HABER DETAYI | Dogan Presse - doganpresse.org ilan fotolariilan fotolariilan fotolari

Gazi’de Uyuşturucuya Karşı Faaliyet Yürüten Merkez Yıkıldı

İstanbul Gazi Mahallesi’nden dün sabah saatlerinden itibaren devletin güvenlik güçlerinin başlattığı operasyonlar sürüyor. Halkın güvenliği ile hükümlü güvenlik güçleri Hasan Ferit Gedik Uyuşturucu ile Savaş Ve Kurtuluş Merkezi’ni yıktı.

Uyuşturucu ile mücadele ettiğini iddia eden devlet neden Hasan Ferit Gedik Uyuşturucu ile Savaş Ve Kurtuluş Merkezi’ni yıktı? Uyuşturucu veya  bağımlı maddelerin kullanımın yükseldiği Türkiye’de halk tarafından emek verilerek kurulun bu merkezi neden önce polisler işgal etmiş ve ardından ise dozerlerle yıkmıştır?

Konuya ilişkin Hasan Ferit Gedik Uyuşturucu ile Savaş Ve Kurtuluş Merkezi yazılı açıklama yaparak herkesi uyuşturucu veya bağımlı maddelere karşı tedavi merkezi olarak kurulan ve bugün devletin merkezin tekrardan daha iyisinin yapılacağı belirtilen açıklamada şöyle denildi;  “AKP’nin Katil Polisi HFG Uyuşturucu İle Savaş ve Kurtuluş Merkezi’ni Yıkıyor!

31 Ağustos 2016 Çarşamba sabaha karşı saat 03.00 sularında Gazi Mahallesi’ni tamamen ablukaya alan emperyalizmin uşağı AKP’nin katil polisleri pek çok kurum ve iş yerine saldırmış, dozerlerle yıkmıştır.

Hasan Ferit Gedik Uyuşturucu ile Savaş ve Kurtuluş Merkezi’ne de saldırmış, içeride bulunan tüm hastaları gözaltına almış, merkezin etrafını bariyerlerle çevirerek içeriye girişleri tamamen engellemiştir.

Daha bir kaç gün önce uyuşturucu satıcılarını halkın elinden akrep aracıyla kurtaran katil polis. HFG Uyuşturucu ile Savaş ve Kurtuluş Merkezine saldırarak, tedavi gören hastaları gözaltına alarak, Tedavi merkezini yerle bir ederek bir kez daha uyuşturucu satıcılarının hamisi olduğunu göstermiştir.

Uyuşturucunun Arkasında Devlet, Karşısında Biz Varız!
Bu nedenle kurumumuza saldırıp durmaktalar. Ancak ne yaparlarsa yapsınlar, bu bataklığı kurutmamızı engelleyemeyecekler. Onlar saldırıp yıktıkça biz daha büyüğünü, daha güzelini, daha iyisini yapacağız.

Hastalarımızın başına gelecek her şeyden İstanbul Emniyeti sorumlu olacaktır. Gözaltında tutulan tüm hastalarımız derhal serbest bırakılsın!”

Dogan PresseEn son ve en güncel bilgilerle...En son ve en güncel bilgilerle...En son gelismeler ve bilgiler...


En son gelismeler ve bilgiler...


En son ve en güncel bilgilerle...


Kalemin dili...

 • Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!
  Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!

  Fransa’da günlerdir Sosyalist geçinen ve sağcıların uygulamadığı kanunları yürürlüğe koymak için her tür olanağı kullanan François Hollande hükümeti emekçilerin geleceğini karartacak Çalışma Yasası konusunda kararlı.

   Hükümet geçmişte Fransa’da direnişle, verile
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’nın direnişini devrimciler devraldı ve bu geleneği büyüterek sürdürüyorlar.

