HABER DETAYI | Dogan Presse - doganpresse.org ilan fotolari

Grup Yorum 24 Şubat'ta Nancy'de

Dünya ezilen halkların sesi, yozlaşamaya, zülme, faşizme karşı başkaldıran Grup Yorum 24 Şubat günü Fransa'nın Nancy şehrinde sahne alacak. Başta Alman devleti olmak üzere Avrupa'da Grup Yorum'un üzerindeki baskılara, vize yasaklarına karşı ve üyelerinin serbest bırakılması için dayanışma konserleri devam ediyor. Grup Yorum ile dayanışma amacıyla sizlerde 24 Şubat günü saat 14.00'de Salle des Fetes de Gentilly 5001F Avenue du Rhin 54100 Nancy adresinde, "Grup Yorum'a Özgürlük" konserinde buluşalım!

Grup Yorum üzerinde Avrupa'da yükselen baskılara, yasaklara ve Türkiye'deki üyelerine yönelik saldırılara, tutuklamalara karşı 2017'de başlayan "Grup Yorum'a Özgürlük!" kampanya ve dayanışma konserleri sürüyor.Kampanya kapsamında Grup Yorum 24 Şubat günü Nancy şehrinde sahne alacak. Umudun türkülerini haykırmaya devam edecek Grup Yorum siz halkımızın desteğini bekliyor. Halkınsesi Grup Yorum ile hep birlikte türkülerimizi söyleyip halaylarımızı çekmek için cumartesi günü saat 14.00'te Salle des Fetes de Gentilly 5001F Avenue du Rhin 54100 Nancy'de birlik olma zamanıdır. Avrupa'da yükselen yozlaşma, uyuşturucu bataklığına karşı, Anadolu kültürünü yasaklamaya çalışan Avrupa ülkelerinin tavırlarına karşı birlik olmaktan, örgütlenmekten ve kültürümüze yaşatmaktan başka bir çaremizin olmadığı görülmektedir. Grup Yorum ise Avrupa'da yaşayan Anadolu halklarının sesidir. Bu sesin yasaklarla, keyfi uygulamalarla, vize yasaklarıyla, siz halkımızın kendi hakkını aramasından ve örgütlenmesinden korkan Avrupa ülekelerinin zulmünün eline bırakmamalıyız! Bu ses seninde sesindir! Grup Yorum'un sahne alacağı dayanışma konserlerinde başkent Paris'te sanatsal faaliyetlerini sürdüren ve her daim söylediği türküleriyle Grup Yorum'un yanlız olmadığını vurgulayan Idıgna (Grup Su) ile Deniz Kılavuz ve Ali Yeşil sahnede yerini alacak.

İnsan bilinci, toplum içindeki sınıfsal konumuna göre biçimlenir. Bunu savunan sanatçılar egemen kültürün, ezilenler üzerindeki hesaplarını görmekte zorluk çekmezler. Dünyanın her yerinde emperyalizmin yoz kültürüne karşı böyle düşünen sanatçılar savundukları halk kültürünü ve kendi sanat anlayışlarını halklara sunarak egemenlerin çabalarını boşa çıkarma mücadelesi verirler. Grup Yorum'da Alman faşizmine ve dünya sömürüsüne karşı türkü dilini bir silah olarak kullanmış gerçek bir ustadır. Bu ustalığını görmek için hep birlikte kol kola halaylarımızı çekip, türkülerimizi söylemek için 24 Şubat günü "Grup Yorum'a Özgürlük" diye haykıralım.

Salle des Fetes de Gentilly 5001F Avenue du Rhin 54100 Nancy'de gerçekleşecek konsere ilişkin bilgi edinmek için 0033 (0) 644 9729 08nolu telefon numarasını arayabilirsiniz.

Dogan PresseEn son ve en güncel bilgilerle...En son ve en güncel bilgilerle...En son gelismeler ve bilgiler...


En son gelismeler ve bilgiler...


En son ve en güncel bilgilerle...
Kalemin dili...

 • Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!
  Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!

  Fransa’da günlerdir Sosyalist geçinen ve sağcıların uygulamadığı kanunları yürürlüğe koymak için her tür olanağı kullanan François Hollande hükümeti emekçilerin geleceğini karartacak Çalışma Yasası konusunda kararlı.

