HABER DETAYI | Dogan Presse - doganpresse.org Atina'daki baskınlara ilişkin Suriye Halk Cephesi'nden açıklama

Yunanistan'ın başkenti Atina'da 28 Kasım sabahı Türkiyeli devrimcilere yönelik yapılan operasyonlara ilişkin Suriye Halk Cephesi yazılı açıklama yaptı. Suriye Halk Cephesi açıklamasında, " Yunan Devleti, İşkenceyle Gözaltına Aldığı 9 Devrimciyi Derhal Serbest Bırakmalıdır!”diye vurgulandı.

Atina'da geçtiğimiz salı günü sabahı üç ayrı adrese yapılan baskınlar sonucu 9 Türkiyeli devrimci gözaltına alındı. İşkence, darp ile gözaltına alınan dokuz kişi 4 Aralık günü tekrardan Yüksek Mahkeme'ye çıkartılacak. Yaşanan baskınlara ilişken Suriye Halk Cephesi ise yazılı açıklama yaptı.

Suriye Halk Cephesi'nin açıklamasında şöyle denildi; "Yunan Devleti 28 Kasım’da Türkiyelilerin bulunduğu 3 ayrı eve baskın yaparak, evlerde bulunan 9 devrimciyi işkenceyle gözaltına aldı. Gözaltına alınan devrimcilerin yürümekte bile zorlandığı görüntülerle, yapılan işkenceler resimlerle de açıkça görülmektedir.

Sözde sol düşünceye sahip işkenceci Yunan devleti 9 Türkiyeli vatansever devrimciyi işkenceyle gözaltına alarak faşist katil AKP iktidarına yaranmaya çalışıyor. Bu yaranmayla Yunan devletinin devrimcilere karşı düşmanca bir tutum sergiledikleri açıkça görülmüştür.
Yaptıkları bu operasyon, Amerikan emperyalizminin emriyle Marksist-Leninist mücadeleyi yok etmek amacıyla yapılmıştır. Yunanistan’da, Türkiye’de ve dünyada Cephelilerin yaydığı umudu yok edemeyeceksiniz. Ne yaparsanız yapın bizi susturamayacak, gözaltılarla, işkencelerle, tutuklamalarla bizleri sindiremeyeceksiniz. Biz Türkiye ve dünya halklarının özgürlüğü için savaşmaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz. Bizim gücümüz, ideolojimiz ve direncimizdir. Siz bu güçten korkuyorsunuz.  Korkmakta da çok haklısınız. Gözaltına aldığınız 9 vatansever devrimci sizin korkularınızı büyütmeye devam edecektir.

Yunan devleti suç işlemektedir. Bu suçu teşhir etmeye devam edeceğiz. Devrimcilik yapmak suç değildir. Devrimcilik yapmak dünyanın en onurlu işidir. Biz bu onurlu işi gururla sahiplenerek kanımızın son damlasına kadar savunmaya devam edeceğiz. Bu savunmada ödediğimiz bedeller karşısında yılmıyor direnmeye devam ediyoruz.

Kahrolsun Emperyalizm Yaşasın Mücadelemiz!

Direne Direne Kazanacağız!

Kahrolsun Faşizm, Yaşasın Mücadelemiz!

Yunan Devleti, İşkenceyle Gözaltına Aldığı 9 Devrimciyi Derhal Serbest Bırakmalıdır!”

Dogan PresseEn son ve en güncel bilgilerle...En son ve en güncel bilgilerle...En son gelismeler ve bilgiler...


En son gelismeler ve bilgiler...


En son ve en güncel bilgilerle...
Kalemin dili...

 • Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!
  Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!

  Fransa’da günlerdir Sosyalist geçinen ve sağcıların uygulamadığı kanunları yürürlüğe koymak için her tür olanağı kullanan François Hollande hükümeti emekçilerin geleceğini karartacak Çalışma Yasası konusunda kararlı.

   Hükümet geçmişte Fransa’da direnişle, verile
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’nın direnişini devrimciler devraldı ve bu geleneği büyüterek sürdürüyorlar.

