HABER DETAYI | Dogan Presse - doganpresse.org ilan fotolari

Hamburg ‘da Uluslararası Konferansa Çağrı

Almanya'nın Hamburg şehrinde 10 ve 11 Şubat günleri "Devrimcilik Yapmak Suç Değil, Görevdir!" başlığı uluslararası konferans düzenlenecek. Özgürlük Komitesi tarafından bu hafta sonu yapılacak ve uluslararası alandan hukukçuların, gazetecilerin, demokratik kitle örgütleri temsilcileri ile siyasi partilerin temsilcileri yer alacak. Konferansta 25 Ocak tarihinde başlayan Musa Aşoğlu'nun hukuksuzca yargılanması, anti-terör yasaları,  ABD, AB ve Ortadoğu'daki emperyalist saldırılara karşı mücadele etmenin suç olmadığı vurgulanacak.

Özgürlük Komitesi tarafından 10 ve 11 Şubat günü yapılacak uluslararası konferans ile emperyalizmin korkulu yürası devrimcilere yönelik saldırılar, Hamburg'da devam eden Musa Aşoğlu'nun davası nezdinde "Devrimcilik Yapmak Suç Değil, Görevdir! " vurgusu yapılacak.

Konferansa ilişkin Özgürlük Komitesi'nin yaptığı çağrıda şöyle denildi;

"2 Aralık 2016, Hamburg’da tutuklanan Türkiyeli devrimci Musa Aşoğlu’na tutuklanma gerekçesi 129 a-b maddesi kapsamında DHKP-C'nin Avrupa sorumlusu olduğu iddiasıdır.
Musa Aşoğlu aynı zamanda Amerikan emperyalizmi tarafından başına 3 milyon dolar ödül koyularak ve Türkiye tarafında yine para ödülü koyularak aranmaktaydı.

Musa Aşoğlu suçlu değildir çünkü devrimcilik yapmak bir görevdir. Asıl suçlular dünya haklarını sömüren, katleden emperyalistlerdir.

Devrimcilik yapmak görevdir çünkü Dünyanın dört bir yanına emperyalistler kendi egemenliklerini korumak için askeri üstler kuruyorsa ve bu üstleri haklara saldırmak için kullanıyorlarsa buna karşı mücadele etmek suç değil görevdir.

Ebu Gureyb, Guantanamo, Hayber Kalesi gibi işkence merkezleri kurulup insanlara her türlü işkence yapılıyorsa buna karşı mücadele etmek meşrudur.

Bir avuç tekelin çıkarlarını korumak için dünya haklarına hiç bir hak tanımayarak köle gibi çalıştırılıyorsa, ülkelerin kaynaklarını halkları aç bırakmak uğruna sömürenler var ise devrimcilik yapmak görevdir.
Sömürü düzenlerinin devamı için halkların başına bomba yağdırıp, katledenlere karşı mücadele etmek suç değil görevdir.

Kafatasçı, ırkçı düşüncelerle halkları aşağılayan, ırkçı saldırılara maruz bırakarak katleden, ayrımcılık yapan emperyalizme karşı mücadele etmek suç değil görevdir.
Bu nedenle; bu dava sadece bir devrimcinin yargılanması değil, halkın geleceğinin yargılanmasıdır. Musa Aşoğlu’nun davası 25 Ocak günü Hamburg’da başladı.
Bu doğrultuda Musa Aşoğlu’nu sahiplenmek, ona yönelik saldırılar karşısında saf tutmak bir görevdir.

Sizleri 10-11 Şubat günleri Hamburg’da gerçekleştireceğimiz Uluslararası konferansımıza davet ediyoruz."

İki gün sürecek uluslararası konferansın programı işe şöyle:

10 Şubat 2018 Cumartesi

12:00-12:30 Hapishane Önü Miting

14:00 – 14:30 Açılış Konuşması.

14:30 – 17:00 129-b yasası, G20 eylemlerinden sonra yürüyüş ve eylem hakkı kanununa getirilen kısıtlamalar, baskılar, Anti-Terör paragrafları.
Konuşmacılar: United We Stand, Infoladen Magdeburg, Peter Novak (Gazeteci), Faruk Ereren (Ehemaliger politischer Gefangener)

18:30 – 21:00 Amerikan emperyalizmin devrimcilere yönelik saldırıları, kelle avcılığı ve Musa Aşoğlu'nun başına koyulan 3 milyon dolar.
Konuşmacılar: Avukat Heinicke, GefangenenInfo, Anti-Emperyalist Cephe, Avukat Jan Fermon (IADL), Avukat Fatma Sayın

11 Şubat 2018 Pazar

10:00 – 12:00 Tutsaklara ve Siyasi Örgütlere, Yapılara Karşı Uygulanan Tecrit
Konuşmacılar: Rotes Kollektiv Hamburg, Salah (Filistin de ki tutsakların son durumu ile ilgili), Avrupa Dev-Genç, GefangenenInfo

13:00 – 15:00 Musa Aşoğlu için pratikte ne yapabiliriz, eylemler ve toplumu bilgilendirme çalışmaları konularında öneri ve teklifler. Pratik çalışma içerisinde, farklı yapılarla, güçlü bir ortak çalışmayı nasıl planlayabiliriz.

15:30 – 16:00 Sonuç bildirgesi"

Hamburg'daki, Centro Sociale-Sternstrasse adresinde düzenlenecek uluslararası konferansa  katılmak isteyenlerin Özgürlük Komitesi'ne uluşmak için  0049 163 485 29 06 nolu telefonu arayabilir veya free.musa.asoglu@gmail.com adresine mail gönderebilirsiniz.

