HABER DETAYI | Dogan Presse - doganpresse.org Suriye Halk Cephesi'nden Kudüs açıklaması

ABD Başkanı Donal Trump, Siyonistler tarafından işgal altında tutulan Kudüs'ü, İsrail'in başkenti olarak kabul etmesinin ardından bölgede başlayan çatışmalar devam ederken, Filistin halkı direnişini sürdürüyor. Filistin halkının yanlız olmadığını vurgulayan Suriye Halk Cephesi ise 11 Aralık günü yaptığı yazılı açıklama ile 'Filistin toprakları Filistin halkınındır' dedi.

Suriye Halk Cephesi'nin Kudüs'ün Siyonist İsrail'in başkenti ABD tarafından ilan edilmesine ilişkin 11 Aralık günü yaptığı yazılı açıklamanın tam metni şöyle:

 FİLİSTİN KUŞATILABİLİR, FİLİSTİN BOMBALANABİLİR, FİLİSTİN KATLEDİLEBİLİR, ANCAK FİLİSTİN BAŞEĞMEZ. NE YAPARSANIZ YAPIN BİR FİLİSTİN VARDI, BİR FİLİSTİN GENE VAR.
Filistin’in Her Karış Toprağı Filistin Halkınındır!  Ne Katil Amerika’nın Ne de İşbirlikçi Siyonist İsrail’in Filistin Üzerinde Karar Hakkı Yoktur!

Katil Amerika 6 Aralık’ta Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığını açıklayarak, sadece Filistin halkını değil, dünya halklarının öfkesini daha da büyüttü. Bu karara haklı tepki olarak başta Filistin’de olmak üzere dünyanın birçok yerinde eylemler yapıldı. Siyonist İsrail ile savaşan Filistin halkı arasında, Kudüs ve Gazze’de çıkan olaylarda en az 92 Filistinli yaralandı, yapılan hava bombardımanında ise 2 Filistinli katledildi.

Filistinlilerin ödediği bedellerle, dökülen kanlarıyla sulanan bu topraklarda ne katil Amerika, ne de Siyonist İsrail’in söz hakkı yoktur. Hiç bir zaman da olmamıştır. Bu kadar katliama, işkenceye, tutuklamalara ve baskıya rağmen şimdiye kadar Filistin halkına boyun eğdiremedi. Şimdi de eğdiremeyecektir. Katil Siyonist İsrail, 1948’den bu yana yaptıkları bu kadar işgale rağmen Filistin halkını bitirememişlerdir.  Hiçbir hakkı, hukuku olmadığı halde, işgalci İsrail, Filistin topraklarını gayri meşru bir şekilde parça parça işgal etmeye devam ediyor.

Göçe zorlanan milyonlarca Filistinliye rağmen binlercesi de bu topraklarda şehit düşmüşlerdir…  Şehitliklerle devam eden Filistin halkının direnişi dünya halklarının da dayanışmasıyla zafere ulaşacaktır. Çünkü Filistin davası, sadece Filistin halkının değil, tüm dünya halklarının davasıdır. Halklar biliyor ki, bu toprakların tartışmasız tek sahibi Filistin’dir, Filistin halkıdır. Siyonist İsrail hırsızca, namussuzca ve hukuksuzca bu topraklara sahip olmak istiyor. Ancak Katil İsrail’in bu topraklarda bir karışa bile hakkı yoktur. 

İsrail ile barış süreci diye özellikle Mısır başkanı Sisi ve Suudi prensin meşrulaştırılmaya çalıştığı açıklama, açıkça Filistin halkının katliamı demektir. Filistin’de tek barış vardır, o da İsrail’in bu topraklardan defolup gitmesidir! Filistin halkının kabul etmediği hiçbir kararın meşruluğu yoktur.

AKP iktidarı timsah gözyaşları döküyor. Amerika’nın kararına tepkisinin hiçbir inandırıcılığı yoktur, çünkü Amerika’nın en sadık işbirlikçilerinden, uşaklarından birisidir AKP. AKP Filistinlilerin değil, İsrail’in dostudur. Bugüne kadar İsrail’le yapılan sayısız gizli ve açık anlaşmalar bunun en somut göstergesidir…
Filistin halkının gerçek dostları devrimciler, vatanseverlerdir.
Halk Cepheliler olarak, bugüne kadar Filistin davasıyla ilgili ne söylediysek, neyi savunduysak, ne bedeller ödediysek,  yine savunmaya ve Filistin davası için bedeller ödemeye hazırız. 

Filistin toprakları Filistin halkınındır. 

Zafer direnen halkların olacaktır.
Filistinliler Siyonizm’i dökülen kanlarıyla boğacaktır.
Filistin halkı yalnız değildir.
Katil ABD Emperyalizmi ve Siyonist İsrail’in tüm katliam ve saldırı politikalarına rağmen direnen, savaşan Filistin halkı mutlaka kazanacaktır.
KAHROLSUN AMERİKAN EMPERYALİZMİ
KAHROLSUN İSRAİL SİYONİZMİ
KAHROLSUN AKP İŞBİRLİKÇİLİĞİ
 YAŞASIN FİLİSTİN HALKININ ONURLU DİRENİŞİ
Katil Amerika, Siyonist İsrail Ortadoğu’dan Defol!
Yaşasın Halkların Kardeşliği ve Dayanışması!"

