HABER DETAYI | Dogan Presse - doganpresse.org ilan fotolari

Çağrının Ardından AKP Güruhu Sokağa Çıktı!

TSK’nın olağanüstü hal ilan edildiğini ve hükümete el koyduğunu ilan etmesinin ardından AKP’li yetkililer ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tüm yandaşlarını sokağa çıkmaya çağırdı. Yapılan çağrının ardından Türkiye’nin bir çok il ve ilçesinde AKP güruh sokağa çıkarak tekbir getirmeye başladı. Bu bir AKP’nin güç gösterisidir.

İstanbul Bağcılar’da AKP’lilerin sokağa çıktığı bildirildi.

Okmeydanı ve Gazi Mahallelerinde ise halk sokağa çıkarak, “Ne AKP ne Askeriye Halkın İktidarı” şeklinde slogan atarak sokakta eylem yaptı.

Boğaziçi Köprüsü’nde ise ateş açılması sonucu bir kişinin yaralandığı aktarıldı.

Boğaziçi Köprüsü'nde Anadolu'dan Avrupa'ya istikametinde trafik tamamen durduruldu.
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nü kontrol eden askerler havaya yoğun ateş açtı. Gece yarısı 00.50 sıralarında köprüden geçmeye çalışan kitleyi engellemek için askerlerin silahlarını yukarı çevirerek ateş açtıkları belirtildi.

Tamamen kaos ortamının yaratıldığı Türkiye’deki gidişattan endişe eden halkı ise panik halde beklemekte. Bazı yetkililerin ise “Türkiye’deki demokrasiye” verilen zarardan söz etmeleri ilgi

Vatan Caddesi’nde ise AKP’li bir grup Güruh ise tekbir getirerek, hakaretlerde bulunmaktalar. Bu hareketlilik Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısının ardından geldi. Halkı bir birine kırdırmaya çalışan AKP’li vekiller yandaşlarını sokağa çıkartarak gövde gösteri yaptırmaktadırlar.

Atatürk Havalimanı’nda ise gergin bekleyiş sürüyor. Erdoğan’ın çağrısının ardından yandaşları havalimanının önünde tekbir getirerek bekleyişlerini sürdürmektedir.

İzmir’de çok sayıda AKP yandaşı sokaklara çıktı.

Askerin darbe yaptığı görüntüsünün ardından birden ülke genelinde AKP yandaşlarının sokağa döküldüğü görülmektedir. Tüm yandaş basın kuruluşları AKP’yi öven yayın yapmalarının arkasında yatan politikayı görmek gerekmez mi?

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ise basına yaptığı açıklama ile camilerin sabaha kadar açık olacağını ve bu camilerin minarelerinden demokrasi çağrısı yapılacağını aktardı. Camilerden hangi demokrasi çağrısı yapılacağı merak ile beklenmektedir!

Şuan Türkiye’de yaşanan AKP’nin güç gösteri değilmidir acaba?
Neden Ankara’da yaşanan çatışmalara pek değinilmez de, Kızılay’da toplanan kitle öne  çıkartılmaktadır yandaş medya tarafından?

Yarından itibaren Türkiye’de başkanlık sistemi mi konuşulacak? “Darbeye karşı halkın demokrasi anlayışı kazandı” mı denilecek? Önümüzdeki saatlerde tüm bu soruların cevapları netleşecektir.

Dogan PresseEn son ve en güncel bilgilerle...En son ve en güncel bilgilerle...En son ve en güncel bilgilerle...
Kalemin dili...

 • Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!
  Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!

  Fransa’da günlerdir Sosyalist geçinen ve sağcıların uygulamadığı kanunları yürürlüğe koymak için her tür olanağı kullanan François Hollande hükümeti emekçilerin geleceğini karartacak Çalışma Yasası konusunda kararlı.

   Hükümet geçmişte Fransa’da direnişle, verile
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’nın direnişini devrimciler devraldı ve bu geleneği büyüterek sürdürüyorlar.

