HABER DETAYI | Dogan Presse - doganpresse.org 



Lyon’da Adalet Mitingi Bugün Düzenlenecek

Fransa’nın Lyon kentinde CHP Lyon Birliği tarafından 24 Haziran Cumartesi günü saat 16.45’ten itibaren beşinci Lyon’daki Adalet Sarayı önünde basın açıklaması ve kısa süreli oturma eylemi yapılacak. Gerçekleşecek eylem ile Türkiye’de 10 gündür devam eden Adalet yürüyüşüne destek verilecek.

15 Haziran Perşembe günü Ankara Güvenpark’tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, onuncu gününde de İstanbul’a doğru yürüyüşüne devam ediyor. ‘Adalet Yürüyüşü’ne Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından destek devam ediyor. Adalet yürüyüşüne bir destekte Fransa’nın Lyon kentinden geldi. Adalet yürüyüşüne destek amacıyla 24 Haziran Cumartesi günü saat 16.45’ten itibaren beşinci Lyon’daki Adalet Sarayı önünde basın açıklaması yapılarak oturma eylemi yapılacak.

CHP Lyon Birlik Başkanı Nedim Koçak, “Adalet için bir ışıkta sen yak adını verdigimiz lyondaki basın açıklamamızı ve oturma eylemimizi gerçekleştireceğimiz Büyük Adalet Sarayı önünde 24 kolon 24 saatin her zaman diliminde Adaleti temsil ediyor.
1800’lu yılların başında yapılan ve 24 saatin her saniyesinde her dakikasında her saatinde gece ve gündüz Adalet’in önemini 24 kolonla insanlığa yansıtarak adaletin önemini Simgeleştirmişken bu gün 21 inci yüzyılda Türkiye’de 24 saat sonra kime kumpas kurulacak kimler içeriye alınacak adaletsizliğiyle karşı karşıyayız.
 
Kendiside hapis yatmış (şartları çok iyi olsa gerek) bir cumhurbaşkanının halk üzerinde bu kadar baskı kurmasını anlamakta zorlanıyoruz.

Adalet yürüyüşümüz Türkiye’nin dört bir yanında Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde devam ediyor. Bizde Fransa’nın Lyon şehrinde yapacağımız basın açıklaması ve oturma eylemi ile desteğimizi dile getireceğiz. Günümüzde ülkemizde yaşanan politik çıkmazlığa son verip, halkımızın daha güzel günler için talep ettiği adalet özlemimizi beşinci Lyon Adalet Sarayı önünde dile getireceğiz. Tüm halkımızı eylemimize katılarak desteğe çağırıyoruz. Adalet isteğimiz tüm halkımız, tüm insanlık içindir. Adaletsizliğe ancak bu uğurda mücadele verenler son verir. Bundan dolayı Adalet istemimizi bugün saat 16.45’de Lyon’dan haykırıyoruz. Sesimize ses katın, sesimize kulak verin adaletli güzel günler için hep birlikle ‘Adalet istiyoruz’  diye haykıralım!” dedi.

Bugün yapılacak basın açıklamasını ve mitingi bölgedeki Alevi Kültür Merkezleri ile sivil toplum örgütleride desteklediği de aktarıldı.

Dogan Presse
#AdaletYürüyüşü



En son ve en güncel bilgilerle...



En son ve en güncel bilgilerle...



En son gelismeler ve bilgiler...


En son gelismeler ve bilgiler...



Kalemin dili...

 • Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!
  Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!

  Fransa’da günlerdir Sosyalist geçinen ve sağcıların uygulamadığı kanunları yürürlüğe koymak için her tür olanağı kullanan François Hollande hükümeti emekçilerin geleceğini karartacak Çalışma Yasası konusunda kararlı.

   Hükümet geçmişte Fransa’da direnişle, verile
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’nın direnişini devrimciler devraldı ve bu geleneği büyüterek sürdürüyorlar.

