekleşen baskılara ve zulme ilişkin yaptığı açıklamada şöyle denildi; “Katledilen çocuklarımız için, Kürdistan’ da evleri bombalanan, yıkılan, bodrum katlarında yakılan Kürt halkımız için, ataması yapılmayan öğretmenler,  parasız eğitim isteyip tutuklanan öğrenciler için, Gazi Mahallesi’ ndeki polis terörüne son verilmesi için, AKP’nin katil polisleri tarafından işgal edilen uyuşturucu bağımlılarının tedavi edildiği Hasan Ferit Gedik Uyuşturucuyla Savaş ve Kurtuluş Merkezi’mizi geri almak için dünyada, ülkemizde yaşanan tüm adaletsizlikler için Ankara’ ya Adalet Bakanlığı’na yürüyoruz.

AKP OHAL’ i bahane ederek halka saldırıyor,  biz OHAL’ e teslim olmayacağız, direneceğiz.

30 günlük gözaltı süresi, konser yasakları, tiyatroların yasaklanması, en küçük demokratik hakların bile yasaklanmasının tek nedeni halk korkusudur. AKP daha fazla baskıyla, zorla, işgallerle, katliamlarla halkı teslim almaya çalışıyor.  Buna sessiz kalmak AKP’nin katliamlarına, hırsızlıklarına ortak olmaktır. AKP’nin halka saldırılarını durdurmanın tek yolu direnmektir, halkın acılarına göz yummak değil elimizden ne geliyorsa yapmak boynumuzun borcudur. Bugün bu zulme tek bir söz söylemek insanlığımızı, değerlerimizi kaybetmemek için önemlidir.

3 gündür İstanbul’dan Ankara’ ya adım adım yürüyoruz.. 3 günde 3 kez saldırıya uğradık. Kartal’da, Kocaeli’de, Bursa’da polis tarafından işkencelerle gözaltına alındık. Direnmenin güzelliğiyle, coşkusuyla adım adım Ankara’ ya yürümekten vazgeçmeyeceğiz. Tek kişi de kalsak her gün gözaltına da alınsak biz AKP’nin faşizmini teşhir etmeye devam edeceğiz..

Cuma günü Ankara’ da yapacağımız Adalet Bakanlığı önündeki açıklamamıza, Adalet için Ankara yürüyüşümüze desteğe herkesi bekliyoruz.”

Dogan PresseEn son ve en güncel bilgilerle...En son ve en güncel bilgilerle...En son gelismeler ve bilgiler...


En son gelismeler ve bilgiler...


En son ve en güncel bilgilerle...


Kalemin dili...

 • Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!
  Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!

  Fransa’da günlerdir Sosyalist geçinen ve sağcıların uygulamadığı kanunları yürürlüğe koymak için her tür olanağı kullanan François Hollande hükümeti emekçilerin geleceğini karartacak Çalışma Yasası konusunda kararlı.

   Hükümet geçmişte Fransa’da direnişle, verile
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’nın direnişini devrimciler devraldı ve bu geleneği büyüterek sürdürüyorlar.

  Engeller, zorluklarla dolu bir yolda, umudun türküsünü dağlarda büyütmek için silah elde yollara düştü Kaypakkaya. Mahirler Kızıldere’de katledilmişti. İhanet yanı başındaydı. Denizler’in
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • 2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  9 Mayıs'ta, İkinci Dünya Savaşı'nda Hitler faşizmine karşı kazanılan zaferin 71'cu yıldönümüdür. 71 yıl önce Hitler faşizmine karşı savaşarak zaferi elde eden ve bu uğurdu yaşamını yitiren binlerce direnişçiyi saygı ile anıyorum.

  Aynı şekilde şuanda Türkiye ve Güney Doğu’da faşist zihniyet katliamlarına dev
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür
  Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür

  Deniz, Yusuf, Hüseyin, Şafak, Bahtiyar, Elif, Çiğdem ile Berna gibi.. bağımsızlık isteyenlerin mücadelesi sürüyor.

  Anadolu toprakları bereketlidir. Bu bereket ise 6 Mayıs 1972’te toprağa düşen üç fidanın tohumudur. Bu tohumu ise sulayan Mahir Çayan ve yoldaşlarının kanıdır. Üç fidanımız gibi &ou
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP iktidarı, onun bakanları, milletvekilleri, bürokratları yalan söyleme, herkesi aptal yerine koyma konusunda tüm dünyaya rezil olmuş durumda. Kimse inanmıyor. Yemin billâh etseler de kimse güvenmiyor.

  Yalanları halka verecek hiçbir şeyleri olmamasındandır,
  Yalanları suçlarını gizlemek i&cc
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • "Savcıların Üzerine Düşen Görevi Yerine Getirmesi Gerekir"
  Güney Doğa, Gazi, Armutlu, Okmeydanı… devletin güvenlik güçlerine kim bu öldürme hakkını vermektedir?

  “Bir terör örgütüne çağrı yapmak parlamento içindeki bir milletvekilinin görevi olamaz. Burada atılması gereken adım şudur: Zaten ben Güneydoğu’daki benim bölge halkımın K&uu
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Acımasız, planlı-programlı, etnik kimlik ve dini argümanlar kullanılarak yürütülen, para babalarının, saltanat düşkünü koltuk budalalarının halkı kendi hegomonyası altında ezmeye, sesini-nefesini kesmeye çalıştığı bu madrabaz zaman diliminde kendini solcu, demokrat, barışsever, vatansever, bilmem ne sever diye tanımlayanlar haksızlık yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  ".../Şimdi sarılıp soğuk tenine silahın, / o kutsal ateşin sıcaklığını hissetmeliyiz tüm benliğimizle/..." demişti halkın ve haklılığın kavgasının öncüleri.

  Sözün artık hiçbir acıyı betimleyemediği, bıçağın kemikten de öteye geçtiği bu zulüm günlerinde söyleyecek söz bulmaktan öte di
  yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Günaydın AB!
  Günaydın AB!
  Avrupa Birliği (AB) Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Kürt kentlerinde yaşanan çatışmalarla ilgili endişeleri Türk bakanlarla paylaştıklarını belirterek, "Ateşkes ilan edilip Kürt barış sürecine geri dönülmeli" dedi.

  Günlerdir yaşanan katliam, işkence, talan, yağmalama, infaz, yıkım ve göçe zo
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Persona Non Grata
  Persona Non Grata

  "İki dizi yaptım, birisi 17 Aralık'ta ne yaşandığını anlatan bir diziydi. Onun savcısıyla konuştum, onunla ilgili soruşturma başlattılar, savcıyla konuştuğum için. Orada ifade vereceğim. Öbürü de 25 Aralık yolsuzluk operasyonuyla ilgili; polis fezlekelerini yayınlamıştım. Orada da hakaret ve gizliliği ihlalden dolayı dava açıldı. 9 yıla k yazının devamı...

  Yazar : Kızgın, Soydan

Editörün seçtiği video :

Küçükarmutlu'da Polis Saldırısına İlişkin Açıklama
Para Birimi Dolar : (USD) Alış3.7999 Satış3.7847 Para Birimi Euro (EUR) Alış 4.6522 Satış 4.6337

© 2015 doganpresse.org | Her hakkı saklıdır.