HABER DETAYI | Dogan Presse - doganpresse.org ilan fotolari

Sabancı Center Eylemi Duruşması Saat 10.30’da!

Sabancı Center eylemine ilişkin davanın duruşması bugün saat 10.30’da İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam edilecek. Duruşmada tek yargılanan İsmail Akkol’un nasıl bir hukuksuzlukla ve suçlamalarla karşı karşıya kaldığını görmek ve yerine izlemek istiyorsanız, sizlerde duruşmaya katılabilirsiniz. Türkiye’de hukukun nasıl ayaklar altına alındığını, hukukun kişilere göre ayarlandığına tanık mı olmak istiyoruz? Bugün sizlerde İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki Sabancı Center davasının duruşmasına katılarak, hukuksuzlukla devam eden yargılanmayı takip edebilirsiniz.


Sabancı Center davasının duruşması bugün saat 110,30’da İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam edecek. Davanın geldiği hukuksuzluğun diz boyu olduğu Sabancı Center eylemi davasına ilişkin Halk Hukuk Bürosu (HHB) yazılı açıklama yaptı. HHB, “Sabancı Center Eylemi Davası Hukukun Ne Olduğu, Kime Hizmet Ettiği Konusunda Bir Turnusoldür. Bu Yargılama Oyununa Seyirci Kalmayalım! Başlığı ile duruşmaya çağrıda bulundu.

Halkın Hukuk Bürosu’nun Sabancı Center davasında tek yargılanan İsmail Akkol’un yaşadığı hukuksuzluklara ilişkin açıklamada şöyle denildi; “Bir dava düşünün; Türkiye’nin “en zengin iş adamlarından”, politik ifadesiyle, tekelci burjuvazinin en önemli temsilcilerinden Sabancı ailesine yönelik silahlı saldırı olayının konu edildiği, “sözde” yargılandığı bir dava. Sözde diyoruz; çünkü ortada bir yargılama yok. 20 yıl önce verilmiş, çelişkilerle dolu bir “itirafçı” ifadesi dışında dosyada delil yok. İtirafçının ifadelerinin yalan olduğu resmi belgelerle de kanıtlanmış durumda. Ama bunların ne önemi var; hüküm verilmiş çoktan. Bu yüzden, savunma tarafı olarak, yerine getirilmesini istediğimiz hiçbir talebimiz yerine getirilmiyor. Bir an önce ceza vermenin, daha doğrusu gıyapta verilmiş bir cezayı, yüze karşı okumanın derdindeler. Minareyi çalan kılıfını hazırlamış, bunu yargılama diye yutturmaya çalışıyorlar kısaca.

Sabancı Center eyleminin faili olduğu iddiasıyla yalanlarla, komplolarla, hiçbir delil olmaksızın tutuklu yargılanan ve ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen İsmail AKKOL’un davasından söz ediyoruz. Yangından mal kaçırır gibi bitirmek istiyorlar bu davayı. Buna izin vermeyeceğiz. Tüm meslektaşlarımızı hukukun neye, kime hizmet ettiğinin, adaletin ne olup olmadığının turnusolü olan bu davaya katılmaya çağırıyoruz.”

Dogan PresseEn son ve en güncel bilgilerle...En son ve en güncel bilgilerle...En son gelismeler ve bilgiler...


En son gelismeler ve bilgiler...


En son ve en güncel bilgilerle...


Kalemin dili...

 • Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!
  Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!

  Fransa’da günlerdir Sosyalist geçinen ve sağcıların uygulamadığı kanunları yürürlüğe koymak için her tür olanağı kullanan François Hollande hükümeti emekçilerin geleceğini karartacak Çalışma Yasası konusunda kararlı.

   Hükümet geçmişte Fransa’da direnişle, verile
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’nın direnişini devrimciler devraldı ve bu geleneği büyüterek sürdürüyorlar.

