HABER DETAYI | Dogan Presse - doganpresse.org Jaych al-Islam Suriye'deki 'Mualif' Orduyu Eğitecek!

Geçtiğimiz hafta sonu Süriye'de Ceyşul İslam grubu tarafında Arapça yayınlanan bir bildiride ülkedeki mualif grupların bir araya toplanarak kurulacak yeni birliğin eğitiminden sorumlu olarak Jaych al-Islam'ın olacağı bildirildi. Suriye'de her geçen gün güç ve alan kaybeden gerici yobazlar tek yöntem olarak kaybettikleri gücünü toplamak için yeni oluşumlar oluşturmak. Ancak Suriye ordusunun hazımlı ilerleyişi ve verdiği mücadele ise gerici yobazların planlarını altüst etmekte.

Ceyş-ul İslam ya da İslam Ordusu Suriye'de devam eden işgal projeleri çerçevesinde dış ülekler tarafından desteklenen bir gruptur. Geçtiğimiz hafta sonu Suriye'de Ceyşul İslam grubu tarafında Arapça yayınlanan bir bildiride ülkedeki mualif grupların bir araya toplanarak kurulacak  yeni birliğin eğitiminden Jaych al-Islam'ın sorumlu olacağı bildirildi.
Konuya ilişkin Suriye Devlet televizyonunda çalışan gazeteci Ahmad Al İbrahim ile görüşerek gelişmelere ilişkin bilgi edindik. Suriye’deki gelişmelere ilişkin Ahmad Al İbrahim şunları aktardı; “Bu tür oluşumların sık sık yaşandığını ve daha önceki oluşumlar gibi bu birliğinde başarışız olacağını düşünüyoruz. 2011 yılında kurulan Jaych al-Islam oluşumun dış ülkelerin desteğiyle Suriye toprakları üzerinde kanlı katliamlara imza attığı bilinmektedir.

Suriye toprakları üzerinde "mühalif" örgüt olarak faaliyet yürüten her bir oluşum bir başka ülkenin istibaharatı tarafından yönlendirildiği ve bu ülkelere hizmet ettiği bilinmektedir. Örneğin en etkin ülkelerden Katar, Suudi Arabistan ve Türkiye için faaliyet yürütenler olduğu gibi ABD veya AB ülkeleri içinde faaliyet yürüten oluşumların olduğu bilinmektedir. Bu ülkelerin veridiği para ve silahlarıyla Suriye toprakları üzerinde katliamlar yaparak, bu ülkelere hizmet vermektedirler. Ancak bu oluşumların paraları azalınca bu seferde kendi aralarında çatışmaya girerek, bir birleriyle savaşırlar. Bu oluşumlarda yer alan kişilerin bir çoğunun okuması yazması yoktur. Düşünmekten acizlerdir. Ve bu kişilerin yerlerine dış ülkelerden gelen ve içlerine yerleşen çeşitli ülkelerin ajanları düşünüp üretirler ve organizasyonları yaparlar. Suriye'de yaptığımız araştırma sonucu örneğin Baba Amr'nin Suriye ordası tarafından gerici yobazların elinden kurtarıldığında, çok sayıda Fransız ajanının bulunduğu aktarıldı. Bu durumdan rahatsız olan ABD ise her tür yöntemle diğer ülkelerin ajanlarının oyununu bozmak için her tür yönteme başvurmaktadır. Bundan dolayıda Avrupa ülkeleri Suriye toprakları üzerinde politikalarını uygulamak için ABD'den onay almadan bir kımıldayamadıkları uygulanan politakalarla görmekteyiz. ABD'den habersiz uygulanan tüm uygulamalar Amerika tarafından bozulmaktadır. En son Fransa'daki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde başa gelen Emmanuel Macron'un geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamalara baktığımızda, ABD Cumhurbaşkanı Trump ile yaptığı görüşmeden sonra Suriye devletine yönelik tehditler etmeye başlaması tesadüfmudur?

ABD'den gelen onay sonucu Macron sesini yükselterek, gerekirse Suriye'ye yönelik saldırılar düzenleyebileceklerini vurguladı!

Emperyalistlerin ve onların işbirlikçileri gerici-yobazların din adına sürdürdükleri işgal oyununu Suriye devlet ordusu verdiği hazımlı mücadele sonucu başararıyla sürdürdüğü görülmektedir. Yaklaşık yedi yıldır işgal politikalarıyla mücadele eden ve bu yönde ülkenin huzura kavuşup terörden arınması için savaşan Suriye Ordusu Suriye-Irak sınırındaki Badia'ya doğru hızlı bir şekilde ilerlerken, önümüzlerdeki günlerde ise Deyr Ezzoru'da zafer elde etmesi bekleniliyor.

Suriye topraklarında yakın bir süreçte işgalin son bulması için dış ülkelerin desteğiyle beslenen gerici-yobaz terör oluşumlarının faaliyetlerine son verilmesi için Suriye ordusunun mücadelesi sürüyor. Tüm bu gelişmeler yaşanırken, Avrupa basını ise gerçekleri gizlemek ve sürekli Suriye devletini suçlayıcı senaryolar üretmekle meşgül olduğu yayınlanan haberlerle görülmektedir.”