Dogan Presse AgenceEn son ve en güncel bilgilerle...En son ve en güncel bilgilerle...En son gelismeler ve bilgiler...


En son gelismeler ve bilgiler...


En son ve en güncel bilgilerle...
Kalemin dili...

 • Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!
  Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!

  Fransa’da günlerdir Sosyalist geçinen ve sağcıların uygulamadığı kanunları yürürlüğe koymak için her tür olanağı kullanan François Hollande hükümeti emekçilerin geleceğini karartacak Çalışma Yasası konusunda kararlı.

   Hükümet geçmişte Fransa’da direnişle, verile
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’nın direnişini devrimciler devraldı ve bu geleneği büyüterek sürdürüyorlar.

  Engeller, zorluklarla dolu bir yolda, umudun türküsünü dağlarda büyütmek için silah elde yollara düştü Kaypakkaya. Mahirler Kızıldere’de katledilmişti. İhanet yanı başındaydı. Denizler’in
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • 2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  9 Mayıs'ta, İkinci Dünya Savaşı'nda Hitler faşizmine karşı kazanılan zaferin 71'cu yıldönümüdür. 71 yıl önce Hitler faşizmine karşı savaşarak zaferi elde eden ve bu uğurdu yaşamını yitiren binlerce direnişçiyi saygı ile anıyorum.

  Aynı şekilde şuanda Türkiye ve Güney Doğu’da faşist zihniyet katliamlarına dev
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür
  Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür

  Deniz, Yusuf, Hüseyin, Şafak, Bahtiyar, Elif, Çiğdem ile Berna gibi.. bağımsızlık isteyenlerin mücadelesi sürüyor.

  Anadolu toprakları bereketlidir. Bu bereket ise 6 Mayıs 1972’te toprağa düşen üç fidanın tohumudur. Bu tohumu ise sulayan Mahir Çayan ve yoldaşlarının kanıdır. Üç fidanımız gibi &ou
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP iktidarı, onun bakanları, milletvekilleri, bürokratları yalan söyleme, herkesi aptal yerine koyma konusunda tüm dünyaya rezil olmuş durumda. Kimse inanmıyor. Yemin billâh etseler de kimse güvenmiyor.

  Yalanları halka verecek hiçbir şeyleri olmamasındandır,
  Yalanları suçlarını gizlemek i&cc
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • "Savcıların Üzerine Düşen Görevi Yerine Getirmesi Gerekir"
  Güney Doğa, Gazi, Armutlu, Okmeydanı… devletin güvenlik güçlerine kim bu öldürme hakkını vermektedir?

  “Bir terör örgütüne çağrı yapmak parlamento içindeki bir milletvekilinin görevi olamaz. Burada atılması gereken adım şudur: Zaten ben Güneydoğu’daki benim bölge halkımın K&uu
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Acımasız, planlı-programlı, etnik kimlik ve dini argümanlar kullanılarak yürütülen, para babalarının, saltanat düşkünü koltuk budalalarının halkı kendi hegomonyası altında ezmeye, sesini-nefesini kesmeye çalıştığı bu madrabaz zaman diliminde kendini solcu, demokrat, barışsever, vatansever, bilmem ne sever diye tanımlayanlar haksızlık yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  ".../Şimdi sarılıp soğuk tenine silahın, / o kutsal ateşin sıcaklığını hissetmeliyiz tüm benliğimizle/..." demişti halkın ve haklılığın kavgasının öncüleri.

  Sözün artık hiçbir acıyı betimleyemediği, bıçağın kemikten de öteye geçtiği bu zulüm günlerinde söyleyecek söz bulmaktan öte di
  yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Günaydın AB!
  Günaydın AB!
  Avrupa Birliği (AB) Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Kürt kentlerinde yaşanan çatışmalarla ilgili endişeleri Türk bakanlarla paylaştıklarını belirterek, "Ateşkes ilan edilip Kürt barış sürecine geri dönülmeli" dedi.

  Günlerdir yaşanan katliam, işkence, talan, yağmalama, infaz, yıkım ve göçe zo
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Persona Non Grata
  Persona Non Grata

  "İki dizi yaptım, birisi 17 Aralık'ta ne yaşandığını anlatan bir diziydi. Onun savcısıyla konuştum, onunla ilgili soruşturma başlattılar, savcıyla konuştuğum için. Orada ifade vereceğim. Öbürü de 25 Aralık yolsuzluk operasyonuyla ilgili; polis fezlekelerini yayınlamıştım. Orada da hakaret ve gizliliği ihlalden dolayı dava açıldı. 9 yıla k yazının devamı...

  Yazar : Kızgın, Soydan

Editörün seçtiği video :

Küçükarmutlu'da Polis Saldırısına İlişkin Açıklama
Para Birimi Dolar : (USD) Alış3.9486 Satış3.9329 Para Birimi Euro (EUR) Alış 4.8677 Satış 4.8482

© 2015 doganpresse.org | Her hakkı saklıdır.