  Engeller, zorluklarla dolu bir yolda, umudun türküsünü dağlarda büyütmek için silah elde yollara düştü Kaypakkaya. Mahirler Kızıldere’de katledilmişti. İhanet yanı başındaydı. Denizler’in
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • 2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  9 Mayıs'ta, İkinci Dünya Savaşı'nda Hitler faşizmine karşı kazanılan zaferin 71'cu yıldönümüdür. 71 yıl önce Hitler faşizmine karşı savaşarak zaferi elde eden ve bu uğurdu yaşamını yitiren binlerce direnişçiyi saygı ile anıyorum.

  Aynı şekilde şuanda Türkiye ve Güney Doğu’da faşist zihniyet katliamlarına dev
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür
  Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür

  Deniz, Yusuf, Hüseyin, Şafak, Bahtiyar, Elif, Çiğdem ile Berna gibi.. bağımsızlık isteyenlerin mücadelesi sürüyor.

  Anadolu toprakları bereketlidir. Bu bereket ise 6 Mayıs 1972’te toprağa düşen üç fidanın tohumudur. Bu tohumu ise sulayan Mahir Çayan ve yoldaşlarının kanıdır. Üç fidanımız gibi &ou
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP iktidarı, onun bakanları, milletvekilleri, bürokratları yalan söyleme, herkesi aptal yerine koyma konusunda tüm dünyaya rezil olmuş durumda. Kimse inanmıyor. Yemin billâh etseler de kimse güvenmiyor.

  Yalanları halka verecek hiçbir şeyleri olmamasındandır,
  Yalanları suçlarını gizlemek i&cc
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • "Savcıların Üzerine Düşen Görevi Yerine Getirmesi Gerekir"
  Güney Doğa, Gazi, Armutlu, Okmeydanı… devletin güvenlik güçlerine kim bu öldürme hakkını vermektedir?

  “Bir terör örgütüne çağrı yapmak parlamento içindeki bir milletvekilinin görevi olamaz. Burada atılması gereken adım şudur: Zaten ben Güneydoğu’daki benim bölge halkımın K&uu
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Acımasız, planlı-programlı, etnik kimlik ve dini argümanlar kullanılarak yürütülen, para babalarının, saltanat düşkünü koltuk budalalarının halkı kendi hegomonyası altında ezmeye, sesini-nefesini kesmeye çalıştığı bu madrabaz zaman diliminde kendini solcu, demokrat, barışsever, vatansever, bilmem ne sever diye tanımlayanlar haksızlık yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  ".../Şimdi sarılıp soğuk tenine silahın, / o kutsal ateşin sıcaklığını hissetmeliyiz tüm benliğimizle/..." demişti halkın ve haklılığın kavgasının öncüleri.

  Sözün artık hiçbir acıyı betimleyemediği, bıçağın kemikten de öteye geçtiği bu zulüm günlerinde söyleyecek söz bulmaktan öte di
  yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Günaydın AB!
  Günaydın AB!
  Avrupa Birliği (AB) Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Kürt kentlerinde yaşanan çatışmalarla ilgili endişeleri Türk bakanlarla paylaştıklarını belirterek, "Ateşkes ilan edilip Kürt barış sürecine geri dönülmeli" dedi.

  Günlerdir yaşanan katliam, işkence, talan, yağmalama, infaz, yıkım ve göçe zo
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Persona Non Grata
  Persona Non Grata

  "İki dizi yaptım, birisi 17 Aralık'ta ne yaşandığını anlatan bir diziydi. Onun savcısıyla konuştum, onunla ilgili soruşturma başlattılar, savcıyla konuştuğum için. Orada ifade vereceğim. Öbürü de 25 Aralık yolsuzluk operasyonuyla ilgili; polis fezlekelerini yayınlamıştım. Orada da hakaret ve gizliliği ihlalden dolayı dava açıldı. 9 yıla k yazının devamı...

  Yazar : Kızgın, Soydan

Editörün seçtiği video :

Küçükarmutlu'da Polis Saldırısına İlişkin Açıklama
Para Birimi Dolar : (USD) Alış3.7823 Satış3.7672 Para Birimi Euro (EUR) Alış 4.6729 Satış 4.6543

© 2015 doganpresse.org | Her hakkı saklıdır.