HABER DETAYI | Dogan Presse - doganpresse.org Alman Devleti Açlık Grevindeki Yusuf Taş'ı Kaçırdı!

Almanya’nın Heimsheim Hapishanesi’ndeki baskılara karşı açlık grevinde olan devrimci tutsak Yusuf Taş’ın zorla müdahale için hastaneye kaçırıldığı bildirildi. Açlık grevinde olan Yusuf Taş’a zorla müdahale edilmesi durumunda sakat kalma durumunun olduğu aktarıldı.

Yusuf Taş üzerindeki tecrit, baskı ve yasak uygulamalara karşı Heimsheim Hapishanesi’nde açlık grevinde bulunmaktaydı. Bugün Alman devletinin aldığı karar ile Yusuf Taş’ın açlık grevine müdahale etmek ve direnişini kırmak için hastaneye kaçırdı. Asperg Hastanesi’ne kaçırılan Yusuf Taş’a zorla müdahele edilmesi durumunda sakat kalması söz konusu olduğu aktarıldı.

Konuya ilişkin geçtiğimiz 11 Nisan günü Halkın Hukuk ve Yardım Merkezi’nin yaptığı açıklamada şöyle denilmişti; “…Yusuf Taş' ın, Türkçe mektup alması ve yazması yasaklanmıştır. Irkçı zihniyetle gündeme getirilen bu yasakla Yusuf dünyadan tamamen tecrit edilmeye çalışılmakta dır.

Yine görüş yasağı konmuş, ailesi ile dahi görüşmesi engellenmiştir.

Avukatına yazdığı son iki mektub' un engellenmesi ise keyfilikte sınır tanımamazlığın geldiği noktayı gözler önüne sermektedir.
Yusuf Taş bütün bu yasadışı ve gayri meşru baskı-yasak-tecrit uygulamalarına karşı başladığı açlık grevini sürdürmektedir.

Alman emperyalizminin genelde devrimcilere özelde de tutsak devrimcilere yönelik baskı ve sindirme politikasını yıllardır sürdürdüğünü biliyoruz. Bunun amacı, devrimcileri düşüncelerinden vaz geçirmektir. Bunu da alenen söylemektedirler. Bu nedenle ne kadar insan haklarından bahsederlerse etsinler Alman emperyalistleri de tüm emperyalistler gibi temel insan haklaörına düşmandırlar. Ünsanların düşünceleri iel yaşamalarına dahi tahjammül edememektedirler. Bunu da ''Düşüncelerinden vazgeçtiğine dair bir belirti yok. Bu nedenle senin oturumunu iptal etmeye, yaptırımlar uygulamaya devam edeceğiz'' diye devrimcilere bildirimlerde bulunarak alenen savunuyorlar.

Açıkçası emperyalist ülkelerde düzenin izin verdiği düşünceleri savunduğun oranda özgürlük vardır. Düzenin dışında ve düzene karşı olan düşüncelere ise tahammül yoktur. O zaman, yani düzen muhaliflerine tanınmadığı zaman, düşünce özgürlüğünden söz edilebilir mi?

Bu nedenle emperyalizm sadece baskıcı ve terör,st değil aynı zamanda yalancı ve ahlaksızdır. Her şeyleri yalan, demogoji ve aldatma üzerine kuruludur.
Buna Yusuf Taş üzerindeki baskı ve tecrit uygulaması nedeniyle bir kez daha tanık oluyoruz.

Bizler Halkın Hukuk ve Yardım Merkezi olarak, bu tür keyfi baskı, tecrit ve yasaklara karşı mücadelelerinde daima tutsakların yanında olacağız.

Yusuf Taş üzerindeki yasadışı tecrit ve baskılara derhal son verilmelidir.
Yusuf Taş' ın talepleri kabul edilmelidir.

Aksi halde Yusuf Taş' ın yaşayacağı her türlü sağlık sorununun ve göreceği zararların sorumlusu Alman emperyalizmi ve Heimsheim Hapishanesi İdaresi olacaktır.

Tüm halkımızı Yusuf Taş' la dayanışmaya çağırıyoruz.”

Yusuf Taş’ın sağlık durumuna ilişkin bilgileri aktarmaya devam edeceğiz.

Dogan PresseEn son ve en güncel bilgilerle...En son ve en güncel bilgilerle...En son gelismeler ve bilgiler...


En son gelismeler ve bilgiler...Kalemin dili...

 • Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!
  Gün İşçilerin Genel Konfederasyonu (CGT) ile Dayanışma Günüdür!

  Fransa’da günlerdir Sosyalist geçinen ve sağcıların uygulamadığı kanunları yürürlüğe koymak için her tür olanağı kullanan François Hollande hükümeti emekçilerin geleceğini karartacak Çalışma Yasası konusunda kararlı.

   Hükümet geçmişte Fransa’da direnişle, verile
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’yı Ölümsüzlüğünün 43. Yılında Saygı İle Anıyorum
  İbrahim Kaypakkaya’nın direnişini devrimciler devraldı ve bu geleneği büyüterek sürdürüyorlar.