Dogan PresseEn son ve en güncel bilgilerle...En son ve en güncel bilgilerle...En son gelismeler ve bilgiler...


En son gelismeler ve bilgiler...


En son ve en güncel bilgilerle...
Kalemin dili...

 • Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!
  Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!

  Fransa’da günlerdir Sosyalist geçinen ve sağcıların uygulamadığı kanunları yürürlüğe koymak için her tür olanağı kullanan François Hollande hükümeti emekçilerin geleceğini karartacak Çalışma Yasası konusunda kararlı.

   Hükümet geçmişte Fransa’da direnişle, verile
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’nın direnişini devrimciler devraldı ve bu geleneği büyüterek sürdürüyorlar.

  Engeller, zorluklarla dolu bir yolda, umudun türküsünü dağlarda büyütmek için silah elde yollara düştü Kaypakkaya. Mahirler Kızıldere’de katledilmişti. İhanet yanı başındaydı. Denizler’in
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • 2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  9 Mayıs'ta, İkinci Dünya Savaşı'nda Hitler faşizmine karşı kazanılan zaferin 71'cu yıldönümüdür. 71 yıl önce Hitler faşizmine karşı savaşarak zaferi elde eden ve bu uğurdu yaşamını yitiren binlerce direnişçiyi saygı ile anıyorum.

  Aynı şekilde şuanda Türkiye ve Güney Doğu’da faşist zihniyet katliamlarına dev
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür
  Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür

  Deniz, Yusuf, Hüseyin, Şafak, Bahtiyar, Elif, Çiğdem ile Berna gibi.. bağımsızlık isteyenlerin mücadelesi sürüyor.

  Anadolu toprakları bereketlidir. Bu bereket ise 6 Mayıs 1972’te toprağa düşen üç fidanın tohumudur. Bu tohumu ise sulayan Mahir Çayan ve yoldaşlarının kanıdır. Üç fidanımız gibi &ou
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP iktidarı, onun bakanları, milletvekilleri, bürokratları yalan söyleme, herkesi aptal yerine koyma konusunda tüm dünyaya rezil olmuş durumda. Kimse inanmıyor. Yemin billâh etseler de kimse güvenmiyor.

  Yalanları halka verecek hiçbir şeyleri olmamasındandır,
  Yalanları suçlarını gizlemek i&cc
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • "Savcıların Üzerine Düşen Görevi Yerine Getirmesi Gerekir"
  Güney Doğa, Gazi, Armutlu, Okmeydanı… devletin güvenlik güçlerine kim bu öldürme hakkını vermektedir?

  “Bir terör örgütüne çağrı yapmak parlamento içindeki bir milletvekilinin görevi olamaz. Burada atılması gereken adım şudur: Zaten ben Güneydoğu’daki benim bölge halkımın K&uu
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Acımasız, planlı-programlı, etnik kimlik ve dini argümanlar kullanılarak yürütülen, para babalarının, saltanat düşkünü koltuk budalalarının halkı kendi hegomonyası altında ezmeye, sesini-nefesini kesmeye çalıştığı bu madrabaz zaman diliminde kendini solcu, demokrat, barışsever, vatansever, bilmem ne sever diye tanımlayanlar haksızlık yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  ".../Şimdi sarılıp soğuk tenine silahın, / o kutsal ateşin sıcaklığını hissetmeliyiz tüm benliğimizle/..." demişti halkın ve haklılığın kavgasının öncüleri.

  Sözün artık hiçbir acıyı betimleyemediği, bıçağın kemikten de öteye geçtiği bu zulüm günlerinde söyleyecek söz bulmaktan öte di
  yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Günaydın AB!
  Günaydın AB!
  Avrupa Birliği (AB) Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Kürt kentlerinde yaşanan çatışmalarla ilgili endişeleri Türk bakanlarla paylaştıklarını belirterek, "Ateşkes ilan edilip Kürt barış sürecine geri dönülmeli" dedi.

  Günlerdir yaşanan katliam, işkence, talan, yağmalama, infaz, yıkım ve göçe zo
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Persona Non Grata
  Persona Non Grata

  "İki dizi yaptım, birisi 17 Aralık'ta ne yaşandığını anlatan bir diziydi. Onun savcısıyla konuştum, onunla ilgili soruşturma başlattılar, savcıyla konuştuğum için. Orada ifade vereceğim. Öbürü de 25 Aralık yolsuzluk operasyonuyla ilgili; polis fezlekelerini yayınlamıştım. Orada da hakaret ve gizliliği ihlalden dolayı dava açıldı. 9 yıla k yazının devamı...

  Yazar : Kızgın, Soydan

Editörün seçtiği video :

Küçükarmutlu'da Polis Saldırısına İlişkin Açıklama
Para Birimi Dolar : (USD) Alış3.9486 Satış3.9329 Para Birimi Euro (EUR) Alış 4.8677 Satış 4.8482

© 2015 doganpresse.org | Her hakkı saklıdır.