HABER DETAYI | Dogan Presse - doganpresse.org Almanya Halk Cephesi'nden Yunanistan'daki baskınlara tepki

Almanya Halk Cephesi'nden, 28 Kasım günü Atina'da Türkiyeli devrimcilere yönelik yapılan baskın ile gözaltılara ilişkin yazılı açıklama yapıldı. Almanya Halk Cephesi, burjuva basında 28 Kasım'da Atina'da Yunan polisin yaptığı baskınlara ilişkin verdiği haberlere değinerek, " Adaletin Olmadığı Yerde Faşizme Karşı Mücadele Etmekten Başka Yol Yoktur!" vurgusunda bulundu. Halk Cephesi, "Gözaltına alınan 9 Türkiyeli devrimci hemen serbest bırakılmalıdır!" dedi.

"Yunanistan Devleti, Amerika Ve Türkiye'nin Uşaklığını Yapmaya Devam Ediyor!" başlığıyla Almanya Halk Cephesi 28 Kasım sabahı Atina'da yapılan baskınlara ilişkin açıklama yaptı. Yapılan açıklama ile düzenlenen baskınların yalan yanlış haberlerle burjuva basın tarafından çarpıldığını vurgulanarak, işkence ile gözaltına alınan 9 Türkiyeli devrimcinin derhal serbest bırakılması istendi.

"Devrimcilik Yapmak Suç Değil, Görevdir!" hatırlatmasında bulunan Halk Cephesi'nin açıklamasında şöyle denildi; " Bizi Tutuklayarak, Katlederek Bitiremezsiniz!
Yunanistan-Atina'da 28 Aralık günü 9 devrimci işkence ile gözaltına alındı. Haber ajansları "DHKP-C'ye Yunanistan'da Operasyon" diye geçti.

Bu haberleri daha önceki yıllardan da hatırlayacaksınız, büyük operasyon yaygaraları, yine Türkiye faşizminin mutluluk açıklamaları. Yine aynısı bu operasyonda da yaşanacak yaşanıyor. Gerçek olan şudur ki Türkiye faşizmi bu operasyonlarda her zaman korkusunu büyütmüştür.

Suçlu olanlar çok korkarlar. Suçlu olanlar işkence yaparlar, saldırırlar. AKP faşizmi korkuyor, Amerikan emperyalizmi korkuyor ve bu yüzden işkence ile gözaltına alıyor tutukluyor.
Faşizm Anadolu topraklarından yok olmadıkça, Amerikan emperyalizmi ülkemizden defolmadıkça devrimcileri yok edemeyeceksiniz!

İşbirlikçi Yunanistan devleti daha önceki yıllardaki operasyonda 5 kişiyi tutuklamıştı, şimdi 9 devrimciyi gözaltına aldı. Bakın görüyor musunuz onlar tutukladıkça azalmıyorlar, tam tersine çoğalıyorlar. Haklı ve meşru olan bir mücadelede zulüm sürdükçe direnenler zulüm karşısında azalmaz çoğalırlar, öfke içten içe büyür. Ki büyüyor ve bu öfke daha da büyüyecek ve o 9 devrimci Türkiye'de binler olacak bundan eminiz. Bu gerçeği bize bilimde tarih de çok net söylüyor. İşte bu tarihsel haklılıktan ve bilimsel gerçeklikten korkmalı Türkiye faşizmi ve Amerikan emperyalizmi. Şu an Türkiye’de halkın biriken öfkesinden korkmaya devam etmeli, tutuklayarak bu öfkeyi bitiremezsiniz, bitiremeyeceksiniz.

Adaletin Olmadığı Yerde Faşizme Karşı Mücadele Etmekten Başka Yol Yoktur!
AKP Faşizmi Yargısıyla, Bütün Kurumlarıyla Kokuşmuştur Çözümsüzdür!
Çözüm Devrimdedir, Çözüm Devrimciliktedir!

Şimdi terör yaygaraları koparmaya başladılar. Demokrasinin kazanacağını söyleyecekler yine, yine "şiddete başvuruyorlar, şu eylemi yapacaklardı enseledik" diyecekler. Ama artık öfke ile dolu Türkiye halkının beynine ve yüreğine bu yalanları inandıramazsınız. Yalanlarınızda boğulacaksınız.