Musa Aşoğlu nezdinde tüm siyasi tutsaklara özgürlük isteyen Özgürlük Komitesi, günümüzde, "Devrimcilik Yapmak Suç Değil, Görevdir!" vurgusunda bulunarak tüm duyarlı kamuoyunu düzenleyecekleri uluslararası konferansa davet ediyor.

Dogan Presse AgenceEn son ve en güncel bilgilerle...En son ve en güncel bilgilerle...En son gelismeler ve bilgiler...


En son gelismeler ve bilgiler...


En son ve en güncel bilgilerle...


Kalemin dili...

 • Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!
  Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!

  Fransa’da günlerdir Sosyalist geçinen ve sağcıların uygulamadığı kanunları yürürlüğe koymak için her tür olanağı kullanan François Hollande hükümeti emekçilerin geleceğini karartacak Çalışma Yasası konusunda kararlı.

   Hükümet geçmişte Fransa’da direnişle, verile
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’nın direnişini devrimciler devraldı ve bu geleneği büyüterek sürdürüyorlar.

  Engeller, zorluklarla dolu bir yolda, umudun türküsünü dağlarda büyütmek için silah elde yollara düştü Kaypakkaya. Mahirler Kızıldere’de katledilmişti. İhanet yanı başındaydı. Denizler’in
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • 2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  9 Mayıs'ta, İkinci Dünya Savaşı'nda Hitler faşizmine karşı kazanılan zaferin 71'cu yıldönümüdür. 71 yıl önce Hitler faşizmine karşı savaşarak zaferi elde eden ve bu uğurdu yaşamını yitiren binlerce direnişçiyi saygı ile anıyorum.

  Aynı şekilde şuanda Türkiye ve Güney Doğu’da faşist zihniyet katliamlarına dev
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür
  Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür

  Deniz, Yusuf, Hüseyin, Şafak, Bahtiyar, Elif, Çiğdem ile Berna gibi.. bağımsızlık isteyenlerin mücadelesi sürüyor.

  Anadolu toprakları bereketlidir. Bu bereket ise 6 Mayıs 1972’te toprağa düşen üç fidanın tohumudur. Bu tohumu ise sulayan Mahir Çayan ve yoldaşlarının kanıdır. Üç fidanımız gibi &ou
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP iktidarı, onun bakanları, milletvekilleri, bürokratları yalan söyleme, herkesi aptal yerine koyma konusunda tüm dünyaya rezil olmuş durumda. Kimse inanmıyor. Yemin billâh etseler de kimse güvenmiyor.

  Yalanları halka verecek hiçbir şeyleri olmamasındandır,
  Yalanları suçlarını gizlemek i&cc
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • "Savcıların Üzerine Düşen Görevi Yerine Getirmesi Gerekir"
  Güney Doğa, Gazi, Armutlu, Okmeydanı… devletin güvenlik güçlerine kim bu öldürme hakkını vermektedir?

  “Bir terör örgütüne çağrı yapmak parlamento içindeki bir milletvekilinin görevi olamaz. Burada atılması gereken adım şudur: Zaten ben Güneydoğu’daki benim bölge halkımın K&uu
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Acımasız, planlı-programlı, etnik kimlik ve dini argümanlar kullanılarak yürütülen, para babalarının, saltanat düşkünü koltuk budalalarının halkı kendi hegomonyası altında ezmeye, sesini-nefesini kesmeye çalıştığı bu madrabaz zaman diliminde kendini solcu, demokrat, barışsever, vatansever, bilmem ne sever diye tanımlayanlar haksızlık yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  ".../Şimdi sarılıp soğuk tenine silahın, / o kutsal ateşin sıcaklığını hissetmeliyiz tüm benliğimizle/..." demişti halkın ve haklılığın kavgasının öncüleri.

  Sözün artık hiçbir acıyı betimleyemediği, bıçağın kemikten de öteye geçtiği bu zulüm günlerinde söyleyecek söz bulmaktan öte di
  yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Günaydın AB!
  Günaydın AB!
  Avrupa Birliği (AB) Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Kürt kentlerinde yaşanan çatışmalarla ilgili endişeleri Türk bakanlarla paylaştıklarını belirterek, "Ateşkes ilan edilip Kürt barış sürecine geri dönülmeli" dedi.

  Günlerdir yaşanan katliam, işkence, talan, yağmalama, infaz, yıkım ve göçe zo
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Persona Non Grata
  Persona Non Grata

  "İki dizi yaptım, birisi 17 Aralık'ta ne yaşandığını anlatan bir diziydi. Onun savcısıyla konuştum, onunla ilgili soruşturma başlattılar, savcıyla konuştuğum için. Orada ifade vereceğim. Öbürü de 25 Aralık yolsuzluk operasyonuyla ilgili; polis fezlekelerini yayınlamıştım. Orada da hakaret ve gizliliği ihlalden dolayı dava açıldı. 9 yıla k yazının devamı...

  Yazar : Kızgın, Soydan

Editörün seçtiği video :

Küçükarmutlu'da Polis Saldırısına İlişkin Açıklama
Para Birimi Dolar : (USD) Alış3.7823 Satış3.7672 Para Birimi Euro (EUR) Alış 4.6729 Satış 4.6543

© 2015 doganpresse.org | Her hakkı saklıdır.