  Engeller, zorluklarla dolu bir yolda, umudun türküsünü dağlarda büyütmek için silah elde yollara düştü Kaypakkaya. Mahirler Kızıldere’de katledilmişti. İhanet yanı başındaydı. Denizler’in
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • 2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  9 Mayıs'ta, İkinci Dünya Savaşı'nda Hitler faşizmine karşı kazanılan zaferin 71'cu yıldönümüdür. 71 yıl önce Hitler faşizmine karşı savaşarak zaferi elde eden ve bu uğurdu yaşamını yitiren binlerce direnişçiyi saygı ile anıyorum.

  Aynı şekilde şuanda Türkiye ve Güney Doğu’da faşist zihniyet katliamlarına dev
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür
  Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür

  Deniz, Yusuf, Hüseyin, Şafak, Bahtiyar, Elif, Çiğdem ile Berna gibi.. bağımsızlık isteyenlerin mücadelesi sürüyor.

  Anadolu toprakları bereketlidir. Bu bereket ise 6 Mayıs 1972’te toprağa düşen üç fidanın tohumudur. Bu tohumu ise sulayan Mahir Çayan ve yoldaşlarının kanıdır. Üç fidanımız gibi &ou
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP iktidarı, onun bakanları, milletvekilleri, bürokratları yalan söyleme, herkesi aptal yerine koyma konusunda tüm dünyaya rezil olmuş durumda. Kimse inanmıyor. Yemin billâh etseler de kimse güvenmiyor.

  Yalanları halka verecek hiçbir şeyleri olmamasındandır,
  Yalanları suçlarını gizlemek i&cc
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • "Savcıların Üzerine Düşen Görevi Yerine Getirmesi Gerekir"
  Güney Doğa, Gazi, Armutlu, Okmeydanı… devletin güvenlik güçlerine kim bu öldürme hakkını vermektedir?

  “Bir terör örgütüne çağrı yapmak parlamento içindeki bir milletvekilinin görevi olamaz. Burada atılması gereken adım şudur: Zaten ben Güneydoğu’daki benim bölge halkımın K&uu
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Acımasız, planlı-programlı, etnik kimlik ve dini argümanlar kullanılarak yürütülen, para babalarının, saltanat düşkünü koltuk budalalarının halkı kendi hegomonyası altında ezmeye, sesini-nefesini kesmeye çalıştığı bu madrabaz zaman diliminde kendini solcu, demokrat, barışsever, vatansever, bilmem ne sever diye tanımlayanlar haksızlık yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  ".../Şimdi sarılıp soğuk tenine silahın, / o kutsal ateşin sıcaklığını hissetmeliyiz tüm benliğimizle/..." demişti halkın ve haklılığın kavgasının öncüleri.

  Sözün artık hiçbir acıyı betimleyemediği, bıçağın kemikten de öteye geçtiği bu zulüm günlerinde söyleyecek söz bulmaktan öte di
  yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Günaydın AB!
  Günaydın AB!
  Avrupa Birliği (AB) Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Kürt kentlerinde yaşanan çatışmalarla ilgili endişeleri Türk bakanlarla paylaştıklarını belirterek, "Ateşkes ilan edilip Kürt barış sürecine geri dönülmeli" dedi.

  Günlerdir yaşanan katliam, işkence, talan, yağmalama, infaz, yıkım ve göçe zo
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Persona Non Grata
  Persona Non Grata

  "İki dizi yaptım, birisi 17 Aralık'ta ne yaşandığını anlatan bir diziydi. Onun savcısıyla konuştum, onunla ilgili soruşturma başlattılar, savcıyla konuştuğum için. Orada ifade vereceğim. Öbürü de 25 Aralık yolsuzluk operasyonuyla ilgili; polis fezlekelerini yayınlamıştım. Orada da hakaret ve gizliliği ihlalden dolayı dava açıldı. 9 yıla k yazının devamı...

  Yazar : Kızgın, Soydan

Editörün seçtiği video :

Küçükarmutlu'da Polis Saldırısına İlişkin Açıklama
Para Birimi Dolar : (USD) Alış3.7941 Satış3.7789 Para Birimi Euro (EUR) Alış 4.6681 Satış 4.6495

© 2015 doganpresse.org | Her hakkı saklıdır.