Hangi demokrasi ve adalet?

35 kiloya düşmüş Nuriye Gülmen'i hapishanede işkence altında tutanlar mı?
Yüz bin kamu emekçisi işinden edenlerler mi? Dilek Doğan'ı kendi evinde "sadece galoş giyin" dediği için öldürenler mi?

Twitterda yaptığı bir eleştiri için yıllarca hapis cezası verenler mi?

Müvekkillerinin haklarını savunan onların yanında oldukları için tutuklayanlar mı?
Türkiye’de adalet ve demokrasi var da biz mi görmüyoruz? Adalet’in olmadığı yerde adalet için mücadele etmek temel bir haktır! Bunu hiç bir hukuk yargılayamaz! Yargılayanlar faşisttir, onursuzdur!
Yunanistan devletinin onuru yoktur! Çipras onurunu Amerika’ya ve Türkiye faşizmine satmıştır!

Çipras iktidara geldiğinde sosyalizm havaları estirdiler Yunanistan'da ve bütün dünyada. Biz o gün de söylemiştik bugünde, emperyalizm paketlerine evet diyenler onların ellerini sıkanlar asla sosyalist olamaz. Bırakın sosyalisti demokrat dahi olamazlar.
Çipras ülkesinin bütün yer altı yer üstü zenginliklerini adalarını, çiftçilerinin, memurlarının, işçilerinin emeğini, haklarını Amerika ve Almanya emperyalizmine satmıştır.
Şimdi de Türkiye faşizmi ve Amerikan emperyalizmi ile işbirliği yaparak soyuna ihanet ediyor.

Yunanistan halkının faşizme karşı onurlu bir direniş tarihi vardır, Çipras iktidarı bunu ayaklar altına alarak, faşizm ile işbirliği yaparak adının faşist diye anılmasını sağlayacaktır.
Yunan halkı, faşizme karşı mücadelenin onurunu taşıyan bir halktır. Çipras hükümeti bu saldırılarının altında ezilecektir.

Yunan halkı Türkiyeli devrimcileri sahiplenecektir buna inanıyoruz. Yunan halkı ülkesinin onurunu Çipras hükümeti ise onursuzluğu temsil ediyor!

Faşizme Karşı Mücadele Onurdur, Görevdir!

Gözaltına Alınan 9 Türkiyeli Devrimci Hemen Serbest Bırakılmalıdır!
Bütün Halkımızı Kendi Evlatlarını Sahiplenmeye Çağırıyoruz!
Bulunduğumuz bütün şehirlerde Yunanistan, Türkiye ve Amerikan kurumlarını protesto edelim!  Türkiye faşizmi ile işbirlikçiliklerini yüzlerine haykıralım."

Açıklamada ayrıca tüm halka çağrıda bulunan Almanya Halk Cephesi, herkesi Yunanistan devletinin yaptığı baskıları protesto etmek için Almanya'nın DÜSSELDORF şehrinde faaliyetlerini yürüten Yunan Konsolosluğu'na yaşanan vahşete tepki göstermesini istedi.

Düsseldorf Yunanistan Konsolosluğu;
Telefon:  0211-6878500
Faks:     0211-687850334
Adres:    Willi Becker Allee 11, 40227

Dogan Presse AgenceEn son ve en güncel bilgilerle...En son ve en güncel bilgilerle...En son gelismeler ve bilgiler...


En son gelismeler ve bilgiler...


En son ve en güncel bilgilerle...
Kalemin dili...

 • Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!
  Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!

  Fransa’da günlerdir Sosyalist geçinen ve sağcıların uygulamadığı kanunları yürürlüğe koymak için her tür olanağı kullanan François Hollande hükümeti emekçilerin geleceğini karartacak Çalışma Yasası konusunda kararlı.

   Hükümet geçmişte Fransa’da direnişle, verile
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’nın direnişini devrimciler devraldı ve bu geleneği büyüterek sürdürüyorlar.

