HABER DETAYI | Dogan Presse - doganpresse.org ilan fotolari

“Kilis Halkı Yalnız Değildir!”

Halk Cephesi yaptığı yazılı açıklama ile Kilis halkının başına yağan havan mermilerinin, Gazi Mahallesi’nde evinin balkonunda polisin kurşunu ile vurulan Pınar Gemsiz’in sorumlulularının hükümetteki AKP iktidarı olduğunu vurguladı. Halk Cephesi, Kilis’te ve Anadolu topraklarının her karışında yaşanan zumlun hesabını soracağını bildirdi.

Halk Cephesi, Kilis’te ocak ayından bu yana atılan havan mermilerinin, Gazi’de Pınar Gemsiz’i öldüren ve yoksul halkın yaşadığı mahallede güvenlik güçlerinin saldırılarına karşı direneceklerini belirttiği açıklamada şöyle denildi;

Ocak ayından bu yana Kilis ’de halkın yaşadığı evlere havan mermileri, roketler yağıyor. Amerika’nın ve işbirlikçisi AKP’nin; Suriye hükümetini devirmesi için besleyip büyüttükleri IŞİD çetelerinin havan saldırıları sonucu; Kilis ‘de bugüne kadar 21 kişi hayatını kaybetti. Katliamları, saldırıları protesto eden Kilis halkına, AKP’nin polisi, gaz bombalarıyla saldırdı. AKP, Kilis’e roket yağdıran IŞİD çetelerini besleyip büyütmek için Maraş halkına saldırarak kamplar inşa etti.

Memleketimizin her köşesi; kurşunların, bombaların, roketlerin yağdığı savaş alanına çevrilmiş durumda. Her yanda yıkım, her yanda ölüm, her yanda kan var. AKP Hükümeti,  yönetememe krizi derinleştikçe; katil polisleriyle, besleyip büyüttüğü çeteleriyle azgınca saldırılar örgütlüyor.

Mahallelerimizde evlerimizde tesadüfen yaşıyoruz.

Tesadüfen yaşıyoruz çünkü her an polisin attığı mermiler gaz bombaları bizi bulabilir, Kilis ‘de yaşananlar, Gazi’de Pınar Gemsiz’in başına gelenler,  her an başımıza gelebilir.

Akrepler, TOMA’lar, roketler, kurşunlar günlük yaşamımızın bir parçası haline getirilmeye çalışılıyor. Bir TOMA çoluğumuzu çocuğumuzu her an ezebilir. Yerimizde yurdumuzda can güvenliğimiz yok.  Suriye halklarının başına gelenlerin, bizim başımıza gelmeyeceğinin bir garantisi yok. Çünkü emperyalizmin ve işbirlikçilerinin çıkarları; halkların kanı, gözyaşları üzerinden yükseliyor.  Yetti artık! Kana zulme doymadınız mı deme zamanı çoktan geldi artık.

Artık dur deme zamanı! Onları durduracak olan; halkların örgütlü gücü ve direnişidir. Dayanışmasıdır. Birgün sıranın kendimize gelmemesi için, direnmekten başka yol yoktur.

Kilis ‘de, Gazi’de, Cizre’de, memleketin her köşesinde katleden AKP zulmüne, emperyalizmin politikalarına karşı direnişi örgütleyeceğiz.

Dogan PresseEn son ve en güncel bilgilerle...En son ve en güncel bilgilerle...En son gelismeler ve bilgiler...


En son gelismeler ve bilgiler...Kalemin dili...

 • Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!
  Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!

  Fransa’da günlerdir Sosyalist geçinen ve sağcıların uygulamadığı kanunları yürürlüğe koymak için her tür olanağı kullanan François Hollande hükümeti emekçilerin geleceğini karartacak Çalışma Yasası konusunda kararlı.

   Hükümet geçmişte Fransa’da direnişle, verile
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’nın direnişini devrimciler devraldı ve bu geleneği büyüterek sürdürüyorlar.