  Engeller, zorluklarla dolu bir yolda, umudun türküsünü dağlarda büyütmek için silah elde yollara düştü Kaypakkaya. Mahirler Kızıldere’de katledilmişti. İhanet yanı başındaydı. Denizler’in
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • 2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  9 Mayıs'ta, İkinci Dünya Savaşı'nda Hitler faşizmine karşı kazanılan zaferin 71'cu yıldönümüdür. 71 yıl önce Hitler faşizmine karşı savaşarak zaferi elde eden ve bu uğurdu yaşamını yitiren binlerce direnişçiyi saygı ile anıyorum.

  Aynı şekilde şuanda Türkiye ve Güney Doğu’da faşist zihniyet katliamlarına dev
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür
  Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür

  Deniz, Yusuf, Hüseyin, Şafak, Bahtiyar, Elif, Çiğdem ile Berna gibi.. bağımsızlık isteyenlerin mücadelesi sürüyor.

  Anadolu toprakları bereketlidir. Bu bereket ise 6 Mayıs 1972’te toprağa düşen üç fidanın tohumudur. Bu tohumu ise sulayan Mahir Çayan ve yoldaşlarının kanıdır. Üç fidanımız gibi &ou
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP iktidarı, onun bakanları, milletvekilleri, bürokratları yalan söyleme, herkesi aptal yerine koyma konusunda tüm dünyaya rezil olmuş durumda. Kimse inanmıyor. Yemin billâh etseler de kimse güvenmiyor.

  Yalanları halka verecek hiçbir şeyleri olmamasındandır,
  Yalanları suçlarını gizlemek i&cc
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • "Savcıların Üzerine Düşen Görevi Yerine Getirmesi Gerekir"
  Güney Doğa, Gazi, Armutlu, Okmeydanı… devletin güvenlik güçlerine kim bu öldürme hakkını vermektedir?

  “Bir terör örgütüne çağrı yapmak parlamento içindeki bir milletvekilinin görevi olamaz. Burada atılması gereken adım şudur: Zaten ben Güneydoğu’daki benim bölge halkımın K&uu
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Acımasız, planlı-programlı, etnik kimlik ve dini argümanlar kullanılarak yürütülen, para babalarının, saltanat düşkünü koltuk budalalarının halkı kendi hegomonyası altında ezmeye, sesini-nefesini kesmeye çalıştığı bu madrabaz zaman diliminde kendini solcu, demokrat, barışsever, vatansever, bilmem ne sever diye tanımlayanlar haksızlık yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  ".../Şimdi sarılıp soğuk tenine silahın, / o kutsal ateşin sıcaklığını hissetmeliyiz tüm benliğimizle/..." demişti halkın ve haklılığın kavgasının öncüleri.

  Sözün artık hiçbir acıyı betimleyemediği, bıçağın kemikten de öteye geçtiği bu zulüm günlerinde söyleyecek söz bulmaktan öte di
  yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Günaydın AB!
  Günaydın AB!
  Avrupa Birliği (AB) Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Kürt kentlerinde yaşanan çatışmalarla ilgili endişeleri Türk bakanlarla paylaştıklarını belirterek, "Ateşkes ilan edilip Kürt barış sürecine geri dönülmeli" dedi.

  Günlerdir yaşanan katliam, işkence, talan, yağmalama, infaz, yıkım ve göçe zo
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Persona Non Grata
  Persona Non Grata

  "İki dizi yaptım, birisi 17 Aralık'ta ne yaşandığını anlatan bir diziydi. Onun savcısıyla konuştum, onunla ilgili soruşturma başlattılar, savcıyla konuştuğum için. Orada ifade vereceğim. Öbürü de 25 Aralık yolsuzluk operasyonuyla ilgili; polis fezlekelerini yayınlamıştım. Orada da hakaret ve gizliliği ihlalden dolayı dava açıldı. 9 yıla k yazının devamı...

  Yazar : Kızgın, Soydan

Editörün seçtiği video :

Küçükarmutlu'da Polis Saldırısına İlişkin Açıklama
Para Birimi Dolar : (USD) Alış3.9486 Satış3.9329 Para Birimi Euro (EUR) Alış 4.8677 Satış 4.8482

© 2015 doganpresse.org | Her hakkı saklıdır.