  Engeller, zorluklarla dolu bir yolda, umudun türküsünü dağlarda büyütmek için silah elde yollara düştü Kaypakkaya. Mahirler Kızıldere’de katledilmişti. İhanet yanı başındaydı. Denizler’in
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • 2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  2. Dünya Savaşı'nda Faşizmin Alt Edilişinin 71. Yıldönümü
  9 Mayıs'ta, İkinci Dünya Savaşı'nda Hitler faşizmine karşı kazanılan zaferin 71'cu yıldönümüdür. 71 yıl önce Hitler faşizmine karşı savaşarak zaferi elde eden ve bu uğurdu yaşamını yitiren binlerce direnişçiyi saygı ile anıyorum.

  Aynı şekilde şuanda Türkiye ve Güney Doğu’da faşist zihniyet katliamlarına dev
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür
  Deniz, Yusuf ve Hüseyin Üç Fidan Ölümsüzdür

  Deniz, Yusuf, Hüseyin, Şafak, Bahtiyar, Elif, Çiğdem ile Berna gibi.. bağımsızlık isteyenlerin mücadelesi sürüyor.

  Anadolu toprakları bereketlidir. Bu bereket ise 6 Mayıs 1972’te toprağa düşen üç fidanın tohumudur. Bu tohumu ise sulayan Mahir Çayan ve yoldaşlarının kanıdır. Üç fidanımız gibi &ou
  yazının devamı...

  Yazar : Düzgün, Doğan

 • AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP’nin Yönetememe Krizi Yalanlarla Örtülemeyecek Kadar Alenidir
  AKP iktidarı, onun bakanları, milletvekilleri, bürokratları yalan söyleme, herkesi aptal yerine koyma konusunda tüm dünyaya rezil olmuş durumda. Kimse inanmıyor. Yemin billâh etseler de kimse güvenmiyor.

  Yalanları halka verecek hiçbir şeyleri olmamasındandır,
  Yalanları suçlarını gizlemek i&cc
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • "Savcıların Üzerine Düşen Görevi Yerine Getirmesi Gerekir"
  Güney Doğa, Gazi, Armutlu, Okmeydanı… devletin güvenlik güçlerine kim bu öldürme hakkını vermektedir?

  “Bir terör örgütüne çağrı yapmak parlamento içindeki bir milletvekilinin görevi olamaz. Burada atılması gereken adım şudur: Zaten ben Güneydoğu’daki benim bölge halkımın K&uu
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Neyin Barışı Ulan! Neyin?
  Acımasız, planlı-programlı, etnik kimlik ve dini argümanlar kullanılarak yürütülen, para babalarının, saltanat düşkünü koltuk budalalarının halkı kendi hegomonyası altında ezmeye, sesini-nefesini kesmeye çalıştığı bu madrabaz zaman diliminde kendini solcu, demokrat, barışsever, vatansever, bilmem ne sever diye tanımlayanlar haksızlık yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  Ama Ekmek Satılmadı Eskisinden Ucuza
  ".../Şimdi sarılıp soğuk tenine silahın, / o kutsal ateşin sıcaklığını hissetmeliyiz tüm benliğimizle/..." demişti halkın ve haklılığın kavgasının öncüleri.

  Sözün artık hiçbir acıyı betimleyemediği, bıçağın kemikten de öteye geçtiği bu zulüm günlerinde söyleyecek söz bulmaktan öte di
  yazının devamı...

  Yazar : Metin, Yıldız

 • Günaydın AB!
  Günaydın AB!
  Avrupa Birliği (AB) Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Kürt kentlerinde yaşanan çatışmalarla ilgili endişeleri Türk bakanlarla paylaştıklarını belirterek, "Ateşkes ilan edilip Kürt barış sürecine geri dönülmeli" dedi.

  Günlerdir yaşanan katliam, işkence, talan, yağmalama, infaz, yıkım ve göçe zo
  yazının devamı...

  Yazar : Duzgun, Dogan

 • Persona Non Grata
  Persona Non Grata

  "İki dizi yaptım, birisi 17 Aralık'ta ne yaşandığını anlatan bir diziydi. Onun savcısıyla konuştum, onunla ilgili soruşturma başlattılar, savcıyla konuştuğum için. Orada ifade vereceğim. Öbürü de 25 Aralık yolsuzluk operasyonuyla ilgili; polis fezlekelerini yayınlamıştım. Orada da hakaret ve gizliliği ihlalden dolayı dava açıldı. 9 yıla k yazının devamı...

  Yazar : Kızgın, Soydan

Editörün seçtiği video :

Küçükarmutlu'da Polis Saldırısına İlişkin Açıklama
Para Birimi Dolar : (USD) Alış3.9738 Satış3.9580 Para Birimi Euro (EUR) Alış 4.9014 Satış 4.8818

© 2015 doganpresse.org | Her hakkı saklıdır.