HABER DETAYI | Dogan Presse - doganpresse.org ilan fotolari

Amed Halkın Hukuk Bürosu’ndan Antep'teki Katliama İlişkin Açıklama

Amed Halkın Hukuk Bürosu dün Gaziantep’te yaşanan katliama ilişkin bugün yazılı açıklamada bulunarak, “Görünüşte katliamı yapan IŞİD gibi gözükse de gerçekte bu katliamı emperyalizm ve AKP yapmıştır. Halkımızın katledilmesinin sorumlusu bunlardır.” dedi.

Amed Halkın Hukuk Bürosu’nun yaptığı yazılı açıklamayı yayınlıyoruz; “IŞİD ANTEP’TE DÜĞÜNÜN ORTASINDA BOMBA PATLATTI. HALKIN KATLEDİLDİĞİ KATLİAMDA ŞU ANKİ ÖLÜ SAYISI 51. KATİL IŞİD’İ BESLEYİP BÜTÜYEN EMPERYALİZM VE AKP’DİR.

Gaziantep’te dün akşam kına gecesinin ortasında halkımız katledildi. IŞİD kına gecesine katılanların ortasında bomba patlattı. Şu ana kadar halkımızdan 51 kişi katledildi. Halkımıza başsağlığı diliyoruz.

Görünüşte katliamı yapan IŞİD gibi gözükse de gerçekte bu katliamı emperyalizm ve AKP yapmıştır. Halkımızın katledilmesinin sorumlusu bunlardır.

IŞD Suriye Hükümetine karşı Amerikan ve Avrupa emperyalistleri tarafından kurulmuş, besleyip büyütülmüştür. IŞİD kuruluşundan çok kısa bir süre sonra bölgenin en güçlü terör örgütü olmuştur. Elindeki tankların, kimyasal silahların miktarı bilinmemektedir. En yeni teknolojiye silahları kullanan IŞİD bu silahları nereden buluyor? Tüm dünyada 100’e yakın ülkeden akın akın IŞİD’e katılımlar olmaktadır. Amerika ve Avrupa istihbarat örgütleri bu katılımları görmüyor mu? Elbette biliyor ve görüyorlar. Zaten tam da bu yüzden IŞİD’e katılmak serbest ama geri dönmek suçtur. Nitekim IŞİD’den ayrılıp Avrupa ya da Amerika’ya geri dönenler hemen tutuklanmaktadır. Artık bütün dünyanın da bildiği üzere IŞİD insan, silah ve para ihtiyaçlarını Türkiye üzerinden sağlamaktadır. Urfa, Antep, Hatay IŞİD teröristlerinin geçiş noktaları olmuştur. İstanbul’da, Kocaeli’nde, Antep’te, Urfa’da kurumları vardır. Sokaklarda IŞİD propagandası yapmak serbesttir. IŞİD teröristlerine kim müdahale edebilir ki? Bu ülkenin AKP’li Başbakanı IŞİD teröristleri için “onlar öfkeli müslüman gençler” demiştir. “IŞİD’li canlı bomba eylemcilerini eylemi yapmadıkları sürece yakalayamadıklarını, bunu hukuk devletinin gereği olarak yaptığını” söyleyen AKP’li Başbakandır. Gaziantep polisi IŞİd teröristlerinin silahlı eğitim yapmalarını 2 yıl boyunca izlemiş, sonra da IŞİD teröristlerinin “mağdur olmamaları için” izlemeyi bırakmıştır. Ankara Garı önünde IŞİD tarafından iki bomba patlatılıp 102 insanımız katledildiğinde polis gar önünde yerde yatan yaralılara gaz bombası atmıştır.

Nasıl bir tesadüfse AKP nereyi işaret etti ise IŞİD oraya saldırmıştır. Avrupa tehdit edilmiş IŞİD 2 gün sonra Avrupa’da bombalar patlatmıştır. Rusya uyarılmış 2 gün sonra IŞİD Rusya’da eylemler yapmıştır. Yıllardır HDP AKP tarafından tehdit edilmektedir. Son seçimlerde miting bile yapamaz hale getirilmiştir. Şimdi de HDP’li ailelerin düğününde IŞİD bomba patlatmıştır. Bu gerçekler ortada iken sorumlu sadece IŞİD’dir diyebilir miyiz?

Halkımız;

Bir kez daha görüldü ki bunların sevinçlerimize de acılarımıza da saygısı yoktur. Bunlar halk düşmanıdır.

Bir kez daha katledilerek gördük ki hayatımıza, canımıza, sevdiklerimizin canına ancak kendimiz sahip çıkabiliriz.

Bu düzen bu katliamın da hesabını sormayacaktır. Bu katliamın da üzeri örtülmeye çalışılacaktır. Belki kendi aralarındaki kavgada kullanacaklardır. Tıpkı Hrant Dink’in katledilmesinde olduğu gibi. Ama asla dertleri halk için adalet olmayacaktır.

Tüm halklarımıza başsağlığı diliyoruz.”