  Engeller, zorluklarla dolu bir yolda, umudun türküsünü dağlarda büyütmek için silah elde yollara düştü Kaypakkaya. Mahirler Kızıldere’de katledilmişti. İhanet yanı başındaydı. Denizler’in
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • 2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  9 Mayıs'ta, İkinci Dünya Savaşı'nda Hitler faşizmine karşı kazanılan zaferin 71'cu yıldönümüdür. 71 yıl önce Hitler faşizmine karşı savaşarak zaferi elde eden ve bu uğurdu yaşamını yitiren binlerce direnişçiyi saygı ile anıyorum.

  Aynı şekilde şuanda Türkiye ve Güney Doğu’da faşist zihniyet katliamlarına dev
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür
  Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür

  Deniz, Yusuf, Hüseyin, Şafak, Bahtiyar, Elif, Çiğdem ile Berna gibi.. bağımsızlık isteyenlerin mücadelesi sürüyor.

  Anadolu toprakları bereketlidir. Bu bereket ise 6 Mayıs 1972’te toprağa düşen üç fidanın tohumudur. Bu tohumu ise sulayan Mahir Çayan ve yoldaşlarının kanıdır. Üç fidanımız gibi &ou
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP iktidarı, onun bakanları, milletvekilleri, bürokratları yalan söyleme, herkesi aptal yerine koyma konusunda tüm dünyaya rezil olmuş durumda. Kimse inanmıyor. Yemin billâh etseler de kimse güvenmiyor.

  Yalanları halka verecek hiçbir şeyleri olmamasındandır,
  Yalanları suçlarını gizlemek i&cc
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • "Savcıların Üzerine Düşen Görevi Yerine Getirmesi Gerekir"
  Güney Doğa, Gazi, Armutlu, Okmeydanı… devletin güvenlik güçlerine kim bu öldürme hakkını vermektedir?

  “Bir terör örgütüne çağrı yapmak parlamento içindeki bir milletvekilinin görevi olamaz. Burada atılması gereken adım şudur: Zaten ben Güneydoğu’daki benim bölge halkımın K&uu
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Acımasız, planlı-programlı, etnik kimlik ve dini argümanlar kullanılarak yürütülen, para babalarının, saltanat düşkünü koltuk budalalarının halkı kendi hegomonyası altında ezmeye, sesini-nefesini kesmeye çalıştığı bu madrabaz zaman diliminde kendini solcu, demokrat, barışsever, vatansever, bilmem ne sever diye tanımlayanlar haksızlık yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  ".../Şimdi sarılıp soğuk tenine silahın, / o kutsal ateşin sıcaklığını hissetmeliyiz tüm benliğimizle/..." demişti halkın ve haklılığın kavgasının öncüleri.

  Sözün artık hiçbir acıyı betimleyemediği, bıçağın kemikten de öteye geçtiği bu zulüm günlerinde söyleyecek söz bulmaktan öte di
  yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Günaydın AB!
  Günaydın AB!
  Avrupa Birliği (AB) Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Kürt kentlerinde yaşanan çatışmalarla ilgili endişeleri Türk bakanlarla paylaştıklarını belirterek, "Ateşkes ilan edilip Kürt barış sürecine geri dönülmeli" dedi.

  Günlerdir yaşanan katliam, işkence, talan, yağmalama, infaz, yıkım ve göçe zo
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Persona Non Grata
  Persona Non Grata

  "İki dizi yaptım, birisi 17 Aralık'ta ne yaşandığını anlatan bir diziydi. Onun savcısıyla konuştum, onunla ilgili soruşturma başlattılar, savcıyla konuştuğum için. Orada ifade vereceğim. Öbürü de 25 Aralık yolsuzluk operasyonuyla ilgili; polis fezlekelerini yayınlamıştım. Orada da hakaret ve gizliliği ihlalden dolayı dava açıldı. 9 yıla k yazının devamı...

  Yazar : Kızgın, Soydan

Editörün seçtiği video :

Küçükarmutlu'da Polis Saldırısına İlişkin Açıklama
Para Birimi Dolar : (USD) Alış3.7941 Satış3.7789 Para Birimi Euro (EUR) Alış 4.6681 Satış 4.6495

© 2015 doganpresse.org | Her hakkı saklıdır.