HABER DETAYI | Dogan Presse - doganpresse.org ilan fotolari

Almanya’da Türkiyeli Devrimcilere Yönelik Irkçı Saldırı!

Almanya’nın Dortmund şehrinde 28 Haziran sabahı Orhan Deniz Batasul isimli Dev-Gençli Türkiyeli kökenli iki kişinin saldırısına uğradı. Batasul daha öncede Alman Anayasa Korumu Örgütü yetkilileri tarafından işbirliği teklif edildiği öğrenildi. Orhan Deniz Batasul’a yönelik saldırıya ilişkin 28 Haziran günü Avrupa Dev-Genç tarafından yazılı açıklama yapıldı.

Daha öncesinden Almanya Anayasa Koruma Örgütü tarafından işbirliği teklif edilen ve kabul etmeyen Dev-Gençli Orhan Deniz Batasul bu sabah iki Türkiyelinin saldırısına uğradı! Yaşanan saldırıya ilişkin 28 Haziran günü Avrupa Dev-Genç yazılı açıklamada bulundu. “İşbirliği Teklif Ederek, Tehdit Ederek, Saldırarak Bizi Yıldıramazsınız!” başlığı ile Avrupa Dev-Genç’in yaptığı açıklamanın tam metni şöyle;

“28 Haziran 2017 tarihinde Dortmund şehrinde saat 11.00’a doğru Avrupa Dev-Genç'li arkadaşımız Orhan Deniz Batasul kimliği belirsiz 2 kişi tarafından saldırıya uğradı. Saldırganlar Türk kökenli, 1.80-185 boylarında olan 2 kişi, sakallı, birinin saçları jöleli, normal uzunlukta, diğerinin saçları ise kısaydı. Birinin üzerinde siyah tshirt, diğerinde beyaz. Arkadan saldıran iki kişi arkadaşımızı boğazından tutarak yere yatırdı, sonra beline bir bıçak dayayıp susmasını istedi. Parkın kenarına geçtikten sonra cinsel organlarını sıkıp "senin ne yaptığını çok iyi biliyoruz" diyerek işbirliği yapmasını istediler. Saldırganlar daha önce Almanya anayasa koruma örgütü (Verfassungsschutz) tarafından taciz edilen arkadaşımıza "bu ikinci gelişimiz, bir daha geldiğimizde seni öldüreceğiz" diyerek onu korkutmaya çalıştılar. Yüzlerine tükürerek karşılık veren arkadaşımızın göbeğini bıçakla çizip tekme atan iki saldırgan olay yerinden uzaklaştı.

BU SALDIRI İLK DEĞİL

Daha önce de aynı arkadaşımıza yönelik Almanya’nın anayasa koruma örgütü (Verfassungsschutz) tarafından işbirliği teklifi yapıldı. Yine Dortmund'ta kimliği belirsiz iki kişi arkadaşımızın önünü kestiler, "kim olduğunu biliyoruz, sorunlar yaşadığını biliyoruz, bize yardım edersen biz de sana yardım ederiz" dediler. Hamburg şehrinde Avrupa Dev-Genç'li bir arkadaşımız bir kadın ve bir erkek tarafından durdurularak tehdit edildi. Arkadaşımıza doğrudan ismiyle hitap eden ajanlar, ailevi sorunlarını bildiklerini belirttiler, arkadaşımıza yardım teklif etmişlerdir. 6.Büyük Grup Yorum Konseri için Fulda şehrinde bulunan 3 arkadaşımızın arabası 1 hafta içinde 3 defa durduruldu, arabada pullamalar ve afişlere el konuldu. Bizim tavrımız her seferinde aynı olmuştur, bugün de aynıdır. Yolumuzu keserek, kişisel bilgilerimizi bildiğinizi göstererek, ölümle tehdit ederek bizi korkutamazsınız.