Amed Halkın Hukuk Bürosu’na uluşmak için: Kaynarca Apt. No:51/5 Bağlar / Diyarbakır
Hukuk bürosuna telefon ile ulaşmak için:  0.412.235 99 49  nolu telefonu arayabilir veya amedhalkinhukuk@yandex.com.tr mail adresine yazabilirsiniz.

Dogan Presse
#AntepKatliamıEn son ve en güncel bilgilerle...En son ve en güncel bilgilerle...En son gelismeler ve bilgiler...


En son gelismeler ve bilgiler...


En son ve en güncel bilgilerle...


Kalemin dili...

 • Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!
  Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!

  Fransa’da günlerdir Sosyalist geçinen ve sağcıların uygulamadığı kanunları yürürlüğe koymak için her tür olanağı kullanan François Hollande hükümeti emekçilerin geleceğini karartacak Çalışma Yasası konusunda kararlı.

   Hükümet geçmişte Fransa’da direnişle, verile
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’nın direnişini devrimciler devraldı ve bu geleneği büyüterek sürdürüyorlar.

  Engeller, zorluklarla dolu bir yolda, umudun türküsünü dağlarda büyütmek için silah elde yollara düştü Kaypakkaya. Mahirler Kızıldere’de katledilmişti. İhanet yanı başındaydı. Denizler’in
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • 2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  9 Mayıs'ta, İkinci Dünya Savaşı'nda Hitler faşizmine karşı kazanılan zaferin 71'cu yıldönümüdür. 71 yıl önce Hitler faşizmine karşı savaşarak zaferi elde eden ve bu uğurdu yaşamını yitiren binlerce direnişçiyi saygı ile anıyorum.

  Aynı şekilde şuanda Türkiye ve Güney Doğu’da faşist zihniyet katliamlarına dev
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür
  Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür

  Deniz, Yusuf, Hüseyin, Şafak, Bahtiyar, Elif, Çiğdem ile Berna gibi.. bağımsızlık isteyenlerin mücadelesi sürüyor.

  Anadolu toprakları bereketlidir. Bu bereket ise 6 Mayıs 1972’te toprağa düşen üç fidanın tohumudur. Bu tohumu ise sulayan Mahir Çayan ve yoldaşlarının kanıdır. Üç fidanımız gibi &ou
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP iktidarı, onun bakanları, milletvekilleri, bürokratları yalan söyleme, herkesi aptal yerine koyma konusunda tüm dünyaya rezil olmuş durumda. Kimse inanmıyor. Yemin billâh etseler de kimse güvenmiyor.

  Yalanları halka verecek hiçbir şeyleri olmamasındandır,
  Yalanları suçlarını gizlemek i&cc
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • "Savcıların Üzerine Düşen Görevi Yerine Getirmesi Gerekir"
  Güney Doğa, Gazi, Armutlu, Okmeydanı… devletin güvenlik güçlerine kim bu öldürme hakkını vermektedir?

  “Bir terör örgütüne çağrı yapmak parlamento içindeki bir milletvekilinin görevi olamaz. Burada atılması gereken adım şudur: Zaten ben Güneydoğu’daki benim bölge halkımın K&uu
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Acımasız, planlı-programlı, etnik kimlik ve dini argümanlar kullanılarak yürütülen, para babalarının, saltanat düşkünü koltuk budalalarının halkı kendi hegomonyası altında ezmeye, sesini-nefesini kesmeye çalıştığı bu madrabaz zaman diliminde kendini solcu, demokrat, barışsever, vatansever, bilmem ne sever diye tanımlayanlar haksızlık yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  ".../Şimdi sarılıp soğuk tenine silahın, / o kutsal ateşin sıcaklığını hissetmeliyiz tüm benliğimizle/..." demişti halkın ve haklılığın kavgasının öncüleri.

  Sözün artık hiçbir acıyı betimleyemediği, bıçağın kemikten de öteye geçtiği bu zulüm günlerinde söyleyecek söz bulmaktan öte di
  yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Günaydın AB!
  Günaydın AB!
  Avrupa Birliği (AB) Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Kürt kentlerinde yaşanan çatışmalarla ilgili endişeleri Türk bakanlarla paylaştıklarını belirterek, "Ateşkes ilan edilip Kürt barış sürecine geri dönülmeli" dedi.

  Günlerdir yaşanan katliam, işkence, talan, yağmalama, infaz, yıkım ve göçe zo
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Persona Non Grata
  Persona Non Grata

  "İki dizi yaptım, birisi 17 Aralık'ta ne yaşandığını anlatan bir diziydi. Onun savcısıyla konuştum, onunla ilgili soruşturma başlattılar, savcıyla konuştuğum için. Orada ifade vereceğim. Öbürü de 25 Aralık yolsuzluk operasyonuyla ilgili; polis fezlekelerini yayınlamıştım. Orada da hakaret ve gizliliği ihlalden dolayı dava açıldı. 9 yıla k yazının devamı...

  Yazar : Kızgın, Soydan

Editörün seçtiği video :

Küçükarmutlu'da Polis Saldırısına İlişkin Açıklama
Para Birimi Dolar : (USD) Alış3.9168 Satış3.9012 Para Birimi Euro (EUR) Alış 4.8261 Satış 4.8069

© 2015 doganpresse.org | Her hakkı saklıdır.