  Engeller, zorluklarla dolu bir yolda, umudun türküsünü dağlarda büyütmek için silah elde yollara düştü Kaypakkaya. Mahirler Kızıldere’de katledilmişti. İhanet yanı başındaydı. Denizler’in
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • 2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  9 Mayıs'ta, İkinci Dünya Savaşı'nda Hitler faşizmine karşı kazanılan zaferin 71'cu yıldönümüdür. 71 yıl önce Hitler faşizmine karşı savaşarak zaferi elde eden ve bu uğurdu yaşamını yitiren binlerce direnişçiyi saygı ile anıyorum.

  Aynı şekilde şuanda Türkiye ve Güney Doğu’da faşist zihniyet katliamlarına dev
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür
  Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür

  Deniz, Yusuf, Hüseyin, Şafak, Bahtiyar, Elif, Çiğdem ile Berna gibi.. bağımsızlık isteyenlerin mücadelesi sürüyor.

  Anadolu toprakları bereketlidir. Bu bereket ise 6 Mayıs 1972’te toprağa düşen üç fidanın tohumudur. Bu tohumu ise sulayan Mahir Çayan ve yoldaşlarının kanıdır. Üç fidanımız gibi &ou
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP iktidarı, onun bakanları, milletvekilleri, bürokratları yalan söyleme, herkesi aptal yerine koyma konusunda tüm dünyaya rezil olmuş durumda. Kimse inanmıyor. Yemin billâh etseler de kimse güvenmiyor.

  Yalanları halka verecek hiçbir şeyleri olmamasındandır,
  Yalanları suçlarını gizlemek i&cc
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • "Savcıların Üzerine Düşen Görevi Yerine Getirmesi Gerekir"
  Güney Doğa, Gazi, Armutlu, Okmeydanı… devletin güvenlik güçlerine kim bu öldürme hakkını vermektedir?

  “Bir terör örgütüne çağrı yapmak parlamento içindeki bir milletvekilinin görevi olamaz. Burada atılması gereken adım şudur: Zaten ben Güneydoğu’daki benim bölge halkımın K&uu
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Acımasız, planlı-programlı, etnik kimlik ve dini argümanlar kullanılarak yürütülen, para babalarının, saltanat düşkünü koltuk budalalarının halkı kendi hegomonyası altında ezmeye, sesini-nefesini kesmeye çalıştığı bu madrabaz zaman diliminde kendini solcu, demokrat, barışsever, vatansever, bilmem ne sever diye tanımlayanlar haksızlık yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  ".../Şimdi sarılıp soğuk tenine silahın, / o kutsal ateşin sıcaklığını hissetmeliyiz tüm benliğimizle/..." demişti halkın ve haklılığın kavgasının öncüleri.

  Sözün artık hiçbir acıyı betimleyemediği, bıçağın kemikten de öteye geçtiği bu zulüm günlerinde söyleyecek söz bulmaktan öte di
  yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Günaydın AB!
  Günaydın AB!
  Avrupa Birliği (AB) Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Kürt kentlerinde yaşanan çatışmalarla ilgili endişeleri Türk bakanlarla paylaştıklarını belirterek, "Ateşkes ilan edilip Kürt barış sürecine geri dönülmeli" dedi.

  Günlerdir yaşanan katliam, işkence, talan, yağmalama, infaz, yıkım ve göçe zo
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Persona Non Grata
  Persona Non Grata

  "İki dizi yaptım, birisi 17 Aralık'ta ne yaşandığını anlatan bir diziydi. Onun savcısıyla konuştum, onunla ilgili soruşturma başlattılar, savcıyla konuştuğum için. Orada ifade vereceğim. Öbürü de 25 Aralık yolsuzluk operasyonuyla ilgili; polis fezlekelerini yayınlamıştım. Orada da hakaret ve gizliliği ihlalden dolayı dava açıldı. 9 yıla k yazının devamı...

  Yazar : Kızgın, Soydan

Editörün seçtiği video :

Küçükarmutlu'da Polis Saldırısına İlişkin Açıklama
Para Birimi Dolar : (USD) Alış3.9738 Satış3.9580 Para Birimi Euro (EUR) Alış 4.9014 Satış 4.8818

© 2015 doganpresse.org | Her hakkı saklıdır.