  Engeller, zorluklarla dolu bir yolda, umudun türküsünü dağlarda büyütmek için silah elde yollara düştü Kaypakkaya. Mahirler Kızıldere’de katledilmişti. İhanet yanı başındaydı. Denizler’in
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • 2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  9 Mayıs'ta, İkinci Dünya Savaşı'nda Hitler faşizmine karşı kazanılan zaferin 71'cu yıldönümüdür. 71 yıl önce Hitler faşizmine karşı savaşarak zaferi elde eden ve bu uğurdu yaşamını yitiren binlerce direnişçiyi saygı ile anıyorum.

  Aynı şekilde şuanda Türkiye ve Güney Doğu’da faşist zihniyet katliamlarına dev
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür
  Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür

  Deniz, Yusuf, Hüseyin, Şafak, Bahtiyar, Elif, Çiğdem ile Berna gibi.. bağımsızlık isteyenlerin mücadelesi sürüyor.

  Anadolu toprakları bereketlidir. Bu bereket ise 6 Mayıs 1972’te toprağa düşen üç fidanın tohumudur. Bu tohumu ise sulayan Mahir Çayan ve yoldaşlarının kanıdır. Üç fidanımız gibi &ou
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP iktidarı, onun bakanları, milletvekilleri, bürokratları yalan söyleme, herkesi aptal yerine koyma konusunda tüm dünyaya rezil olmuş durumda. Kimse inanmıyor. Yemin billâh etseler de kimse güvenmiyor.

  Yalanları halka verecek hiçbir şeyleri olmamasındandır,
  Yalanları suçlarını gizlemek i&cc
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • "Savcıların Üzerine Düşen Görevi Yerine Getirmesi Gerekir"
  Güney Doğa, Gazi, Armutlu, Okmeydanı… devletin güvenlik güçlerine kim bu öldürme hakkını vermektedir?

  “Bir terör örgütüne çağrı yapmak parlamento içindeki bir milletvekilinin görevi olamaz. Burada atılması gereken adım şudur: Zaten ben Güneydoğu’daki benim bölge halkımın K&uu
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Acımasız, planlı-programlı, etnik kimlik ve dini argümanlar kullanılarak yürütülen, para babalarının, saltanat düşkünü koltuk budalalarının halkı kendi hegomonyası altında ezmeye, sesini-nefesini kesmeye çalıştığı bu madrabaz zaman diliminde kendini solcu, demokrat, barışsever, vatansever, bilmem ne sever diye tanımlayanlar haksızlık yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  ".../Şimdi sarılıp soğuk tenine silahın, / o kutsal ateşin sıcaklığını hissetmeliyiz tüm benliğimizle/..." demişti halkın ve haklılığın kavgasının öncüleri.

  Sözün artık hiçbir acıyı betimleyemediği, bıçağın kemikten de öteye geçtiği bu zulüm günlerinde söyleyecek söz bulmaktan öte di
  yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Günaydın AB!
  Günaydın AB!
  Avrupa Birliği (AB) Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Kürt kentlerinde yaşanan çatışmalarla ilgili endişeleri Türk bakanlarla paylaştıklarını belirterek, "Ateşkes ilan edilip Kürt barış sürecine geri dönülmeli" dedi.

  Günlerdir yaşanan katliam, işkence, talan, yağmalama, infaz, yıkım ve göçe zo
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Persona Non Grata
  Persona Non Grata

  "İki dizi yaptım, birisi 17 Aralık'ta ne yaşandığını anlatan bir diziydi. Onun savcısıyla konuştum, onunla ilgili soruşturma başlattılar, savcıyla konuştuğum için. Orada ifade vereceğim. Öbürü de 25 Aralık yolsuzluk operasyonuyla ilgili; polis fezlekelerini yayınlamıştım. Orada da hakaret ve gizliliği ihlalden dolayı dava açıldı. 9 yıla k yazının devamı...

  Yazar : Kızgın, Soydan

Editörün seçtiği video :

Küçükarmutlu'da Polis Saldırısına İlişkin Açıklama
Para Birimi Dolar : (USD) Alış3.8093 Satış3.7941 Para Birimi Euro (EUR) Alış 4.6538 Satış 4.6353

© 2015 doganpresse.org | Her hakkı saklıdır.