   Hükümet geçmişte Fransa’da direnişle, verile
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’nın direnişini devrimciler devraldı ve bu geleneği büyüterek sürdürüyorlar.

  Engeller, zorluklarla dolu bir yolda, umudun türküsünü dağlarda büyütmek için silah elde yollara düştü Kaypakkaya. Mahirler Kızıldere’de katledilmişti. İhanet yanı başındaydı. Denizler’in
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • 2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  9 Mayıs'ta, İkinci Dünya Savaşı'nda Hitler faşizmine karşı kazanılan zaferin 71'cu yıldönümüdür. 71 yıl önce Hitler faşizmine karşı savaşarak zaferi elde eden ve bu uğurdu yaşamını yitiren binlerce direnişçiyi saygı ile anıyorum.

  Aynı şekilde şuanda Türkiye ve Güney Doğu’da faşist zihniyet katliamlarına dev
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür
  Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür

  Deniz, Yusuf, Hüseyin, Şafak, Bahtiyar, Elif, Çiğdem ile Berna gibi.. bağımsızlık isteyenlerin mücadelesi sürüyor.

  Anadolu toprakları bereketlidir. Bu bereket ise 6 Mayıs 1972’te toprağa düşen üç fidanın tohumudur. Bu tohumu ise sulayan Mahir Çayan ve yoldaşlarının kanıdır. Üç fidanımız gibi &ou
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP iktidarı, onun bakanları, milletvekilleri, bürokratları yalan söyleme, herkesi aptal yerine koyma konusunda tüm dünyaya rezil olmuş durumda. Kimse inanmıyor. Yemin billâh etseler de kimse güvenmiyor.

  Yalanları halka verecek hiçbir şeyleri olmamasındandır,
  Yalanları suçlarını gizlemek i&cc
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • "Savcıların Üzerine Düşen Görevi Yerine Getirmesi Gerekir"
  Güney Doğa, Gazi, Armutlu, Okmeydanı… devletin güvenlik güçlerine kim bu öldürme hakkını vermektedir?

  “Bir terör örgütüne çağrı yapmak parlamento içindeki bir milletvekilinin görevi olamaz. Burada atılması gereken adım şudur: Zaten ben Güneydoğu’daki benim bölge halkımın K&uu
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Acımasız, planlı-programlı, etnik kimlik ve dini argümanlar kullanılarak yürütülen, para babalarının, saltanat düşkünü koltuk budalalarının halkı kendi hegomonyası altında ezmeye, sesini-nefesini kesmeye çalıştığı bu madrabaz zaman diliminde kendini solcu, demokrat, barışsever, vatansever, bilmem ne sever diye tanımlayanlar haksızlık yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  ".../Şimdi sarılıp soğuk tenine silahın, / o kutsal ateşin sıcaklığını hissetmeliyiz tüm benliğimizle/..." demişti halkın ve haklılığın kavgasının öncüleri.

  Sözün artık hiçbir acıyı betimleyemediği, bıçağın kemikten de öteye geçtiği bu zulüm günlerinde söyleyecek söz bulmaktan öte di
  yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Günaydın AB!
  Günaydın AB!
  Avrupa Birliği (AB) Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Kürt kentlerinde yaşanan çatışmalarla ilgili endişeleri Türk bakanlarla paylaştıklarını belirterek, "Ateşkes ilan edilip Kürt barış sürecine geri dönülmeli" dedi.

  Günlerdir yaşanan katliam, işkence, talan, yağmalama, infaz, yıkım ve göçe zo
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Persona Non Grata
  Persona Non Grata

  "İki dizi yaptım, birisi 17 Aralık'ta ne yaşandığını anlatan bir diziydi. Onun savcısıyla konuştum, onunla ilgili soruşturma başlattılar, savcıyla konuştuğum için. Orada ifade vereceğim. Öbürü de 25 Aralık yolsuzluk operasyonuyla ilgili; polis fezlekelerini yayınlamıştım. Orada da hakaret ve gizliliği ihlalden dolayı dava açıldı. 9 yıla k yazının devamı...

  Yazar : Kızgın, Soydan

Editörün seçtiği video :

Küçükarmutlu'da Polis Saldırısına İlişkin Açıklama
Para Birimi Dolar : (USD) Alış3.9486 Satış3.9329 Para Birimi Euro (EUR) Alış 4.8677 Satış 4.8482

© 2015 doganpresse.org | Her hakkı saklıdır.