  Engeller, zorluklarla dolu bir yolda, umudun türküsünü dağlarda büyütmek için silah elde yollara düştü Kaypakkaya. Mahirler Kızıldere’de katledilmişti. İhanet yanı başındaydı. Denizler’in
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • 2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  9 Mayıs'ta, İkinci Dünya Savaşı'nda Hitler faşizmine karşı kazanılan zaferin 71'cu yıldönümüdür. 71 yıl önce Hitler faşizmine karşı savaşarak zaferi elde eden ve bu uğurdu yaşamını yitiren binlerce direnişçiyi saygı ile anıyorum.

  Aynı şekilde şuanda Türkiye ve Güney Doğu’da faşist zihniyet katliamlarına dev
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür
  Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür

  Deniz, Yusuf, Hüseyin, Şafak, Bahtiyar, Elif, Çiğdem ile Berna gibi.. bağımsızlık isteyenlerin mücadelesi sürüyor.

  Anadolu toprakları bereketlidir. Bu bereket ise 6 Mayıs 1972’te toprağa düşen üç fidanın tohumudur. Bu tohumu ise sulayan Mahir Çayan ve yoldaşlarının kanıdır. Üç fidanımız gibi &ou
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP iktidarı, onun bakanları, milletvekilleri, bürokratları yalan söyleme, herkesi aptal yerine koyma konusunda tüm dünyaya rezil olmuş durumda. Kimse inanmıyor. Yemin billâh etseler de kimse güvenmiyor.

  Yalanları halka verecek hiçbir şeyleri olmamasındandır,
  Yalanları suçlarını gizlemek i&cc
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • "Savcıların Üzerine Düşen Görevi Yerine Getirmesi Gerekir"
  Güney Doğa, Gazi, Armutlu, Okmeydanı… devletin güvenlik güçlerine kim bu öldürme hakkını vermektedir?

  “Bir terör örgütüne çağrı yapmak parlamento içindeki bir milletvekilinin görevi olamaz. Burada atılması gereken adım şudur: Zaten ben Güneydoğu’daki benim bölge halkımın K&uu
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Acımasız, planlı-programlı, etnik kimlik ve dini argümanlar kullanılarak yürütülen, para babalarının, saltanat düşkünü koltuk budalalarının halkı kendi hegomonyası altında ezmeye, sesini-nefesini kesmeye çalıştığı bu madrabaz zaman diliminde kendini solcu, demokrat, barışsever, vatansever, bilmem ne sever diye tanımlayanlar haksızlık yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  ".../Şimdi sarılıp soğuk tenine silahın, / o kutsal ateşin sıcaklığını hissetmeliyiz tüm benliğimizle/..." demişti halkın ve haklılığın kavgasının öncüleri.

  Sözün artık hiçbir acıyı betimleyemediği, bıçağın kemikten de öteye geçtiği bu zulüm günlerinde söyleyecek söz bulmaktan öte di
  yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Günaydın AB!
  Günaydın AB!
  Avrupa Birliği (AB) Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Kürt kentlerinde yaşanan çatışmalarla ilgili endişeleri Türk bakanlarla paylaştıklarını belirterek, "Ateşkes ilan edilip Kürt barış sürecine geri dönülmeli" dedi.

  Günlerdir yaşanan katliam, işkence, talan, yağmalama, infaz, yıkım ve göçe zo
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Persona Non Grata
  Persona Non Grata

  "İki dizi yaptım, birisi 17 Aralık'ta ne yaşandığını anlatan bir diziydi. Onun savcısıyla konuştum, onunla ilgili soruşturma başlattılar, savcıyla konuştuğum için. Orada ifade vereceğim. Öbürü de 25 Aralık yolsuzluk operasyonuyla ilgili; polis fezlekelerini yayınlamıştım. Orada da hakaret ve gizliliği ihlalden dolayı dava açıldı. 9 yıla k yazının devamı...

  Yazar : Kızgın, Soydan

Editörün seçtiği video :

Küçükarmutlu'da Polis Saldırısına İlişkin Açıklama




Para Birimi Dolar : (USD) Alış3.9738 Satış3.9580 Para Birimi Euro (EUR) Alış 4.9014 Satış 4.8818

© 2015 doganpresse.org | Her hakkı saklıdır.