HABER DETAYI | Dogan Presse - doganpresse.org ilan fotolariilan fotolariilan fotolariilan fotolari

“Halk Meclislerine Neden Saldırıyorlar?”

Okmeydanı Halk Meclisi yazılı açıklama yaparak geçtiğimiz Ağustos ayının sonunda Gazi Mahallesi’ne yönelik saldırıya ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Gazi Mahallesi’nde 31 Ağustos günü yaşanan baskın, gözaltı ve yıkımlara ilişkin yazılı açıklama yapan Okmeydanı Halk Meclisi, “Okmeydanı Halk Meclisi olarak Gazi Halkının yanında olacağız. Yıkılan Gazi Halk Meclisi binasını halkımızla birlikte hep beraber yeniden inşa edeceğiz. Bu vesile ile tüm Türkiye halklarını bu süreçte Gazi halkının yanında olmaya çağırıyoruz.” dedi.

Okmeydanı Halk Meclisi’nin açıklamasından yaşanan saldırıya ilişkin şöyle denildi; “31 Ağustos çarşamba günü Gazi Mahallesinde Halk Meclisi ile birlikte, 4 taksi durağı, Sondurakta Hasan Kasa çay bahçesi ve Kemal Pir Parkındaki çay bahçesi, polis tarafından yıkıldı. Tepki gösteren halkımıza galiz küfürler eşliğinde mermiler sıkıldı. HFG Uyuşturucu ile mücadele ve savaş merkezini ise basarak tedavi gören hastaları işkenceyle gözaltına almışlardır. Ve yine hemen ardından hastaların gözaltında tutulmalarına karşı eylem yapan aileler ise polisler tarafından dövülerek gözaltına alındı.

Halk Meclisleri, halkın kendi iradesiyle kurduğu, kendi kararlarını alıp uyguladığı örgütlenmelerdir. Toplantılarını halka açık alanlarda halkla birlikte yapmaktadır. Çünkü mevzubahis halkın kendi sorunlarıdır. Gizli kapalı hiç bir yanı yoktur.

Halk Meclislerine neden saldırıyorlar?

Halkın sorunlarına çözümsüz kaldıkları için saldırıyorlar. Halkın sorunları ama’sız ve bananesiz bir şekilde halkla birlikte çözüldüğü için saldırıyorlar. Nitekim sorunların Halk Meclisleri eliyle çözüme kavuşturulması neticesinde düzenin çürümüşlüğü tüm çıplaklığıyla ortaya serilmektedir. Tüm kurumlarıyla çürümüş olan bu düzenin karşısında iktidarı hedefleyen bir örgütlenmenin önünü almak için saldırıyorlar, Halk Meclislerine.

Faşizmin Saldırıları Karşısında Yılmadan Hedeflerimizi Gerçekleştirerek İktidar İddiamızı Büyüteceğiz

İstinasız her görüşten bağımlının ücretsiz tedavi gördüğü Hasan Ferit Gedik Uyuşturucu ile Mücadele ve Savaş Merkezi, uyuşturucu satıcılarının hamisi polisler tarafından basılarak işgal edildi. Şu an karakola dönüştürülmeye çalışılıyor. Tedavisi süren bağımlıların darp edilerek gözaltına alındığı polis baskını işbirlikçi basında ”uyuşturucu bağımlıları örgüte devşirilmek üzere tedavi ediliyorlardı” iddiası ile yer aldı. Bilakis tedavi merkezinde iyileşenlerin bir çoğu sıradan ve sade bir hayatı tercih etmiştir.. İçlerinde evlenip yuva kuranları da vardır, iş bulup çalışanları da. Çok az bir kısmı devrimcilik yapma kararı almıştır. Devrimcilik elbette bir tercih meselesidir. Ancak birbirlerini uzun bir süre hırsızlıkla, şerefsizlikle ve cibiliyetsizlikle suçlayan lakin çıkarları örtüşünce bir anda ahbablaşabilen düzen siyasetinde devrimcilik artık zorunluluk haline gelmiştir.

Okmeydanı Halk Meclisi olarak Gazi Halkının yanında olacağız. Yıkılan Gazi Halk Meclisi binasını halkımızla birlikte hep beraber yeniden inşa edeceğiz. Bu vesile ile tüm Türkiye halklarını bu süreçte Gazi halkının yanında olmaya çağırıyoruz.

Bağımsızlığımızı Yeniden Kazanmak ve Halkın Cumhuriyetini Kurmak İçin Halk Meclislerinde Birleşelim!”

Dogan PresseEn son ve en güncel bilgilerle...En son ve en güncel bilgilerle...En son gelismeler ve bilgiler...


En son gelismeler ve bilgiler...Kalemin dili...

 • Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!
  Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!

  Fransa’da günlerdir Sosyalist geçinen ve sağcıların uygulamadığı kanunları yürürlüğe koymak için her tür olanağı kullanan François Hollande hükümeti emekçilerin geleceğini karartacak Çalışma Yasası konusunda kararlı.

   Hükümet geçmişte Fransa’da direnişle, verile
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’nın direnişini devrimciler devraldı ve bu geleneği büyüterek sürdürüyorlar.

  Engeller, zorluklarla dolu bir yolda, umudun türküsünü dağlarda büyütmek için silah elde yollara düştü Kaypakkaya. Mahirler Kızıldere’de katledilmişti. İhanet yanı başındaydı. Denizler’in
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • 2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  9 Mayıs'ta, İkinci Dünya Savaşı'nda Hitler faşizmine karşı kazanılan zaferin 71'cu yıldönümüdür. 71 yıl önce Hitler faşizmine karşı savaşarak zaferi elde eden ve bu uğurdu yaşamını yitiren binlerce direnişçiyi saygı ile anıyorum.

  Aynı şekilde şuanda Türkiye ve Güney Doğu’da faşist zihniyet katliamlarına dev
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür
  Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür

  Deniz, Yusuf, Hüseyin, Şafak, Bahtiyar, Elif, Çiğdem ile Berna gibi.. bağımsızlık isteyenlerin mücadelesi sürüyor.

  Anadolu toprakları bereketlidir. Bu bereket ise 6 Mayıs 1972’te toprağa düşen üç fidanın tohumudur. Bu tohumu ise sulayan Mahir Çayan ve yoldaşlarının kanıdır. Üç fidanımız gibi &ou
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP iktidarı, onun bakanları, milletvekilleri, bürokratları yalan söyleme, herkesi aptal yerine koyma konusunda tüm dünyaya rezil olmuş durumda. Kimse inanmıyor. Yemin billâh etseler de kimse güvenmiyor.

  Yalanları halka verecek hiçbir şeyleri olmamasındandır,
  Yalanları suçlarını gizlemek i&cc
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • "Savcıların Üzerine Düşen Görevi Yerine Getirmesi Gerekir"
  Güney Doğa, Gazi, Armutlu, Okmeydanı… devletin güvenlik güçlerine kim bu öldürme hakkını vermektedir?

  “Bir terör örgütüne çağrı yapmak parlamento içindeki bir milletvekilinin görevi olamaz. Burada atılması gereken adım şudur: Zaten ben Güneydoğu’daki benim bölge halkımın K&uu
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Acımasız, planlı-programlı, etnik kimlik ve dini argümanlar kullanılarak yürütülen, para babalarının, saltanat düşkünü koltuk budalalarının halkı kendi hegomonyası altında ezmeye, sesini-nefesini kesmeye çalıştığı bu madrabaz zaman diliminde kendini solcu, demokrat, barışsever, vatansever, bilmem ne sever diye tanımlayanlar haksızlık yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  ".../Şimdi sarılıp soğuk tenine silahın, / o kutsal ateşin sıcaklığını hissetmeliyiz tüm benliğimizle/..." demişti halkın ve haklılığın kavgasının öncüleri.

  Sözün artık hiçbir acıyı betimleyemediği, bıçağın kemikten de öteye geçtiği bu zulüm günlerinde söyleyecek söz bulmaktan öte di
  yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Günaydın AB!
  Günaydın AB!
  Avrupa Birliği (AB) Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Kürt kentlerinde yaşanan çatışmalarla ilgili endişeleri Türk bakanlarla paylaştıklarını belirterek, "Ateşkes ilan edilip Kürt barış sürecine geri dönülmeli" dedi.

  Günlerdir yaşanan katliam, işkence, talan, yağmalama, infaz, yıkım ve göçe zo
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Persona Non Grata
  Persona Non Grata

  "İki dizi yaptım, birisi 17 Aralık'ta ne yaşandığını anlatan bir diziydi. Onun savcısıyla konuştum, onunla ilgili soruşturma başlattılar, savcıyla konuştuğum için. Orada ifade vereceğim. Öbürü de 25 Aralık yolsuzluk operasyonuyla ilgili; polis fezlekelerini yayınlamıştım. Orada da hakaret ve gizliliği ihlalden dolayı dava açıldı. 9 yıla k yazının devamı...

  Yazar : Kızgın, Soydan

Editörün seçtiği video :

Küçükarmutlu'da Polis Saldırısına İlişkin Açıklama
Para Birimi Dolar : (USD) Alış3.9738 Satış3.9580 Para Birimi Euro (EUR) Alış 4.9014 Satış 4.8818

© 2015 doganpresse.org | Her hakkı saklıdır.