Faşist AKP iktidarı Türkiye'de devrimcileri tutukluyor, gözaltına alıyor, işkence yapıyor, ama yıldıramıyor. Hedefine ulaşamayan katil AKP, pervasızca saldırıyor. İstanbul'da, İdil Kültür Merkezinde baskın düzenleyen AKP'nin eli kanlı polisi, Avrupa Dev-Genç'li arkadaşımızın saçlarını yolarak işkence yaptı. Yine Avrupa Dev-Genç'li arkadaşımız Gamze Köşe demokratik eylemde pankart açtığı için Nisan ayından beri ülkeden çıkış yasağıyla Türkiye'de tutulmakta. Günay Özarslan, Sıla Abalay ve en son İnanç Özkeskin evlerinde gece yarısı baskınlarında kurşunlanarak katledildiler. İşlerine geri dönebilmek için 112 gündür açlık grevinde bulunan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça hiç bir geçerli neden olmadan tutuklandılar, tecrit hücrelerinde katledilmek isteniyorlar. Avrupa ülkelerinde de saldırılar yoğunlaşıyor. Alman gazetesi "Welt am Sonntag"in haberine göre Almanya’da 3000 MİT ajanı bulunuyor. Bu ajanlar, AKP tarafından devrimcilere ve yurtseverlere yönelik suikast girişimleriyle görevliler. Keza Almanya Emperyalizmi de devrimcilere saldırmakta geri durmuyor. Aralık 2016'da Musa Asoğlu, Almanya’nın Hamburg şehrinde gözaltına alınıp tutuklanmıştır. Almanya hücrelerinde çoğu Türkiyeli 37 siyasi tutsak bulunmaktadır.

Emperyalizme ve Faşizme karşı mücadele etmek suç değildir. Dünyayı kan gölüne çeviren Emperyalizm ülkeleri işgal ediyorsa, halkları katlediyorsa, tecavüz edip kurşunluyorsa, emperyalizme karşı mücadele etmek meşrudur. Türkiye'de faşizm halkı yoksulluğa ve adaletsizliğe terk ediyorsa, bunlara karşı sesini yükseltenleri ise işkenceyle gözaltına alıp tutukluyorsa, gece yarısı evlerinde katlediyorsa, faşizme karşı mücadelemiz meşrudur. Biz bu meşrulukla hareket ediyoruz! Ya siz? Gençlerin yolunu keserek, onları bıçak dayayıp kaçırarak, ölümle tehdit ederek meşruluğunuzu mu savunuyorsunuz? Hayır. Siz halklar karşısında çoktan yenildiniz. Kimseyi ikna edemiyorsunuz. O yüzden saldırıyorsunuz. Suçlarınızı teşhir edenlere tahammülünüz yok.

SİZİ UYARIYORUZ! ELİ KANLI KÖPEKLERİNİZİ ARKADAŞLARIMIZDAN UZAK TUTUN!

Teşhir ediyoruz: Orhan Deniz Batasul isimli arkadaşımızın ilk seferinde yolunu kesen iki kişi Almanya Anayasa Koruma Örgütündendi, bugün gerçekleşen saldırıda ise Türk asıllı kişiler görevlendirildi. Emperyalizme ve faşizme karşı mücadele eden gençlere işte böyle saldırıyor Alman emperyalizmi ve Türkiye faşizmi. Kokuşmuş düzeninizi tüm olanaklarınızla, işbirliğinizle, saldırılarınızla kurtaramazsınız. Bizim de günümüz gelecek!

AVRUPA DEV-GENÇLİLERE YÖNELİK SALDIRILARIN HESABINI SORACAĞIZ!
KAHROLSUN FAŞİZM, YAŞASIN MÜCADELEMİZ!
GENCİZ, ÖFKELİYİZ, EMPERYALİZMİN KORKULU RÜYASIYIZ!
YAŞASIN DEV-GENÇ, YAŞASIN DEV-GENÇLİLER!”

Dogan PresseEn son ve en güncel bilgilerle...En son ve en güncel bilgilerle...En son gelismeler ve bilgiler...


En son gelismeler ve bilgiler...


En son ve en güncel bilgilerle...
Kalemin dili...

 • Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!
  Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!

  Fransa’da günlerdir Sosyalist geçinen ve sağcıların uygulamadığı kanunları yürürlüğe koymak için her tür olanağı kullanan François Hollande hükümeti emekçilerin geleceğini karartacak Çalışma Yasası konusunda kararlı.

   Hükümet geçmişte Fransa’da direnişle, verile
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’nın direnişini devrimciler devraldı ve bu geleneği büyüterek sürdürüyorlar.

  Engeller, zorluklarla dolu bir yolda, umudun türküsünü dağlarda büyütmek için silah elde yollara düştü Kaypakkaya. Mahirler Kızıldere’de katledilmişti. İhanet yanı başındaydı. Denizler’in
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • 2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  9 Mayıs'ta, İkinci Dünya Savaşı'nda Hitler faşizmine karşı kazanılan zaferin 71'cu yıldönümüdür. 71 yıl önce Hitler faşizmine karşı savaşarak zaferi elde eden ve bu uğurdu yaşamını yitiren binlerce direnişçiyi saygı ile anıyorum.

  Aynı şekilde şuanda Türkiye ve Güney Doğu’da faşist zihniyet katliamlarına dev
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür
  Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür

  Deniz, Yusuf, Hüseyin, Şafak, Bahtiyar, Elif, Çiğdem ile Berna gibi.. bağımsızlık isteyenlerin mücadelesi sürüyor.

  Anadolu toprakları bereketlidir. Bu bereket ise 6 Mayıs 1972’te toprağa düşen üç fidanın tohumudur. Bu tohumu ise sulayan Mahir Çayan ve yoldaşlarının kanıdır. Üç fidanımız gibi &ou
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP iktidarı, onun bakanları, milletvekilleri, bürokratları yalan söyleme, herkesi aptal yerine koyma konusunda tüm dünyaya rezil olmuş durumda. Kimse inanmıyor. Yemin billâh etseler de kimse güvenmiyor.

  Yalanları halka verecek hiçbir şeyleri olmamasındandır,
  Yalanları suçlarını gizlemek i&cc
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • "Savcıların Üzerine Düşen Görevi Yerine Getirmesi Gerekir"
  Güney Doğa, Gazi, Armutlu, Okmeydanı… devletin güvenlik güçlerine kim bu öldürme hakkını vermektedir?

  “Bir terör örgütüne çağrı yapmak parlamento içindeki bir milletvekilinin görevi olamaz. Burada atılması gereken adım şudur: Zaten ben Güneydoğu’daki benim bölge halkımın K&uu
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Acımasız, planlı-programlı, etnik kimlik ve dini argümanlar kullanılarak yürütülen, para babalarının, saltanat düşkünü koltuk budalalarının halkı kendi hegomonyası altında ezmeye, sesini-nefesini kesmeye çalıştığı bu madrabaz zaman diliminde kendini solcu, demokrat, barışsever, vatansever, bilmem ne sever diye tanımlayanlar haksızlık yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  ".../Şimdi sarılıp soğuk tenine silahın, / o kutsal ateşin sıcaklığını hissetmeliyiz tüm benliğimizle/..." demişti halkın ve haklılığın kavgasının öncüleri.

  Sözün artık hiçbir acıyı betimleyemediği, bıçağın kemikten de öteye geçtiği bu zulüm günlerinde söyleyecek söz bulmaktan öte di
  yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Günaydın AB!
  Günaydın AB!
  Avrupa Birliği (AB) Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Kürt kentlerinde yaşanan çatışmalarla ilgili endişeleri Türk bakanlarla paylaştıklarını belirterek, "Ateşkes ilan edilip Kürt barış sürecine geri dönülmeli" dedi.

  Günlerdir yaşanan katliam, işkence, talan, yağmalama, infaz, yıkım ve göçe zo
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Persona Non Grata
  Persona Non Grata

  "İki dizi yaptım, birisi 17 Aralık'ta ne yaşandığını anlatan bir diziydi. Onun savcısıyla konuştum, onunla ilgili soruşturma başlattılar, savcıyla konuştuğum için. Orada ifade vereceğim. Öbürü de 25 Aralık yolsuzluk operasyonuyla ilgili; polis fezlekelerini yayınlamıştım. Orada da hakaret ve gizliliği ihlalden dolayı dava açıldı. 9 yıla k yazının devamı...

  Yazar : Kızgın, Soydan

Editörün seçtiği video :

Küçükarmutlu'da Polis Saldırısına İlişkin Açıklama
Para Birimi Dolar : (USD) Alış3.7941 Satış3.7789 Para Birimi Euro (EUR) Alış 4.6681 Satış 4.6495

© 2015 doganpresse.org | Her hakkı saklıdır.